
Prominente clubs maken hun opwachting bij Borsele Sloepoort Cup
NIEUWDORP - Het zal weer druk zijn in de Margrietstraat in Nieuwdorp. Maar liefst 16 prominente Zeeuwse voetbal clubs zullen in de 3e een 4e week van augustus tweemaal acte de préséance geven op het 36e BSC toernooi. De ingrediënten voor een aantrekkelijk BSC toernooi zijn volop aanwezig.
Mooie velden, de top van het Zeeuwse scheidsrechterskorps, een trouwe sponsorgroep, veel vrijwilligers en een DJ na afloop van de finaledag(en). Het zal duidelijk zijn dat in de 3e en 4e week van augustus Nieuwdorp in het teken van voetbal staat. Het gros van deze deelnemers komt uit Zuid Beveland en Walcheren en speelt in de 2e en 3e klasse. De subtop van het Zeeuwse voetbal is dus heel goed vertegenwoordigd. Onder deze deelnemers drie kampioenen (VCK, Hontenisse en SVOD ’22) en één promovendus (RCS). Krabbendijke zal volgend seizoen in de 4e klas het verloren gegane terrein weer proberen terug te veroveren, Apollo 69 en Hontenisse zijn twee nieuwe gezichten. Zij doen voor het eerst mee. De 16 ploegen zijn verdeeld in twee categorieën; een A poule met 1e, 2e en linker rijtje 3e klassers en een B poule met 3e en 4e klassers. Iedere categorie is weer verdeeld in 2 poules van 4. Ze spelen in de voorronde wedstrijd van 90 minuten tegen elkaar; op de zaterdagse finaledagen spelen de winnaars en de verliezers van iedere poule tegen elkaar. Het toernooi schema geeft een aantal leuke wedstrijden; waarbij voor de thuis club de wedstrijd tegen Krabbendijk er natuurlijk uit springt. In juni nog speelden deze 2 teams tegen elkaar voor de nacompetitie voor lijfsbehoud in de 3e klas. Na een zinderende wedstrijd van 120 minuten moesten strafschoppen de beslissing brengen. Uiteindelijk was Nieuwdorp de beste strafschopnemer. Het is afwachten wat Nieuwdorp dit jaar gaat doen. Onder leiding van een nieuwe trainer Jacques Blijlevens is het afwachten.
Toernooischema
Categorie A
Poule A1: 16-08 18.45 RCS 2G-Tern. Boys 1 1B; 16-08 18.45 Walcheren 2G-De Meeuwen 1 2G
Poule A2: 17-08 18.45 Oostkapelle 1B-Zeelandia Middelburg 3A; 17-08 18.45 MZC 11 2G-Kloetinge -23 Res. klas
Wedstrijden 3e en 4e plaats: 20-08 14.00 Verliezer Wedstrijd A1-Verliezer Wedstrijd A2; 20-08 14.00 Verliezer Wedstrijd A3-Verliezer Wedstrijd A4
Wedstrijden 1e en 2e plaats: 20-08 18.00 Winnaar Wedstrijd A1-Winnaar Wedstrijd A2; 20-08 18.00 Winnaar Wedstrijd A3-Winnaar Wedstrijd A4
Categorie B
Poule B1: 23-08 18.45 Patrijzen 3A-Hontenisse zon 4A; 23-08 18.45 Lewedorpse Boys 3A-Apollo 69 zat 4B
Poule B2: 24-08 18.45 Nieuwdorp 3A-Krabbendijke 4B; 24-08 18.45 VCK 2G-GPC Vlissingen 3A
Wedstrijden 3e en 4e plaats: 27-08 14.00 Verliezer Wedstrijd B1-Verliezer Wedstrijd B2; 27-08 14.00 Verliezer Wedstrijd B3-Verliezer Wedstrijd B4
Wedstrijden 1e en 2e plaats: 27-08 18.00 Winnaar Wedstrijd B1-Winnaar Wedstrijd B2; 27-08 18.00 Winnaar Wedstrijd B3- Winnaar Wedstrijd B4
BSC G toernooi
Zaterdag 17 september staat het 12e BSC G toernooi op het programma. De aanmelding verloopt voorspoedig; alle Zeeuwse G voetbal teams zullen acte de préséance geven. Ook de winnaar van vorig jaar (St. Jago uit Gent) zal aanwezig zijn om de wisselbeker te verdedigen. Na een afwezigheid van 2 seizoenen zijn de Zeeuwse Muzikanten ook weer van de partij.[n]
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
14 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
16 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
1 dag geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
1 dag geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 dagen geleden