ProRail voorziet volgende week veel hinder door stakingen
AMSTERDAM (ANP) - Het exacte reisschema is nog niet bekend, maar ProRail weet nu al dat de aangekondigde stakingen van verkeersleiders bij de spoorbeheerder volgende week voor veel hinder en treinuitval zorgen. Het treinverkeer in de regio Amsterdam en Alkmaar wordt woensdag bijvoorbeeld tussen 06.00 en 09.00 uur stilgelegd. Ook als niet alle verkeersleiders voor dat gebied meedoen aan de vakbondsactie, is het volgens ProRail niet verantwoord om daar treinen te laten rijden.
De treinen van Amsterdam naar Schiphol worden dan eveneens geraakt, al blijft de luchthaven volgens een woordvoerder van de spoorbeheerder wel per trein bereikbaar. Dat laatste is verplicht, laat de zegsman weten. "De verplichting komt voort uit veiligheidsoverwegingen: (internationale) reizigers lopen anders massaal vast op het station van Schiphol."
Volgende week vrijdag rijden er in de ochtendspits geen treinen in de regio Utrecht en Amersfoort, kan ProRail nu ook al zeggen. Vakbond FNV kondigde eerder deze week een hele reeks stakingen aan bij ProRail om zijn eis voor loonsverhoging kracht bij te zetten. Er zijn acties gepland bij de zogenoemde verkeersleidingsposten. Dit zijn centrale punten van waaruit verkeersleiders het treinverkeer in een bepaald gebied controleren en aansturen.
Kijfhoek
ProRail betreurt de acties en wijst op de gunstige arbeidsvoorwaarden die medewerkers nu al genieten. "We begrijpen dat deze verstoringen ongemak opleveren voor reizigers en dat hadden we graag voorkomen. Onze focus ligt op het zo goed mogelijk informeren over welke treinen wel en niet rijden. Actuele reisinformatie vind je de dag voor de acties in de reisplanner, zodat je je reis goed kunt voorbereiden."
Ook voor maandag heeft FNV een werkonderbreking aangekondigd. Die is van 13.00 tot 16.00 uur op de verkeersleidingspost Kijfhoek en raakt in eerste instantie alleen goederentreinen. Vervoerders en bedrijven die voor hun goederen gebruikmaken van de trein hebben waarschijnlijk veel last van die actie. Ze zouden zomaar kunnen blijven zitten met goederen die bederven. Ook zou het kunnen dat schepen, die moeten vertrekken, dan niet kunnen worden gevuld.
Mogelijk ondervinden reizigers maandag ook overlast. "Houd er rekening mee dat het hervatten van het goederenvervoer na 16.00 uur mogelijk effect heeft op enkele reizigerstreinen", klinkt het bij ProRail. "We werken samen met goederenvervoerders aan een plan om de treindienst zo goed mogelijk te organiseren."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.
2 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
14 uur geleden