Proef minder ophalen restafval voorlopig van de baan
STAVENISSE - De groene container van inwoners van Stavenisse wordt sinds vorige maand vaker geleegd en dat bevalt goed. Dat zegt wethouder Corniel van Leeuwen. Het plan om daaropvolgend het restafval minder vaak op te halen, wordt uitgesteld tot volgend jaar. Van Leeuwen wil daarover goed kunnen overleggen en communiceren met inwoners en bijeenkomsten hierover zijn met het oog op coronamaatregelen niet wenselijk. Daarom wordt dit plan sowieso dit jaar niet meer doorgevoerd.
In de gemeente Tholen bestaat 35 procent van het restafval nog uit GFT+E. Hierdoor worden waardevolle grondstoffen verbrand en zijn de verbrandingskosten hoger dan nodig.
Stankoverlast
Vorige maand startten de gemeente Tholen en de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) daarom met een proef tijdens de zomermaanden met de groene container in Stavenisse. Om GFT+E zo goed mogelijk te kunnen scheiden, wordt in juni, juli en augustus de groene container iedere week geleegd in Stavenisse. De gemeente Tholen heeft namelijk geconstateerd dat er nog heel veel GFT-afval in de restcontainer belandt. "We krijgen signalen dat inwoners niet zitten te wachten op stankoverlast en dergelijke en om die reden de kliko voor groente-, fruit- en tuinafval en etensresten niet te lang in de kliko in hun tuin willen hebben. Vandaar dat we de containers tijdens de zomermaanden vaker legen."
Positief
Volgens Van Leeuwen bevalt de proef goed. "We hebben heel veel positieve reacties ontvangen. Mensen zijn blij, zeker met hoge temperaturen, dat de groenkliko nu iedere week geleegd wordt. We hadden de insteek om de restafvalcontainer in navolging hiervan minder vaak te legen, maar dat wordt uitgesteld. We vinden het belangrijk hierover goed van gedachten te wisselen met de inwoners. Gezien de corona-maatregelen kunnen we dat nu niet doen zoals we zouden willen. Daarom gaat dat dit jaar ook niet meer gebeuren.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Minder managers, minder ondersteunende functies en een goedkopere manier van werken. Woningcorporatie Stadlander grijpt in de eigen organisatie in om de komende tien jaar 2.000 woningen te bouwen en 2.700 huizen te verduurzamen. De nieuwe formatie telt 155 voltijdsbanen. "We mogen de rekening niet alleen bij de huurder neerleggen", zegt bestuurder Paul Huijsdens.
7 uur geledenTHOLEN - Afscheid nemen van een dierbare is één van de meest ingrijpende momenten in een mensenleven. Toch leeft iemand voort in herinneringen, in verhalen die blijven en in liefde die niet verdwijnt. In onze special Overlijden & Herdenken, die verschijnt in de laatste week van oktober, willen we samen stilstaan bij het leven en de betekenis van degenen die ons zijn ontvallen.
10 uur geledenTHOLEN - Op dinsdag 6 oktober om 20.00 uur start in De Wingerd in Tholen de eerste van tien repetitieavonden voor het kerstoratorium 'Een nieuw begin'.
13 uur geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Ben van Hoof, eigenaar Schoonmaakcentrum Ben van Hoof.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Phila Musica uit Vlissingen treedt op woensdag 21 oktober op in de Meulvliet in Tholen. Het orkest bestaat uit ongeveer dertig muzikanten met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking.
2 dagen geledenZEELAND - Amateurzangers uit Zeeland krijgen op zaterdag 10 oktober 2026 een bijzondere kans: zingen én leren van de professionals van het Nederlands Kamerkoor. Voor het eerst organiseert het koor een Zingdag in Middelburg, in samenwerking met de Zeeuwse Concertzaal. Zowel individuele zangers als koren kunnen deelnemen.
2 dagen geleden