
Prominente vrouwen in Platepolder Heinkenszand
HEINKENSZAND - De straatnamen van de nieuwe wijk in Platepolder in Heinkenszand zijn bekend. De dertien straten worden vernoemd naar prominente vrouwen uit de Nederlandse geschiedenis, zoals de Irene Vorrinkstraat en Marga Klompélaan.
“Regelmatig komt bij gemeente Borsele de vraag binnen of nieuwe straten vernoemd kunnen worden naar personen die voor Nederland van betekenis zijn geweest”, schrijft de gemeente vrijdag in een persbericht. “De nieuwe wijk in Platepolder geeft de mogelijkheid om aan deze wens te voldoen.” Er is gekozen voor dertien vrouwen die op verschillende vlakken bekendheid verworven in de Nederlandse geschiedenis. De volgende straatnamen zijn vastgesteld:
Anna BlamanstraatSchrijfster Anna Blaman (1905-1960) ontving in 1957 de P.C. Hooft-prijs voor haar hele werk. Dit is de meest prestigieuze literaire prijs van Nederland.
Carry Pothuis-SmitstraatPolitica Carry Pothuis-Smit (1872-1951) was de eerste vrouw in de Eerste Kamer.
Charley TooropstraatCharley Toorop (1891-1955) was een Nederlandse schilder.
Hilda Verwey-JonkerhofSociologe en politica Hilda Verwey-Jonker (1908-2004) maakte zich sterk voor de emancipatie van achtergestelde groepen.
Irene VorrinkstraatIrene Vorrink (1918-1996) was PvdA-politica, minister en senator en de eerste vrouwelijke wethouder van Amsterdam.
Johanna W.A. NaberstraatJohanna Wilhelmina Antoinette Naber (1859-1941) was feministe en historica.
Johanna WesterdijkhofJohanna Westerdijk (1883-1961) was de eerste vrouwelijke hoogleraar van Nederland.
Judith LeysterhofJudith Leyster (1609-1660) was een Nederlandse schilderes.
Kenau HasselaerstraatScheepsbouwster Kenau Hasselaer (1526-1588) was heldin van het beleg van Haarlem.
Marga KlompélaanPolitica Marga Klompé (1912-1986) was de eerste vrouwelijke minister.
Veronica HazelhoffstraatVeronica Hazelhoff (1947-2009) was een schrijfster van kinderboeken.
Elise van CalcarstraatElise van Calcar (1822-1904) was een schrijfster, publiciste, pedagoge en feministe.
Henriëtte BosmansstraatHenriëtte Bosmans (1895-1952) was een componiste en pianiste.
Meer uit Beveland
GOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.
39 minuten geledenGOES - "Vrijheid is niet vanzelfsprekend." Met die woorden vat Stef Traas, directeur van het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, de kern van zijn missie samen.
2 uur geledenGOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.
17 uur geledenBORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.
20 uur geledenBORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.
21 uur geledenGOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten. In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen.
1 dag geledenSINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.
1 dag geleden