ProRail voorziet volgende week veel hinder door stakingen
AMSTERDAM (ANP) - Het exacte reisschema is nog niet bekend, maar ProRail weet nu al dat de aangekondigde stakingen van verkeersleiders bij de spoorbeheerder volgende week voor veel hinder en treinuitval zorgen. Het treinverkeer in de regio Amsterdam en Alkmaar wordt woensdag bijvoorbeeld tussen 06.00 en 09.00 uur stilgelegd. Ook als niet alle verkeersleiders voor dat gebied meedoen aan de vakbondsactie, is het volgens ProRail niet verantwoord om daar treinen te laten rijden.
De treinen van Amsterdam naar Schiphol worden dan eveneens geraakt, al blijft de luchthaven volgens een woordvoerder van de spoorbeheerder wel per trein bereikbaar. Dat laatste is verplicht, laat de zegsman weten. "De verplichting komt voort uit veiligheidsoverwegingen: (internationale) reizigers lopen anders massaal vast op het station van Schiphol."
Volgende week vrijdag rijden er in de ochtendspits geen treinen in de regio Utrecht en Amersfoort, kan ProRail nu ook al zeggen. Vakbond FNV kondigde eerder deze week een hele reeks stakingen aan bij ProRail om zijn eis voor loonsverhoging kracht bij te zetten. Er zijn acties gepland bij de zogenoemde verkeersleidingsposten. Dit zijn centrale punten van waaruit verkeersleiders het treinverkeer in een bepaald gebied controleren en aansturen.
Kijfhoek
ProRail betreurt de acties en wijst op de gunstige arbeidsvoorwaarden die medewerkers nu al genieten. "We begrijpen dat deze verstoringen ongemak opleveren voor reizigers en dat hadden we graag voorkomen. Onze focus ligt op het zo goed mogelijk informeren over welke treinen wel en niet rijden. Actuele reisinformatie vind je de dag voor de acties in de reisplanner, zodat je je reis goed kunt voorbereiden."
Ook voor maandag heeft FNV een werkonderbreking aangekondigd. Die is van 13.00 tot 16.00 uur op de verkeersleidingspost Kijfhoek en raakt in eerste instantie alleen goederentreinen. Vervoerders en bedrijven die voor hun goederen gebruikmaken van de trein hebben waarschijnlijk veel last van die actie. Ze zouden zomaar kunnen blijven zitten met goederen die bederven. Ook zou het kunnen dat schepen, die moeten vertrekken, dan niet kunnen worden gevuld.
Mogelijk ondervinden reizigers maandag ook overlast. "Houd er rekening mee dat het hervatten van het goederenvervoer na 16.00 uur mogelijk effect heeft op enkele reizigerstreinen", klinkt het bij ProRail. "We werken samen met goederenvervoerders aan een plan om de treindienst zo goed mogelijk te organiseren."
Meer uit Binnenland
SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
11 uur geleden