Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en Air France-KLM winnen op beurs na versoepelingen China

Prosus en Air France-KLM winnen op beurs na versoepelingen China

AMSTERDAM (ANP) - Nieuws over de verdere versoepeling van coronamaatregelen in China hebben de aandelen van techinvesteerder Prosus en luchtvaartconcern Air France-KLM winsten bezorgd. Beijing laat binnenkort onder andere de verplichte quarantaine varen voor reizigers die het land binnenkomen.

Prosus, dat een groot belang heeft in het Chinese game- en internetbedrijf Tencent, was met een winst van 1,9 procent de sterkste stijger in de AEX. Beleggers lijken daarmee voor te sorteren op een koersstijging van het aandeel Tencent zelf, waar dinsdag niet in kon worden gehandeld omdat de beurs van Honkong dicht was.

De hoofdindex in Amsterdam zelf eindigde op 701,06 punten, nagenoeg dezelfde stand als vrijdag voor het extra lange kerstweekend. Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML waren de grootste verliezers met minnen tot 2,1 procent. De MidKap won 0,1 procent tot 940,21 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,7 procent, de beurs in Londen bleef gesloten.

Heropening Chinese grenzen

Air France-KLM eindigde 1,3 procent hoger na het nieuws over het openen van de Chinese grenzen. Concurrent Lufthansa won 1,6 procent in Frankfurt. Door het strenge coronabeleid lieten zowel toeristen als internationale zakenreizigers China de afgelopen jaren grotendeels links liggen.

Het heropenen van de Chinese economie stuwde ook de olieprijzen. De verwachting is dat de vraag naar olie zal toenemen als er meer brandstof nodig is voor vervoer en het laten draaien van fabrieken. Kort voor het sluiten van de Europese beurzen maakte Rusland ook een decreet bekend waarmee de verkoop van Russische olie aan deelnemers aan het westerse prijsplafond voor de brandstof wordt verboden.

Shell

Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 80,88 dollar per vat. Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 85,38 dollar per vat. Shell won 0,5 procent. Branchegenoten BP en TotalEnergies stegen tot 0,7 procent. Ook maritiem dienstverlener voor de olie-industrie SBM Offshore won aan waarde.

De euro was 1,0656 dollar waard, tegen 1,0624 op vrijdag.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

4 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

5 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

6 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

6 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

7 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

8 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden