Proef minder ophalen restafval voorlopig van de baan
STAVENISSE - De groene container van inwoners van Stavenisse wordt sinds vorige maand vaker geleegd en dat bevalt goed. Dat zegt wethouder Corniel van Leeuwen. Het plan om daaropvolgend het restafval minder vaak op te halen, wordt uitgesteld tot volgend jaar. Van Leeuwen wil daarover goed kunnen overleggen en communiceren met inwoners en bijeenkomsten hierover zijn met het oog op coronamaatregelen niet wenselijk. Daarom wordt dit plan sowieso dit jaar niet meer doorgevoerd.
In de gemeente Tholen bestaat 35 procent van het restafval nog uit GFT+E. Hierdoor worden waardevolle grondstoffen verbrand en zijn de verbrandingskosten hoger dan nodig.
Stankoverlast
Vorige maand startten de gemeente Tholen en de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) daarom met een proef tijdens de zomermaanden met de groene container in Stavenisse. Om GFT+E zo goed mogelijk te kunnen scheiden, wordt in juni, juli en augustus de groene container iedere week geleegd in Stavenisse. De gemeente Tholen heeft namelijk geconstateerd dat er nog heel veel GFT-afval in de restcontainer belandt. "We krijgen signalen dat inwoners niet zitten te wachten op stankoverlast en dergelijke en om die reden de kliko voor groente-, fruit- en tuinafval en etensresten niet te lang in de kliko in hun tuin willen hebben. Vandaar dat we de containers tijdens de zomermaanden vaker legen."
Positief
Volgens Van Leeuwen bevalt de proef goed. "We hebben heel veel positieve reacties ontvangen. Mensen zijn blij, zeker met hoge temperaturen, dat de groenkliko nu iedere week geleegd wordt. We hadden de insteek om de restafvalcontainer in navolging hiervan minder vaak te legen, maar dat wordt uitgesteld. We vinden het belangrijk hierover goed van gedachten te wisselen met de inwoners. Gezien de corona-maatregelen kunnen we dat nu niet doen zoals we zouden willen. Daarom gaat dat dit jaar ook niet meer gebeuren.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen heeft donderdag veiligheidsmaatregelen genomen na de twee explosies aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. In de straat zijn beveiligingscamera's geplaatst en één van de getroffen woningen is gesloten.
7 uur geledenTHOLEN - Inwoners van de gemeente Tholen met een koopwoning en een lager inkomen kunnen hulp krijgen bij het isoleren van hun woning. De gemeente stelt een verhoogde subsidie van maximaal 4.000 euro beschikbaar. Ook krijgen inwoners persoonlijke begeleiding bij het hele traject.
13 uur geledenTHOLEN - Een auto is woensdagmiddag in het water beland bij de Windsingel in Tholen. De brandweer rukte onder meer uit met duikers, maar al snel bleek dat er niemand meer in het voertuig zat.
17 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Locoburgemeester Corniel van Leeuwen is geschrokken van de twee explosies die de afgelopen nachten plaatsvonden aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. Dat staat in een statement dat de gemeente Tholen woensdagmiddag heeft gedeeld. Van Leeuwen staat momenteel in contact met de direct omwonenden.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Voor de tweede nacht op rij is er een explosie geweest aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. Dit keer was het raak bij de buren van de woning waar in de nacht van maandag op dinsdag nog een vuurwerkbom ontplofte. De voordeur van de woning raakte daarbij zwaar beschadigd. De politie onderzoekt beide incidenten.
1 dag geledenZEELAND - Meer belastingkorting voor werkenden, iets lagere belastingtarieven, maar ook duurder leidingwater en minder voordeel voor ouderen. Het kabinet presenteerde dinsdag op Prinsjesdag de plannen voor 2027. Onderaan de streep gaat de gemiddelde Nederlander er volgend jaar volgens de ramingen nét op achteruit. Wat merken inwoners daarvan in hun portemonnee?
1 dag geledenPOORTVLIET - Wat leeft er in Poortvliet? Wat is er nodig om het dorp leefbaar en betrokken te houden? Die vragen staan centraal tijdens de dorpsavond die Samen Poortvliet op woensdag 16 september organiseert. De avond is bedoeld voor alle inwoners van Poortvliet. De inloop begint om 19.00 uur in de foyer van de Woonboulevard aan de Paasdijkweg. Om 19.30 uur start het programma.
2 dagen geleden