Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail voorziet volgende week veel hinder door stakingen

ProRail voorziet volgende week veel hinder door stakingen

AMSTERDAM (ANP) - Het exacte reisschema is nog niet bekend, maar ProRail weet nu al dat de aangekondigde stakingen van verkeersleiders bij de spoorbeheerder volgende week voor veel hinder en treinuitval zorgen. Het treinverkeer in de regio Amsterdam en Alkmaar wordt woensdag bijvoorbeeld tussen 06.00 en 09.00 uur stilgelegd. Ook als niet alle verkeersleiders voor dat gebied meedoen aan de vakbondsactie, is het volgens ProRail niet verantwoord om daar treinen te laten rijden.

De treinen van Amsterdam naar Schiphol worden dan eveneens geraakt, al blijft de luchthaven volgens een woordvoerder van de spoorbeheerder wel per trein bereikbaar. Dat laatste is verplicht, laat de zegsman weten. "De verplichting komt voort uit veiligheidsoverwegingen: (internationale) reizigers lopen anders massaal vast op het station van Schiphol."

Volgende week vrijdag rijden er in de ochtendspits geen treinen in de regio Utrecht en Amersfoort, kan ProRail nu ook al zeggen. Vakbond FNV kondigde eerder deze week een hele reeks stakingen aan bij ProRail om zijn eis voor loonsverhoging kracht bij te zetten. Er zijn acties gepland bij de zogenoemde verkeersleidingsposten. Dit zijn centrale punten van waaruit verkeersleiders het treinverkeer in een bepaald gebied controleren en aansturen.

Kijfhoek

ProRail betreurt de acties en wijst op de gunstige arbeidsvoorwaarden die medewerkers nu al genieten. "We begrijpen dat deze verstoringen ongemak opleveren voor reizigers en dat hadden we graag voorkomen. Onze focus ligt op het zo goed mogelijk informeren over welke treinen wel en niet rijden. Actuele reisinformatie vind je de dag voor de acties in de reisplanner, zodat je je reis goed kunt voorbereiden."

Ook voor maandag heeft FNV een werkonderbreking aangekondigd. Die is van 13.00 tot 16.00 uur op de verkeersleidingspost Kijfhoek en raakt in eerste instantie alleen goederentreinen. Vervoerders en bedrijven die voor hun goederen gebruikmaken van de trein hebben waarschijnlijk veel last van die actie. Ze zouden zomaar kunnen blijven zitten met goederen die bederven. Ook zou het kunnen dat schepen, die moeten vertrekken, dan niet kunnen worden gevuld.

Mogelijk ondervinden reizigers maandag ook overlast. "Houd er rekening mee dat het hervatten van het goederenvervoer na 16.00 uur mogelijk effect heeft op enkele reizigerstreinen", klinkt het bij ProRail. "We werken samen met goederenvervoerders aan een plan om de treindienst zo goed mogelijk te organiseren."

Meer uit Binnenland

Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

30 minuten geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

2 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

4 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

4 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

5 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

6 uur geleden
Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

7 uur geleden