Prosus aan kop in licht hogere AEX, B&S stijgt na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Prosus was maandag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die een kleine winst liet zien. De techinvesteerder profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent, waarin het bedrijf een groot belang heeft, en steeg 3 procent. Distributeur en groothandelsbedrijf B&S ging ook vooruit na goed ontvangen kwartaalcijfers.
Beleggers kijken deze week verder uit naar de resultaten van Amerikaanse winkelbedrijven Walmart, Target, Kohl's en Home Depot. Die geven mogelijk meer inzicht of de Amerikaanse economie wel of niet in een recessie belandt. Daarnaast gaat de aandacht uit naar de ruzie tussen de Democraten en Republikeinen over het schuldenplafond.
Turkse verkiezingen
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 756,76 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 938,41 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,5 procent.
De beurshandel in Istanbul werd onderbroken na een koersdaling van ruim 6 procent, die volgde op de spannende verkiezingsstrijd in Turkije. De kans wordt steeds groter dat geen van de kandidaten meer dan 50 procent van de stemmen krijgt voor de overwinning in de Turkse presidentsverkiezingen. De huidige president Recep Tayyip Erdogan verklaarde een "duidelijke voorsprong" te hebben op zijn rivaal Kemal Kilicdaroglu, maar liet ook weten dat hij een tweede stemronde zal accepteren.
Hoge inflatie
De Europese bierbrouwers stonden in de belangstelling na een positief rapport over de sector van Citi. De investeringsbank verhoogden daarin de adviezen voor Carlsberg en Unibrew, die ruim 1 procent en dik 2 procent wonnen. In Amsterdam klom Heineken 1 procent en AB InBev steeg 0,8 procent in Brussel, na verhogingen van de koersdoelen voor beide brouwers.
B&S Group steeg dik 1 procent. De onderneming die zich onder meer bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen. Interim-topman Bas Schreuders sprak van een goede start van het jaar, maar verwacht wel dat de groei in de rest van het jaar lager zal zijn dan in 2022 door de hoge inflatie.
Mediamarkt
In Frankfurt zakte Ceconomy 4 procent, na tegenvallende resultaten van de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn. Het Duitse energiebedrijf Siemens Energy, dat ook met cijfers kwam, won 0,7 procent.
De euro was 1,0867 dollar waard, tegen 1,0859 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 minder op 69,80 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 73,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden