Proef met wasbare luiers vanaf morgen van start
THOLEN - In Tholen en Reimerswaal start vanaf morgen een proef met wasbare luiers. In beide gemeenten begint een groep jonge ouders met het gebruiken van de herbruikbare luiers. Met de proef willen de gemeenten jonge ouders stimuleren de enorme hoeveelheid luierafval te beperken.
Tot een kind zindelijk is, verbruikt een gemiddeld kind ongeveer 5500 wegwerpluiers. “Dit gebruik zorgt voor een enorme hoeveelheid afval (zo’n 10 procent van al het restafval) dat in de verbrandingsoven belandt”, aldus de gemeente Tholen. “Het gebruik van wasbare luiers draagt bij aan de landelijke doelstelling de hoeveelheid restafval per persoon per jaar te verminderen tot 30 kilo in 2025.”
De proef start juist in de Week van het Afval, waarin wordt opgeroepen met z’n allen zo min mogelijk afval weg te gooien.
Duurzaam, schoon en goedkoper alternatief
Wasbare luiers zijn duurzamer dan wegwerpluiers. “De productie daarvan kost veel water, energie en grondstoffen. Hip uitziende broekjes en biologisch afbreekbare inlegvelletjes zijn onderaan de streep goedkoper dan de wegwerpvariant (kosten voor wassen meegenomen) en in veel gevallen beter voor het kind”, aldus de gemeente. “Uiteindelijk is een gezin minimaal 500 euro voordeliger uit met de herbruikbare luiers.”
De proef bestaat uit drie bijeenkomsten en individuele begeleiding. Op 24 mei is de startbijeenkomst, de startpakketten worden uitgedeeld, de Branchevereniging Wasbare Luiers geeft een presentatie en deelnemers gaan de luiers bekijken en bij een paspop proberen. De luiercoaches van de branchevereniging beantwoorden vragen en sturen bij waar nodig.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Na een roerig jaar met de diefstal van gouden Thoolse sieraden pakt streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland de draad weer op. De nieuwe wisseltentoonstelling 'Van schelpen tot bitcoin' gaat over geld, maar echte gouden munten zijn er niet te zien. Het museum heeft geleerd van de brute diefstal juni vorig jaar. Sindsdien is er hard gewerkt om de beveiliging op orde te brengen.
8 uur geleden[Advertorial] SINT-ANNALAND - Je bent ondernemer. Je draagt verantwoordelijkheid en maakt impact. Wil je ook meer betekenis geven aan je ondernemerschap? Schuif dan op dinsdagavond 12 mei om 18.00 uur aan bij Kwekerij Kaljouw in Sint-Annaland. Geniet met andere ondernemers van een heerlijk diner én verdiepende gesprekken. Het thema is 'Ondernemen met vrucht'.
14 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Leo en Paulina Konijn zetten zich al jarenlang in om kinderen die het thuis moeilijk hebben een fijne vakantie te bezorgen. Als gastgezin voor Stichting Europa Kinderhulp vangen zij iedere zomer zogenoemde 'vakantiekinderen' op. Daarnaast bieden zij ook opvang via pleegzorg. Samen heeft het echtpaar zes kinderen en zeven kleinkinderen.
1 dag geledenTHOLEN - Noëlle Schakenbos van gymnastiekvereniging Olympia Tholen heeft een zilveren medaille veroverd op de individuele regiofinale turen (pupil 3 niveau 7) in Sprang-Capelle. Een mooie afsluiting van het seizoen voor Noëlle.Ze begon haar finale op sprong. Een fijn onderdeel om op te beginnen en hier scoorde ze met beide sprongen (een overslag tot stand en een arabier tot kniezit) ook goed op. De scores van de andere finalisten lagen dicht bij elkaar. Door naar de brug, het moeilijkste onderdeel voor Noëlle. Inturnen ging nog niet helemaal lekker, maar tijdens de wedstrijd kon ze haar oefening goed doorturnen. Op dit toestel moest Noëlle iets inleveren qua punten op de andere meiden, maar dat maakte ze op het volgende toestel weer helemaal goed.
1 dag geledenTHOLEN - De SGP draagt fractievoorzitter Kees Knulst voor als extra wethouder. Hij moet het college verder versterken. Uit het rapport van de verkenningsronde bleek dat de SGP, CU en VVD hun samenwerking zouden voortzetten. Ook werd de uitbreiding van het college met een vierde wethouder door de meeste fracties gerechtvaardigd geacht, gezien de omvang van de bestuurlijke opgaven die op tafel liggen.
2 dagen geledenTHOLEN - Wie deze dagen op het eiland Tholen wil tanken, moet diep in de buidel tasten. Met de Belgische grens op een kleine twintig minuten is een uitstapje over de grens een serieuze overweging voor veel inwoners. Wie zijn auto wil aftanken met Euro 95 bij één van de tien Thoolse tankstations, moest vorige week gemiddeld 2,44 euro per liter afrekenen. Voor diezelfde liter moet bij onze zuiderburen slechts 1,88 euro worden afgerekend. Op een volle tank loopt de besparing al snel op.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden