
Prominente clubs maken hun opwachting bij Borsele Sloepoort Cup
NIEUWDORP - Het zal weer druk zijn in de Margrietstraat in Nieuwdorp. Maar liefst 16 prominente Zeeuwse voetbal clubs zullen in de 3e een 4e week van augustus tweemaal acte de préséance geven op het 36e BSC toernooi. De ingrediënten voor een aantrekkelijk BSC toernooi zijn volop aanwezig.
Mooie velden, de top van het Zeeuwse scheidsrechterskorps, een trouwe sponsorgroep, veel vrijwilligers en een DJ na afloop van de finaledag(en). Het zal duidelijk zijn dat in de 3e en 4e week van augustus Nieuwdorp in het teken van voetbal staat. Het gros van deze deelnemers komt uit Zuid Beveland en Walcheren en speelt in de 2e en 3e klasse. De subtop van het Zeeuwse voetbal is dus heel goed vertegenwoordigd. Onder deze deelnemers drie kampioenen (VCK, Hontenisse en SVOD ’22) en één promovendus (RCS). Krabbendijke zal volgend seizoen in de 4e klas het verloren gegane terrein weer proberen terug te veroveren, Apollo 69 en Hontenisse zijn twee nieuwe gezichten. Zij doen voor het eerst mee. De 16 ploegen zijn verdeeld in twee categorieën; een A poule met 1e, 2e en linker rijtje 3e klassers en een B poule met 3e en 4e klassers. Iedere categorie is weer verdeeld in 2 poules van 4. Ze spelen in de voorronde wedstrijd van 90 minuten tegen elkaar; op de zaterdagse finaledagen spelen de winnaars en de verliezers van iedere poule tegen elkaar. Het toernooi schema geeft een aantal leuke wedstrijden; waarbij voor de thuis club de wedstrijd tegen Krabbendijk er natuurlijk uit springt. In juni nog speelden deze 2 teams tegen elkaar voor de nacompetitie voor lijfsbehoud in de 3e klas. Na een zinderende wedstrijd van 120 minuten moesten strafschoppen de beslissing brengen. Uiteindelijk was Nieuwdorp de beste strafschopnemer. Het is afwachten wat Nieuwdorp dit jaar gaat doen. Onder leiding van een nieuwe trainer Jacques Blijlevens is het afwachten.
Toernooischema
Categorie A
Poule A1: 16-08 18.45 RCS 2G-Tern. Boys 1 1B; 16-08 18.45 Walcheren 2G-De Meeuwen 1 2G
Poule A2: 17-08 18.45 Oostkapelle 1B-Zeelandia Middelburg 3A; 17-08 18.45 MZC 11 2G-Kloetinge -23 Res. klas
Wedstrijden 3e en 4e plaats: 20-08 14.00 Verliezer Wedstrijd A1-Verliezer Wedstrijd A2; 20-08 14.00 Verliezer Wedstrijd A3-Verliezer Wedstrijd A4
Wedstrijden 1e en 2e plaats: 20-08 18.00 Winnaar Wedstrijd A1-Winnaar Wedstrijd A2; 20-08 18.00 Winnaar Wedstrijd A3-Winnaar Wedstrijd A4
Categorie B
Poule B1: 23-08 18.45 Patrijzen 3A-Hontenisse zon 4A; 23-08 18.45 Lewedorpse Boys 3A-Apollo 69 zat 4B
Poule B2: 24-08 18.45 Nieuwdorp 3A-Krabbendijke 4B; 24-08 18.45 VCK 2G-GPC Vlissingen 3A
Wedstrijden 3e en 4e plaats: 27-08 14.00 Verliezer Wedstrijd B1-Verliezer Wedstrijd B2; 27-08 14.00 Verliezer Wedstrijd B3-Verliezer Wedstrijd B4
Wedstrijden 1e en 2e plaats: 27-08 18.00 Winnaar Wedstrijd B1-Winnaar Wedstrijd B2; 27-08 18.00 Winnaar Wedstrijd B3- Winnaar Wedstrijd B4
BSC G toernooi
Zaterdag 17 september staat het 12e BSC G toernooi op het programma. De aanmelding verloopt voorspoedig; alle Zeeuwse G voetbal teams zullen acte de préséance geven. Ook de winnaar van vorig jaar (St. Jago uit Gent) zal aanwezig zijn om de wisselbeker te verdedigen. Na een afwezigheid van 2 seizoenen zijn de Zeeuwse Muzikanten ook weer van de partij.[n]
Meer uit Beveland
'S-GRAVENPOLDER- Op de Nieuwe Hoondertsedijk zijn zondagmorgen twee wielrenners met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Eén van de wielrenners,een 68-jarige man uit Borssele, is gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeerspolitie doet onderzoek naar het ongeval en roept getuigen en/of mensen die meer informatie hebben op om zich te melden.
14 uur geledenU hebt natuurlijk ook zo'n leraar meegemaakt die heel sympathiek overkwam door te zeggen dat domme vragen niet bestaan. Domme antwoorden daarentegen wel, haha. De vrouw of man had wél gelijk. En hoogstaande vragen bestaan daarom ook niet, maar u begrijpt de titel wel, want u kent schrijver dezes inmiddels wel als lichtelijk woordspelig. Bovendien is deze aflevering een vervolg op een hoogtekwestie: waarom zijn de Magdalenastraat en de kades verheven boven de omgeving? Die vraag is de vorige keer beantwoord; niet dom, want er zat een heuse professor achter. Er bleven echter een paar met niveauverschil samenhangende vragen over.
19 uur geledenGOES - Wie op 9 september vroeg uit de veren is, krijgt niet alleen een warm croissantje, maar ook als een van de eersten een voorproefje van Het Ultieme Geheim, de nieuwste thriller van Dan Brown. Tijdens een speciaal ontbijt bij boekhandel De Koperen Tuin leest wethouder van Cultuur Joost de Goffau een exclusief fragment voor, waarna bezoekers direct het boek kunnen aanschaffen.
1 dag geledenKAPELLE - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Henri Riemens en Remco Filius.
1 dag geleden'S-HEERENHOEK - Bij een botsing op de N62 zijn vrijdag aan het eind van de middag meerdere personen ernstig gewond geraakt. Eén lijnbus is door een onbekende oorzaak achterop een vrachtwagen gereden. Hulpdiensten waren op grote schaal aanwezig.
1 dag geledenGOES - Op zaterdag 6 september barst het gratis festival 'T Beest Brult weer los aan de Beestenmarkt in Goes. Het evenement markeert traditioneel de start van het film- en concertseizoen van podium 't Beest en biedt een vol programma voor jong en oud.
2 dagen geledenGOES - Van 22 juli tot en met 1 september voerde de gemeente Goes een opvallende test uit om te kijken hoe alert inwoners en bedrijven zijn op verdachte situaties. Op verschillende plekken in de gemeente werd een aanhanger neergezet met zogenoemde 'drugsvaten'. De vaten waren deels afgedekt met een zeil, maar bewust zichtbaar voor voorbijgangers.
2 dagen geleden