
Proeftuin Sint-Annaland mag zich verder bewijzen
SINT-ANNALAND - Proeftuin Sint-Annaland mag zich het komende jaar verder bewijzen. De gemeente Tholen maakt 33.000 euro vrij, zodat het bijzondere project ook in 2021 verder uitgebouwd kan worden. Er is grote enthousiasme, maar volgens wethouder Corniel van Leeuwen is de proeftuin mede dankzij corona niet voldoende uit de verf gekomen. "Het is werkelijk fantastisch wat er gebeurt. Het plan is dan ook om dit structureel vorm te geven."
DOOR VERA DE GEUS
Het plan dat in 2018 gelanceerd werd, houdt in dat Anna Zorgt voor drie jaar middels een zogeheten proeftuin taken overneemt van de gemeente op het gebied van onder meer zorg, WMO, Sociale voorzieningen, opvang vluchtelingen en de aanpak van laaggeletterdheid. De hele insteek is dat deze zaken en zorg dichterbij de inwoners komen.
Informele zorg
Het idee is verder om de zelfredzaamheid van de inwoners te vergroten, eenzaamheid te verminderen, een tweedeling in de maatschappij te voorkomen, mensen langer uit de formele zorg te houden, mantelzorgers te ondersteunen, informele zorg te bieden en de kosten van de zorg te beheersen.
"Het afgelopen jaar zijn er veel mooie dingen ontstaan. Van koffie-ochtenden tot het Postcafé. Het biedt mensen echt hulp en het brengt ze bij elkaar op velerlei manieren. Het is dan ook absoluut een succesvol burgerinitiatief, maar afgelopen jaar was vanwege corona natuurlijk niet ideaal om mensen te bereiken. Daarom hebben wij als gemeente besloten om de proeftuin te continueren. Daar maken we 33.000 euro voor vrij, want wij zien de noodzaak voor verlenging zeker in", zo vertelt de wethouder. "Dit geld komt uit het innovatiefonds en kan mooi gebruikt worden om de proeftuin voort te zetten."
Niet alleen de inwoners zijn blij met de initiatieven. In 2018 kreeg Anna Zorgt bezoek van Tweede Kamerlid Joba van den Berg-Jansen. Zij was eveneens erg te spreken over de proeftuin.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - De gemeente is op de hoogte van de gevaarlijke verkeerssituatie in de smalle Lentestraat in Scherpenisse. Dit bevestigt het Thoolse college in reactie op vragen van de SGP, die zich zorgen maakt over de veiligheid van kinderen en bewoners in de straat.
4 uur geledenTHOLEN - Kinderen kunnen zich donderdag weer uitleven tijdens de jaarlijkse Spetterdag bij zwembad De Spetter in Tholen. Van 10.00 tot 12.30 uur zijn er allerlei leuke spelletjes in én rond het water voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar.
1 dag geledenTHOLEN - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning aan de Koningin Wilhelminastraat in Tholen tijdelijk te sluiten. De maatregel volgt op de ontdekking begin mei van een professionele hennepkwekerij op het adres. De sluiting duurt twee maanden en gaat in op maandag 14 juli.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Zevendorpentocht op het eiland Tholen heeft afgelopen weekend 2250 euro opgebracht voor het goede doel Stichting StaVoord6. Honderden wandelaars deden mee aan de 35e editie van dit wandelevenement.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Speeltuin De Vossetuin organiseert woensdag een rommelmarkt met activiteiten aan de Cornelis Frankenstraat. De opbrengst van deze middag gaat naar het verbeteren en opknappen van de speeltuin.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Vrijdag en zaterdag was het groot feest in Sint-Annaland. Het dorp vierde het hoogtepunt van zijn 550-jarig bestaan met een speciaal jubileumweekend. Twee dagen lang kwamen bewoners en bezoekers samen om dit bijzondere moment te vieren. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de zaterdagmiddag.
1 dag geledenSTEENBERGEN/THOLEN - Gerben Gakeer uit Tholen heeft eind juni de eerste prijs gewonnen in de profielwerkstukkenwedstrijd van vereniging Ons Middelbaar Onderwijs (OMO). De vierdejaars leerling van 't Ravelijn in Steenbergen deed onderzoek naar duurzaamheid in zijn eigen woonplaats.
2 dagen geleden