ProRail voorziet volgende week veel hinder door stakingen
AMSTERDAM (ANP) - Het exacte reisschema is nog niet bekend, maar ProRail weet nu al dat de aangekondigde stakingen van verkeersleiders bij de spoorbeheerder volgende week voor veel hinder en treinuitval zorgen. Het treinverkeer in de regio Amsterdam en Alkmaar wordt woensdag bijvoorbeeld tussen 06.00 en 09.00 uur stilgelegd. Ook als niet alle verkeersleiders voor dat gebied meedoen aan de vakbondsactie, is het volgens ProRail niet verantwoord om daar treinen te laten rijden.
De treinen van Amsterdam naar Schiphol worden dan eveneens geraakt, al blijft de luchthaven volgens een woordvoerder van de spoorbeheerder wel per trein bereikbaar. Dat laatste is verplicht, laat de zegsman weten. "De verplichting komt voort uit veiligheidsoverwegingen: (internationale) reizigers lopen anders massaal vast op het station van Schiphol."
Volgende week vrijdag rijden er in de ochtendspits geen treinen in de regio Utrecht en Amersfoort, kan ProRail nu ook al zeggen. Vakbond FNV kondigde eerder deze week een hele reeks stakingen aan bij ProRail om zijn eis voor loonsverhoging kracht bij te zetten. Er zijn acties gepland bij de zogenoemde verkeersleidingsposten. Dit zijn centrale punten van waaruit verkeersleiders het treinverkeer in een bepaald gebied controleren en aansturen.
Kijfhoek
ProRail betreurt de acties en wijst op de gunstige arbeidsvoorwaarden die medewerkers nu al genieten. "We begrijpen dat deze verstoringen ongemak opleveren voor reizigers en dat hadden we graag voorkomen. Onze focus ligt op het zo goed mogelijk informeren over welke treinen wel en niet rijden. Actuele reisinformatie vind je de dag voor de acties in de reisplanner, zodat je je reis goed kunt voorbereiden."
Ook voor maandag heeft FNV een werkonderbreking aangekondigd. Die is van 13.00 tot 16.00 uur op de verkeersleidingspost Kijfhoek en raakt in eerste instantie alleen goederentreinen. Vervoerders en bedrijven die voor hun goederen gebruikmaken van de trein hebben waarschijnlijk veel last van die actie. Ze zouden zomaar kunnen blijven zitten met goederen die bederven. Ook zou het kunnen dat schepen, die moeten vertrekken, dan niet kunnen worden gevuld.
Mogelijk ondervinden reizigers maandag ook overlast. "Houd er rekening mee dat het hervatten van het goederenvervoer na 16.00 uur mogelijk effect heeft op enkele reizigerstreinen", klinkt het bij ProRail. "We werken samen met goederenvervoerders aan een plan om de treindienst zo goed mogelijk te organiseren."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.
12 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.
37 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.
51 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Hardenberg dreigt een dwangsom op te leggen aan opvangorgaan COA, wanneer die de opvanglocaties in Hardenberg en Loozen niet sluit. De Overijsselse gemeente heeft maandag besloten een zogeheten last onder dwangsom op te leggen, als ultimatum. Wanneer het COA niet aan de opdracht voldoet, moet het de dwangsom betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales krijgen nog dagelijks hulpvragen van gestrande reizigers door de situatie in het Midden-Oosten. Nu de repatriëring vanuit onder meer Dubai en Oman is begonnen, krijgen alarmcentrales vooral meldingen van mensen die een tussenstop hadden met hun vlucht uit bijvoorbeeld Azië en nu niet terug naar huis kunnen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Burgemeester van Breda Paul Depla doet aangifte van doodsbedreiging, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van Omroep Brabant. Bij een kroeg aan de Meidoornstraat in het westen van de stad hing zondag enige tijd een spandoek waarop de tekst 'Depla dood' stond. De gemeente noemt de doodsbedreiging "onacceptabel".
2 uur geleden