Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proeftuin Sint-Annaland mag zich verder bewijzen

Proeftuin Sint-Annaland mag zich verder bewijzen

SINT-ANNALAND - Proeftuin Sint-Annaland mag zich het komende jaar verder bewijzen. De gemeente Tholen maakt 33.000 euro vrij, zodat het bijzondere project ook in 2021 verder uitgebouwd kan worden. Er is grote enthousiasme, maar volgens wethouder Corniel van Leeuwen is de proeftuin mede dankzij corona niet voldoende uit de verf gekomen. "Het is werkelijk fantastisch wat er gebeurt. Het plan is dan ook om dit structureel vorm te geven."

DOOR VERA DE GEUS

Het plan dat in 2018 gelanceerd werd, houdt in dat Anna Zorgt voor drie jaar middels een zogeheten proeftuin taken overneemt van de gemeente op het gebied van onder meer zorg, WMO, Sociale voorzieningen, opvang vluchtelingen en de aanpak van laaggeletterdheid. De hele insteek is dat deze zaken en zorg dichterbij de inwoners komen.

Informele zorg
Het idee is verder om de zelfredzaamheid van de inwoners te vergroten, eenzaamheid te verminderen, een tweedeling in de maatschappij te voorkomen, mensen langer uit de formele zorg te houden, mantelzorgers te ondersteunen, informele zorg te bieden en de kosten van de zorg te beheersen.

"Het afgelopen jaar zijn er veel mooie dingen ontstaan. Van koffie-ochtenden tot het Postcafé. Het biedt mensen echt hulp en het brengt ze bij elkaar op velerlei manieren. Het is dan ook absoluut een succesvol burgerinitiatief, maar afgelopen jaar was vanwege corona natuurlijk niet ideaal om mensen te bereiken. Daarom hebben wij als gemeente besloten om de proeftuin te continueren. Daar maken we 33.000 euro voor vrij, want wij zien de noodzaak voor verlenging zeker in", zo vertelt de wethouder. "Dit geld komt uit het innovatiefonds en kan mooi gebruikt worden om de proeftuin voort te zetten."

Niet alleen de inwoners zijn blij met de initiatieven. In 2018 kreeg Anna Zorgt bezoek van Tweede Kamerlid Joba van den Berg-Jansen. Zij was eveneens erg te spreken over de proeftuin. 

Meer uit Tholen

Geelpoothoornaar rukt snel op door warme zomer, aantal meldingen neemt toe

WEST-BRABANT/THOLEN - Het aantal meldingen van de geelpoothoornaar (voorheen Aziatische hoornaar) blijft flink toenemen. In steeds meer plaatsen worden tientallen hoornaars gevangen en nieuwe nesten ontdekt. Volgens ongediertebestrijder Richard Piké komen er al enkele jaren steeds meer meldingen binnen.

1 uur geleden
Tholen in trek bij woningzoekenden, meeste nieuwe inwoners kwamen uit Bergen op Zoom

THOLEN - De gemeente Tholen mocht vorig jaar iets meer nieuwe inwoners verwelkomen dan dat er mensen vertrokken. Vooral vanuit Bergen op Zoom kwam relatief veel nieuwe aanwas. Wie Tholen juist achter zich liet, ging het vaakst in Bergen op Zoom wonen. Dat blijkt uit nieuwe CBS-cijfers.

5 uur geleden
Veel buurgemeenten zeggen nee, Tholen houdt deur voor vuurwerkshows open

THOLEN - De gemeente Tholen heeft nog geen besluit genomen over het verlenen van ontheffingen voor vuurwerkshows tijdens de komende jaarwisseling. Het wordt de eerste jaarwisseling met een landelijk vuurwerkverbod. Veel Zeeuwse en Brabantse gemeenten hebben al besloten geen ontheffingen te verlenen, maar Tholen zet die deur voorlopig nog op een kier.

1 dag geleden
Bijzondere altblokfluit klinkt dit weekend in het oude stadhuis van Tholen

THOLEN - Bezoekers van het Stadhuisconcert in Tholen krijgen zaterdag 8 augustus de kans om een bijzonder instrument te horen dat maar zelden klinkt. Sascha Mommertz bespeelt dan een speciaal gestemde altblokfluit, begeleid door clavecinist Marijn Slappendel. Het concert begint om 15.30 uur in het oude stadhuis.

1 dag geleden
Sint-Annaland maakt zich op voor jaarlijkse braderie én kinderbraderie

SINT-ANNALAND - De kermis draait al sinds woensdag volop en Sint-Annaland loopt daarmee langzaam warm voor het feestweekend.  Op zaterdag 8 augustus is het weer tijd voor de jaarlijkse braderie.

1 dag geleden
Nieuwe stap voor Bravis: terrein wordt voorbereid op bouw van splinternieuw ziekenhuis

WEST-BRABANT/THOLEN - De voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar gaan een nieuwe fase in. Vanaf maandag 17 augustus start de gemeente Roosendaal met het bouwrijp maken van het terrein. De daadwerkelijke bouw van het ziekenhuis staat gepland voor oktober.

2 dagen geleden
Onderhoud Slaakbrug loopt tóch iets uit: Hoofdrijbaan zaterdag pas open

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De hoofdrijbaan van de Slaakbrug gaat toch niet vrijdagmiddag open, wat Rijkswaterstaat eerder deze week wel had beloofd. De werkzaamheden lopen iets uit, waardoor het verkeer naar verwachting pas vanaf zaterdagochtend 06.00 uur weer over de hoofdrijbaan kan rijden. Meteen daarna gaat de parallelweg dicht.

2 dagen geleden