Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en Air France-KLM winnen op beurs na versoepelingen China

Prosus en Air France-KLM winnen op beurs na versoepelingen China

AMSTERDAM (ANP) - Nieuws over de verdere versoepeling van coronamaatregelen in China hebben de aandelen van techinvesteerder Prosus en luchtvaartconcern Air France-KLM winsten bezorgd. Beijing laat binnenkort onder andere de verplichte quarantaine varen voor reizigers die het land binnenkomen.

Prosus, dat een groot belang heeft in het Chinese game- en internetbedrijf Tencent, was met een winst van 1,9 procent de sterkste stijger in de AEX. Beleggers lijken daarmee voor te sorteren op een koersstijging van het aandeel Tencent zelf, waar dinsdag niet in kon worden gehandeld omdat de beurs van Honkong dicht was.

De hoofdindex in Amsterdam zelf eindigde op 701,06 punten, nagenoeg dezelfde stand als vrijdag voor het extra lange kerstweekend. Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML waren de grootste verliezers met minnen tot 2,1 procent. De MidKap won 0,1 procent tot 940,21 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,7 procent, de beurs in Londen bleef gesloten.

Heropening Chinese grenzen

Air France-KLM eindigde 1,3 procent hoger na het nieuws over het openen van de Chinese grenzen. Concurrent Lufthansa won 1,6 procent in Frankfurt. Door het strenge coronabeleid lieten zowel toeristen als internationale zakenreizigers China de afgelopen jaren grotendeels links liggen.

Het heropenen van de Chinese economie stuwde ook de olieprijzen. De verwachting is dat de vraag naar olie zal toenemen als er meer brandstof nodig is voor vervoer en het laten draaien van fabrieken. Kort voor het sluiten van de Europese beurzen maakte Rusland ook een decreet bekend waarmee de verkoop van Russische olie aan deelnemers aan het westerse prijsplafond voor de brandstof wordt verboden.

Shell

Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 80,88 dollar per vat. Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 85,38 dollar per vat. Shell won 0,5 procent. Branchegenoten BP en TotalEnergies stegen tot 0,7 procent. Ook maritiem dienstverlener voor de olie-industrie SBM Offshore won aan waarde.

De euro was 1,0656 dollar waard, tegen 1,0624 op vrijdag.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

8 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

9 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

9 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

11 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

13 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 dag geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden