Proeftuin Sint-Annaland mag zich verder bewijzen
SINT-ANNALAND - Proeftuin Sint-Annaland mag zich het komende jaar verder bewijzen. De gemeente Tholen maakt 33.000 euro vrij, zodat het bijzondere project ook in 2021 verder uitgebouwd kan worden. Er is grote enthousiasme, maar volgens wethouder Corniel van Leeuwen is de proeftuin mede dankzij corona niet voldoende uit de verf gekomen. "Het is werkelijk fantastisch wat er gebeurt. Het plan is dan ook om dit structureel vorm te geven."
DOOR VERA DE GEUS
Het plan dat in 2018 gelanceerd werd, houdt in dat Anna Zorgt voor drie jaar middels een zogeheten proeftuin taken overneemt van de gemeente op het gebied van onder meer zorg, WMO, Sociale voorzieningen, opvang vluchtelingen en de aanpak van laaggeletterdheid. De hele insteek is dat deze zaken en zorg dichterbij de inwoners komen.
Informele zorg
Het idee is verder om de zelfredzaamheid van de inwoners te vergroten, eenzaamheid te verminderen, een tweedeling in de maatschappij te voorkomen, mensen langer uit de formele zorg te houden, mantelzorgers te ondersteunen, informele zorg te bieden en de kosten van de zorg te beheersen.
"Het afgelopen jaar zijn er veel mooie dingen ontstaan. Van koffie-ochtenden tot het Postcafé. Het biedt mensen echt hulp en het brengt ze bij elkaar op velerlei manieren. Het is dan ook absoluut een succesvol burgerinitiatief, maar afgelopen jaar was vanwege corona natuurlijk niet ideaal om mensen te bereiken. Daarom hebben wij als gemeente besloten om de proeftuin te continueren. Daar maken we 33.000 euro voor vrij, want wij zien de noodzaak voor verlenging zeker in", zo vertelt de wethouder. "Dit geld komt uit het innovatiefonds en kan mooi gebruikt worden om de proeftuin voort te zetten."
Niet alleen de inwoners zijn blij met de initiatieven. In 2018 kreeg Anna Zorgt bezoek van Tweede Kamerlid Joba van den Berg-Jansen. Zij was eveneens erg te spreken over de proeftuin.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.
3 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.
5 uur geledenZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.
8 uur geledenTHOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.
1 dag geledenTHOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.
1 dag geledenTHOLEN - Bij The Saloon in Tholen zijn vorige week vrijdag stenen door de ruiten van de kapperszaak gegooid. Eigenaar Karzan Karim tast nog altijd in het duister wie dit heeft gedaan. Hij schat de schade op ruim duizend euro en hoopt dat de daders zich melden. "Je hebt de ruiten kapot gemaakt als een kind, kom het oplossen als een man."
2 dagen geleden