Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en Air France-KLM winnen op beurs na versoepelingen China

Prosus en Air France-KLM winnen op beurs na versoepelingen China

AMSTERDAM (ANP) - Nieuws over de verdere versoepeling van coronamaatregelen in China hebben de aandelen van techinvesteerder Prosus en luchtvaartconcern Air France-KLM winsten bezorgd. Beijing laat binnenkort onder andere de verplichte quarantaine varen voor reizigers die het land binnenkomen.

Prosus, dat een groot belang heeft in het Chinese game- en internetbedrijf Tencent, was met een winst van 1,9 procent de sterkste stijger in de AEX. Beleggers lijken daarmee voor te sorteren op een koersstijging van het aandeel Tencent zelf, waar dinsdag niet in kon worden gehandeld omdat de beurs van Honkong dicht was.

De hoofdindex in Amsterdam zelf eindigde op 701,06 punten, nagenoeg dezelfde stand als vrijdag voor het extra lange kerstweekend. Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML waren de grootste verliezers met minnen tot 2,1 procent. De MidKap won 0,1 procent tot 940,21 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,7 procent, de beurs in Londen bleef gesloten.

Heropening Chinese grenzen

Air France-KLM eindigde 1,3 procent hoger na het nieuws over het openen van de Chinese grenzen. Concurrent Lufthansa won 1,6 procent in Frankfurt. Door het strenge coronabeleid lieten zowel toeristen als internationale zakenreizigers China de afgelopen jaren grotendeels links liggen.

Het heropenen van de Chinese economie stuwde ook de olieprijzen. De verwachting is dat de vraag naar olie zal toenemen als er meer brandstof nodig is voor vervoer en het laten draaien van fabrieken. Kort voor het sluiten van de Europese beurzen maakte Rusland ook een decreet bekend waarmee de verkoop van Russische olie aan deelnemers aan het westerse prijsplafond voor de brandstof wordt verboden.

Shell

Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 80,88 dollar per vat. Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 85,38 dollar per vat. Shell won 0,5 procent. Branchegenoten BP en TotalEnergies stegen tot 0,7 procent. Ook maritiem dienstverlener voor de olie-industrie SBM Offshore won aan waarde.

De euro was 1,0656 dollar waard, tegen 1,0624 op vrijdag.

Meer uit Financieel

Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

26 minuten geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

28 minuten geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

1 uur geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

1 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

2 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

3 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

3 uur geleden