ProRail voorziet volgende week veel hinder door stakingen
AMSTERDAM (ANP) - Het exacte reisschema is nog niet bekend, maar ProRail weet nu al dat de aangekondigde stakingen van verkeersleiders bij de spoorbeheerder volgende week voor veel hinder en treinuitval zorgen. Het treinverkeer in de regio Amsterdam en Alkmaar wordt woensdag bijvoorbeeld tussen 06.00 en 09.00 uur stilgelegd. Ook als niet alle verkeersleiders voor dat gebied meedoen aan de vakbondsactie, is het volgens ProRail niet verantwoord om daar treinen te laten rijden.
De treinen van Amsterdam naar Schiphol worden dan eveneens geraakt, al blijft de luchthaven volgens een woordvoerder van de spoorbeheerder wel per trein bereikbaar. Dat laatste is verplicht, laat de zegsman weten. "De verplichting komt voort uit veiligheidsoverwegingen: (internationale) reizigers lopen anders massaal vast op het station van Schiphol."
Volgende week vrijdag rijden er in de ochtendspits geen treinen in de regio Utrecht en Amersfoort, kan ProRail nu ook al zeggen. Vakbond FNV kondigde eerder deze week een hele reeks stakingen aan bij ProRail om zijn eis voor loonsverhoging kracht bij te zetten. Er zijn acties gepland bij de zogenoemde verkeersleidingsposten. Dit zijn centrale punten van waaruit verkeersleiders het treinverkeer in een bepaald gebied controleren en aansturen.
Kijfhoek
ProRail betreurt de acties en wijst op de gunstige arbeidsvoorwaarden die medewerkers nu al genieten. "We begrijpen dat deze verstoringen ongemak opleveren voor reizigers en dat hadden we graag voorkomen. Onze focus ligt op het zo goed mogelijk informeren over welke treinen wel en niet rijden. Actuele reisinformatie vind je de dag voor de acties in de reisplanner, zodat je je reis goed kunt voorbereiden."
Ook voor maandag heeft FNV een werkonderbreking aangekondigd. Die is van 13.00 tot 16.00 uur op de verkeersleidingspost Kijfhoek en raakt in eerste instantie alleen goederentreinen. Vervoerders en bedrijven die voor hun goederen gebruikmaken van de trein hebben waarschijnlijk veel last van die actie. Ze zouden zomaar kunnen blijven zitten met goederen die bederven. Ook zou het kunnen dat schepen, die moeten vertrekken, dan niet kunnen worden gevuld.
Mogelijk ondervinden reizigers maandag ook overlast. "Houd er rekening mee dat het hervatten van het goederenvervoer na 16.00 uur mogelijk effect heeft op enkele reizigerstreinen", klinkt het bij ProRail. "We werken samen met goederenvervoerders aan een plan om de treindienst zo goed mogelijk te organiseren."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.
18 minuten geledenASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.
38 minuten geledenASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De Roemeense kunstschatten die in januari vorig jaar zijn gestolen uit het Drents Museum in Assen, zijn terug na "tussenkomst van de verdediging" van de verdachten die eerder zijn opgepakt. Dit werd bekend tijdens een persconferentie donderdag in Assen.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Twee van de drie gouden armbanden die in de nacht van 24 op 25 januari vorig jaar werden gestolen uit het Drents Museum zijn terecht. Dat maakte het Openbaar Ministerie bekend tijdens de persconferentie over de teruggevonden objecten van de kunstroof. Naast de armbanden werd de beroemde gouden helm van Cotofenesti, die ongeveer 2500 jaar oud is, gestolen. Ook deze helm is teruggevonden en getoond bij de persconferentie in Assen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Zes mensen zijn in een week tijd beboet voor het overtreden van het nieuwe fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede. Het verbod geldt sinds 11 maart, maar in de eerste twee weken na het ingaan kregen overtreders eerst een waarschuwing. Sinds vorige week donderdag niet meer.
2 uur geleden