Proef met wasbare luiers vanaf morgen van start
THOLEN - In Tholen en Reimerswaal start vanaf morgen een proef met wasbare luiers. In beide gemeenten begint een groep jonge ouders met het gebruiken van de herbruikbare luiers. Met de proef willen de gemeenten jonge ouders stimuleren de enorme hoeveelheid luierafval te beperken.
Tot een kind zindelijk is, verbruikt een gemiddeld kind ongeveer 5500 wegwerpluiers. “Dit gebruik zorgt voor een enorme hoeveelheid afval (zo’n 10 procent van al het restafval) dat in de verbrandingsoven belandt”, aldus de gemeente Tholen. “Het gebruik van wasbare luiers draagt bij aan de landelijke doelstelling de hoeveelheid restafval per persoon per jaar te verminderen tot 30 kilo in 2025.”
De proef start juist in de Week van het Afval, waarin wordt opgeroepen met z’n allen zo min mogelijk afval weg te gooien.
Duurzaam, schoon en goedkoper alternatief
Wasbare luiers zijn duurzamer dan wegwerpluiers. “De productie daarvan kost veel water, energie en grondstoffen. Hip uitziende broekjes en biologisch afbreekbare inlegvelletjes zijn onderaan de streep goedkoper dan de wegwerpvariant (kosten voor wassen meegenomen) en in veel gevallen beter voor het kind”, aldus de gemeente. “Uiteindelijk is een gezin minimaal 500 euro voordeliger uit met de herbruikbare luiers.”
De proef bestaat uit drie bijeenkomsten en individuele begeleiding. Op 24 mei is de startbijeenkomst, de startpakketten worden uitgedeeld, de Branchevereniging Wasbare Luiers geeft een presentatie en deelnemers gaan de luiers bekijken en bij een paspop proberen. De luiercoaches van de branchevereniging beantwoorden vragen en sturen bij waar nodig.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Het is weer zover. De 56e Kleine Tour staat voor de deur en rijdt binnenkort, om precies te zijn van 10 tot en met 15 augustus, weer door West-Brabant, Tholen en een stukje door België. Alle 18 ploegen, 216 renners en ruim 100 medewerkers en ploegleiders staan te trappelen om te beginnen en er een fantastische week van te maken.
6 uur geledenTHOLEN - Tholen doet het op het gebied van duurzaamheid slechter dan de meeste andere gemeenten in Nederland. Uit onderzoek van Energievergelijk.nl blijkt dat Tholen buiten de top 200 valt in de landelijke ranglijst. Vooral het aantal energiezuinige woningen scoort laag. Met zonnepanelen gaat het wel de goede kant op.
11 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het aantal meldingen van de geelpoothoornaar (voorheen Aziatische hoornaar) blijft flink toenemen. In steeds meer plaatsen worden tientallen hoornaars gevangen en nieuwe nesten ontdekt. Volgens ongediertebestrijder Richard Piké komen er al enkele jaren steeds meer meldingen binnen.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen mocht vorig jaar iets meer nieuwe inwoners verwelkomen dan dat er mensen vertrokken. Vooral vanuit Bergen op Zoom kwam relatief veel nieuwe aanwas. Wie Tholen juist achter zich liet, ging het vaakst in Bergen op Zoom wonen. Dat blijkt uit nieuwe CBS-cijfers.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft nog geen besluit genomen over het verlenen van ontheffingen voor vuurwerkshows tijdens de komende jaarwisseling. Het wordt de eerste jaarwisseling met een landelijk vuurwerkverbod. Veel Zeeuwse en Brabantse gemeenten hebben al besloten geen ontheffingen te verlenen, maar Tholen zet die deur voorlopig nog op een kier.
2 dagen geledenTHOLEN - Bezoekers van het Stadhuisconcert in Tholen krijgen zaterdag 8 augustus de kans om een bijzonder instrument te horen dat maar zelden klinkt. Sascha Mommertz bespeelt dan een speciaal gestemde altblokfluit, begeleid door clavecinist Marijn Slappendel. Het concert begint om 15.30 uur in het oude stadhuis.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De kermis draait al sinds woensdag volop en Sint-Annaland loopt daarmee langzaam warm voor het feestweekend. Op zaterdag 8 augustus is het weer tijd voor de jaarlijkse braderie.
3 dagen geleden