Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proef met wasbare luiers vanaf morgen van start

Proef met wasbare luiers vanaf morgen van start

THOLEN - In Tholen en Reimerswaal start vanaf morgen een proef met wasbare luiers. In beide gemeenten begint een groep jonge ouders met het gebruiken van de herbruikbare luiers. Met de proef willen de gemeenten jonge ouders stimuleren de enorme hoeveelheid luierafval te beperken.

Tot een kind zindelijk is, verbruikt een gemiddeld kind ongeveer 5500 wegwerpluiers. “Dit gebruik zorgt voor een enorme hoeveelheid afval (zo’n 10 procent van al het restafval) dat in de verbrandingsoven belandt”, aldus de gemeente Tholen. “Het gebruik van wasbare luiers draagt bij aan de landelijke doelstelling de hoeveelheid restafval per persoon per jaar te verminderen tot 30 kilo in 2025.”

De proef start juist in de Week van het Afval, waarin wordt opgeroepen met z’n allen zo min mogelijk afval weg te gooien.

Duurzaam, schoon en goedkoper alternatief
Wasbare luiers zijn duurzamer dan wegwerpluiers. “De productie daarvan kost veel water, energie en grondstoffen. Hip uitziende broekjes en biologisch afbreekbare inlegvelletjes zijn onderaan de streep goedkoper dan de wegwerpvariant (kosten voor wassen meegenomen) en in veel gevallen beter voor het kind”, aldus de gemeente. “Uiteindelijk is een gezin minimaal 500 euro voordeliger uit met de herbruikbare luiers.”

De proef bestaat uit drie bijeenkomsten en individuele begeleiding. Op 24 mei is de startbijeenkomst, de startpakketten worden uitgedeeld, de Branchevereniging Wasbare Luiers geeft een presentatie en deelnemers gaan de luiers bekijken en bij een paspop proberen. De luiercoaches van de branchevereniging beantwoorden vragen en sturen bij waar nodig.

Meer uit Tholen

Auto raakt van de weg en belandt in sloot langs de Lorentzweg in Tholen

THOLEN - Een personenauto is donderdagochtend door een onbekende oorzaak in een sloot langs de Lorentzweg in Tholen beland. Niemand raakte gewond bij het ongeluk. Dat meldt HVZeeland.

7 uur geleden
Stavenisse maakt zich op voor Havendag vol muziek, kraampjes en gezelligheid

STAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een dag vol muziek, activiteiten en ontmoeting. Op zaterdag 11 juli vindt de vierde editie van de Havendag plaats, een evenement dat in korte tijd is uitgegroeid tot een vaste zomerse traditie in het dorp. De Havendag wordt georganiseerd door Joke van der Pol, voormalig beheerster van dorpshuis De Stove, samen met Cor Grijs van 't Packhuys.

8 uur geleden
Ada Pérez en Tim Veldman vullen het oude stadhuis met Europese muziek

THOLEN - Ada Pérez en Tim Veldman zullen op zaterdag 11 juli om 15.30 uur de bezoekers laten dromen over Europa. In het oude stadhuis van Tholen spelen zij op flauto traverso en clavecimbel muziek van de Italiaan Locatelli, de Duitser Telemann, de Brit Purcell en de Fransman Hotteterre.

13 uur geleden
Overleden jongeman (19) in Scherpenisse was op weg naar huis van een feestje

HALSTEREN/SCHERPENISSE - De 19-jarige jongeman uit Halsteren die afgelopen weekend om het leven kwam bij een eenzijdig ongeval in Scherpenisse, was onderweg naar huis na een feestje in Sint-Maartensdijk. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.

1 dag geleden
Extra vroeg starten en kortere routes tijdens warme Zevendorpentocht

THOLEN - De organisatie van de Zevendorpentocht heeft vanwege de verwachte hitte een aantal aanpassingen gedaan. Wandel Sport Club Vosmeer wil ervoor zorgen dat deelnemers veilig en verantwoord kunnen genieten van de wandeltocht over het eiland Tholen. Op zaterdag 11 juli kunnen wandelaars deelnemen aan deze wandeltocht.

1 dag geleden
Twee gratis zomerconcerten in de openlucht in Tholen en Sint-Annaland

THOLEN/SINT-ANNALAND - Muziekliefhebbers kunnen deze week terecht bij twee gratis zomerconcerten in de openlucht. Koninklijke Fanfare Accelerando speelt woensdagavond in Sint-Annaland, terwijl Koninklijke Muziekvereniging Concordia vrijdagavond een concert geeft in Tholen.

1 dag geleden
Bewoners blussen brandende schutting in Oud-Vossemeer en voorkomen erger

OUD-VOSSEMEER - Achter een woningblok aan de Prins Willem-Alexanderstraat in Oud-Vossemeer heeft maandagavond een schutting in brand gestaan. Door het snelle optreden van bewoners kon worden voorkomen dat het vuur zich verder verspreidde.

2 dagen geleden