Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proeftuin Sint-Annaland mag zich verder bewijzen

Proeftuin Sint-Annaland mag zich verder bewijzen

SINT-ANNALAND - Proeftuin Sint-Annaland mag zich het komende jaar verder bewijzen. De gemeente Tholen maakt 33.000 euro vrij, zodat het bijzondere project ook in 2021 verder uitgebouwd kan worden. Er is grote enthousiasme, maar volgens wethouder Corniel van Leeuwen is de proeftuin mede dankzij corona niet voldoende uit de verf gekomen. "Het is werkelijk fantastisch wat er gebeurt. Het plan is dan ook om dit structureel vorm te geven."

DOOR VERA DE GEUS

Het plan dat in 2018 gelanceerd werd, houdt in dat Anna Zorgt voor drie jaar middels een zogeheten proeftuin taken overneemt van de gemeente op het gebied van onder meer zorg, WMO, Sociale voorzieningen, opvang vluchtelingen en de aanpak van laaggeletterdheid. De hele insteek is dat deze zaken en zorg dichterbij de inwoners komen.

Informele zorg
Het idee is verder om de zelfredzaamheid van de inwoners te vergroten, eenzaamheid te verminderen, een tweedeling in de maatschappij te voorkomen, mensen langer uit de formele zorg te houden, mantelzorgers te ondersteunen, informele zorg te bieden en de kosten van de zorg te beheersen.

"Het afgelopen jaar zijn er veel mooie dingen ontstaan. Van koffie-ochtenden tot het Postcafé. Het biedt mensen echt hulp en het brengt ze bij elkaar op velerlei manieren. Het is dan ook absoluut een succesvol burgerinitiatief, maar afgelopen jaar was vanwege corona natuurlijk niet ideaal om mensen te bereiken. Daarom hebben wij als gemeente besloten om de proeftuin te continueren. Daar maken we 33.000 euro voor vrij, want wij zien de noodzaak voor verlenging zeker in", zo vertelt de wethouder. "Dit geld komt uit het innovatiefonds en kan mooi gebruikt worden om de proeftuin voort te zetten."

Niet alleen de inwoners zijn blij met de initiatieven. In 2018 kreeg Anna Zorgt bezoek van Tweede Kamerlid Joba van den Berg-Jansen. Zij was eveneens erg te spreken over de proeftuin. 

Meer uit Tholen

Brandweer blust felle rietbrand langs Rijksweg: Mogelijk aangestoken

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.

3 uur geleden
Aan de keukentafel met Tony en Jannie van Chastelet: ‘Sportscholen als deze worden steeds zeldzamer’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.

8 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Sint-Pancratiuskerk torent boven Poortvliet uit’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen. 

11 uur geleden
Koningsdag Tholen 2026: Ringrijden en vuurwerkshow zijn weer de smaakmakers

THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.

1 dag geleden
Bewust omgaan met kleding en afval: Zero Waste Week komt naar Tholen

THOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.

1 dag geleden
Opening zwembad De Spetter later door schade aan het tegelwerk

THOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.

2 dagen geleden
OM eist 5,5 jaar cel voor Thoolse man (61) vanwege betrokkenheid bij coketransporten

THOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.

2 dagen geleden