
Proef minder ophalen restafval voorlopig van de baan
STAVENISSE - De groene container van inwoners van Stavenisse wordt sinds vorige maand vaker geleegd en dat bevalt goed. Dat zegt wethouder Corniel van Leeuwen. Het plan om daaropvolgend het restafval minder vaak op te halen, wordt uitgesteld tot volgend jaar. Van Leeuwen wil daarover goed kunnen overleggen en communiceren met inwoners en bijeenkomsten hierover zijn met het oog op coronamaatregelen niet wenselijk. Daarom wordt dit plan sowieso dit jaar niet meer doorgevoerd.
In de gemeente Tholen bestaat 35 procent van het restafval nog uit GFT+E. Hierdoor worden waardevolle grondstoffen verbrand en zijn de verbrandingskosten hoger dan nodig.
Stankoverlast
Vorige maand startten de gemeente Tholen en de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) daarom met een proef tijdens de zomermaanden met de groene container in Stavenisse. Om GFT+E zo goed mogelijk te kunnen scheiden, wordt in juni, juli en augustus de groene container iedere week geleegd in Stavenisse. De gemeente Tholen heeft namelijk geconstateerd dat er nog heel veel GFT-afval in de restcontainer belandt. "We krijgen signalen dat inwoners niet zitten te wachten op stankoverlast en dergelijke en om die reden de kliko voor groente-, fruit- en tuinafval en etensresten niet te lang in de kliko in hun tuin willen hebben. Vandaar dat we de containers tijdens de zomermaanden vaker legen."
Positief
Volgens Van Leeuwen bevalt de proef goed. "We hebben heel veel positieve reacties ontvangen. Mensen zijn blij, zeker met hoge temperaturen, dat de groenkliko nu iedere week geleegd wordt. We hadden de insteek om de restafvalcontainer in navolging hiervan minder vaak te legen, maar dat wordt uitgesteld. We vinden het belangrijk hierover goed van gedachten te wisselen met de inwoners. Gezien de corona-maatregelen kunnen we dat nu niet doen zoals we zouden willen. Daarom gaat dat dit jaar ook niet meer gebeuren.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholen staat zaterdagavond weer in het licht tijdens de jaarlijkse lampionnen- en lichtjesoptocht. Meer dan duizend mensen lopen mee met hun lampionnen en creatieve lichtjes. Zo verandert de stad in een zee van licht.
4 uur geledenTHOLEN - Nog een week te gaan tot de Tweede Kamerverkiezingen. Woensdag 29 oktober openen de stembussen en inwoners van de gemeente Tholen kunnen kiezen uit 22 partijen. Maar waar kun je stemmen en hoe laat? Wij zetten alles op een rij. Onderin vind je een kaart met stembureaus.
7 uur geledenSINT-ANNALAND - Hij had vooraf het idee om een autogarage te bouwen, maar dit ging niet helemaal zoals hij wilde. Tijdens het bouwen besloot Xavy uit Sint-Annaland zijn plannen te wijzigen. "Ik ga nu een autoleger van de toekomst bouwen. Kijk, deze auto kan bijvoorbeeld zijn wielen loslaten en verder varen. En deze hier kan zelfs vliegen."
11 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Sint Philipsland wordt morgenavond weer feestelijk verlicht tijdens de lichtjestocht van muziekvereniging Concordia. Dit jaar ligt de focus niet op lampionnen, maar op lightsticks naar aanleiding van het succes van vorig jaar. Lampionnen zijn wel nog steeds welkom.
1 dag geledenZEELAND - Donderdag koerst er een krachtige depressie vanuit Noordwest-Frankrijk via België naar Nederland. Deze depressie brengt ronduit onstuimig weer met zich mee, mogelijk komt het tot een storm. Daarvoor waarschuwt meteoroloog Floris Lafeber van Weeronline.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Een politiebureau met een helikopter op het dak. "Het idee om dit bouwwerk te bouwen kwam spontaan bij me op toen ik begon te graaien in de grote bak met onderdelen. Toen ik hier binnenkwam, had ik nog geen idee wat ik ging bouwen", vertelt Bjorn uit Poortvliet. Hij doet donderdagmiddag mee aan de LEGO Masters-activiteit in de Stallandse bibliotheek. "Het bouwen met Lego is natuurlijk leuk, maar je maakt hier ook snel nieuwe vrienden. Ik heb al gelijk nieuwe vrienden gemaakt."
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Rijkswaterstaat is begonnen met de grote renovatie van de Krammersluizen. Woensdag werd een van de enorme sluisdeuren voorzichtig van de wal op een ponton getild. De deur gaat naar een werkplaats in Vlissingen voor herstel en komt in juli 2026 weer terug.
1 dag geleden