Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proeftuin Sint-Annaland mag zich verder bewijzen

Proeftuin Sint-Annaland mag zich verder bewijzen

SINT-ANNALAND - Proeftuin Sint-Annaland mag zich het komende jaar verder bewijzen. De gemeente Tholen maakt 33.000 euro vrij, zodat het bijzondere project ook in 2021 verder uitgebouwd kan worden. Er is grote enthousiasme, maar volgens wethouder Corniel van Leeuwen is de proeftuin mede dankzij corona niet voldoende uit de verf gekomen. "Het is werkelijk fantastisch wat er gebeurt. Het plan is dan ook om dit structureel vorm te geven."

DOOR VERA DE GEUS

Het plan dat in 2018 gelanceerd werd, houdt in dat Anna Zorgt voor drie jaar middels een zogeheten proeftuin taken overneemt van de gemeente op het gebied van onder meer zorg, WMO, Sociale voorzieningen, opvang vluchtelingen en de aanpak van laaggeletterdheid. De hele insteek is dat deze zaken en zorg dichterbij de inwoners komen.

Informele zorg
Het idee is verder om de zelfredzaamheid van de inwoners te vergroten, eenzaamheid te verminderen, een tweedeling in de maatschappij te voorkomen, mensen langer uit de formele zorg te houden, mantelzorgers te ondersteunen, informele zorg te bieden en de kosten van de zorg te beheersen.

"Het afgelopen jaar zijn er veel mooie dingen ontstaan. Van koffie-ochtenden tot het Postcafé. Het biedt mensen echt hulp en het brengt ze bij elkaar op velerlei manieren. Het is dan ook absoluut een succesvol burgerinitiatief, maar afgelopen jaar was vanwege corona natuurlijk niet ideaal om mensen te bereiken. Daarom hebben wij als gemeente besloten om de proeftuin te continueren. Daar maken we 33.000 euro voor vrij, want wij zien de noodzaak voor verlenging zeker in", zo vertelt de wethouder. "Dit geld komt uit het innovatiefonds en kan mooi gebruikt worden om de proeftuin voort te zetten."

Niet alleen de inwoners zijn blij met de initiatieven. In 2018 kreeg Anna Zorgt bezoek van Tweede Kamerlid Joba van den Berg-Jansen. Zij was eveneens erg te spreken over de proeftuin. 

Meer uit Tholen

Forum voor Democratie doet op Tholen mee aan verkiezingen voor gemeenteraad

THOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.

18 uur geleden
Heel het weekend nog code geel in West-Brabant vanwege verraderlijke gladheid

WEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.

21 uur geleden
Voucher van 10.000 euro beschikbaar voor vergroening Zeeuws schoolplein

THOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.

1 dag geleden
Twee nepagenten lichten vrouw op in Sint-Annaland, politie zoekt tips

SINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.

1 dag geleden
Jaap schenkt 34 schilderijen aan de Kunstkamer: ‘Kijk maar wat je ermee doet’

SCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.

2 dagen geleden
Van winterpret tot een iglo: Jullie leukste foto’s van Tholen in de sneeuw

THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.

2 dagen geleden
Rook uit dak en plafond van basisschool De Rieburch, gebouw ontruimd

SINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig

2 dagen geleden