Prosus en Arcelor bovenaan in AEX na positief nieuws uit China
AMSTERDAM (ANP) - Prosus en ArcelorMittal waren woensdag de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Beide bedrijven profiteerden van positief nieuws uit China. Een sterker dan verwachte toename van de bedrijvigheid in de Chinese industriesector zorgde namelijk voor optimisme over de heropening van de op een na grootste economie ter wereld, na het loslaten van het strenge coronabeleid.
De beurs in Hongkong won daardoor ruim 4 procent onder aanvoering van de Chinese techbedrijven. Zo steeg het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent ruim 7 procent. Techinvesteerder Prosus, die grootaandeelhouder is van Tencent, liftte mee en won dik 5 procent. ArcerlorMittal steeg ruim 2 procent door de hoop dat de Chinese vraag naar staal zal aantrekken nu de economie daar herstelt.
De AEX noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 757,29 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 1017,58 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,8 procent.
ASMI en MidKap
ASMI moest het ontgelden na publicatie van de jaarcijfers. De chiptoeleverancier is het afgelopen jaar opnieuw hard gegroeid, maar de verwachtingen voor dit jaar vielen wat tegen. Het aandeel werd 5 procent lager gezet en was daarmee de grootste daler in de AEX.
In de MidKap stond Just Eat Takeaway onderaan met een verlies van 3,7 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl zag het nettoverlies vorig jaar flink oplopen tot 5,7 miljard euro. PostNL toonde daarentegen herstel na de koersval die volgde op de jaarcijfers eerder deze week. Het postbedrijf was met een plus van 3,8 procent de sterkste stijger.
Allfunds en Aston Martin Lagonda
Allfunds kelderde 14 procent. Het Spaanse investeringsplatform heeft het overnamebod van beursbedrijf Euronext afgewezen. Vorige week lekte uit dat de eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Brussel en Parijs een verkennend bod van 5,5 miljard euro op Allfunds had uitgebracht. Euronext (plus 5 procent) liet op zijn beurt weten het bod te hebben ingetrokken.
In Londen steeg Aston Martin Lagonda 13 procent. De Britse maker van luxe sportwagens dook afgelopen jaar dieper in de rode cijfers, maar ziet verbetering in 2023. In Frankfurt zakte Puma dik 3 procent na tegenvallende resultaten van het Duitse sportmerk. De Duitse maker van verzorgingsproducten Beiersdorf, bekend van het merk Nivea, daalde 0,9 procent na teleurstellende cijfers. In Londen won Reckitt Benkiser 1,5 procent dankzij goed ontvangen resultaten van de Britse producent van consumentengoederen.
Euro en dollar
De euro was 1,0652 dollar waard, tegenover 1,0600 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 76,33 dollar per vat. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 82,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigt vakbond FNV aan. Bonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag verder met de bouw van het windpark Revolution Wind voor de kust van Rhode Island, terwijl het wacht op uitspraak in een rechtszaak. Dat heeft een Amerikaanse rechter besloten. De werkzaamheden werden op 22 december stilgelegd door de Amerikaanse regering uit zorgen om de nationale veiligheid. Windmolens kunnen volgens de regering onder meer radarsystemen verstoren.
2 uur geledenTOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
2 uur geleden