Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en Air France-KLM winnen op beurs na versoepelingen China

Prosus en Air France-KLM winnen op beurs na versoepelingen China

AMSTERDAM (ANP) - Nieuws over de verdere versoepeling van coronamaatregelen in China hebben de aandelen van techinvesteerder Prosus en luchtvaartconcern Air France-KLM winsten bezorgd. Beijing laat binnenkort onder andere de verplichte quarantaine varen voor reizigers die het land binnenkomen.

Prosus, dat een groot belang heeft in het Chinese game- en internetbedrijf Tencent, was met een winst van 1,9 procent de sterkste stijger in de AEX. Beleggers lijken daarmee voor te sorteren op een koersstijging van het aandeel Tencent zelf, waar dinsdag niet in kon worden gehandeld omdat de beurs van Honkong dicht was.

De hoofdindex in Amsterdam zelf eindigde op 701,06 punten, nagenoeg dezelfde stand als vrijdag voor het extra lange kerstweekend. Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML waren de grootste verliezers met minnen tot 2,1 procent. De MidKap won 0,1 procent tot 940,21 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,7 procent, de beurs in Londen bleef gesloten.

Heropening Chinese grenzen

Air France-KLM eindigde 1,3 procent hoger na het nieuws over het openen van de Chinese grenzen. Concurrent Lufthansa won 1,6 procent in Frankfurt. Door het strenge coronabeleid lieten zowel toeristen als internationale zakenreizigers China de afgelopen jaren grotendeels links liggen.

Het heropenen van de Chinese economie stuwde ook de olieprijzen. De verwachting is dat de vraag naar olie zal toenemen als er meer brandstof nodig is voor vervoer en het laten draaien van fabrieken. Kort voor het sluiten van de Europese beurzen maakte Rusland ook een decreet bekend waarmee de verkoop van Russische olie aan deelnemers aan het westerse prijsplafond voor de brandstof wordt verboden.

Shell

Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 80,88 dollar per vat. Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 85,38 dollar per vat. Shell won 0,5 procent. Branchegenoten BP en TotalEnergies stegen tot 0,7 procent. Ook maritiem dienstverlener voor de olie-industrie SBM Offshore won aan waarde.

De euro was 1,0656 dollar waard, tegen 1,0624 op vrijdag.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

11 minuten geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

1 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

2 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

4 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

5 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

5 uur geleden