Proef met wasbare luiers vanaf morgen van start
THOLEN - In Tholen en Reimerswaal start vanaf morgen een proef met wasbare luiers. In beide gemeenten begint een groep jonge ouders met het gebruiken van de herbruikbare luiers. Met de proef willen de gemeenten jonge ouders stimuleren de enorme hoeveelheid luierafval te beperken.
Tot een kind zindelijk is, verbruikt een gemiddeld kind ongeveer 5500 wegwerpluiers. “Dit gebruik zorgt voor een enorme hoeveelheid afval (zo’n 10 procent van al het restafval) dat in de verbrandingsoven belandt”, aldus de gemeente Tholen. “Het gebruik van wasbare luiers draagt bij aan de landelijke doelstelling de hoeveelheid restafval per persoon per jaar te verminderen tot 30 kilo in 2025.”
De proef start juist in de Week van het Afval, waarin wordt opgeroepen met z’n allen zo min mogelijk afval weg te gooien.
Duurzaam, schoon en goedkoper alternatief
Wasbare luiers zijn duurzamer dan wegwerpluiers. “De productie daarvan kost veel water, energie en grondstoffen. Hip uitziende broekjes en biologisch afbreekbare inlegvelletjes zijn onderaan de streep goedkoper dan de wegwerpvariant (kosten voor wassen meegenomen) en in veel gevallen beter voor het kind”, aldus de gemeente. “Uiteindelijk is een gezin minimaal 500 euro voordeliger uit met de herbruikbare luiers.”
De proef bestaat uit drie bijeenkomsten en individuele begeleiding. Op 24 mei is de startbijeenkomst, de startpakketten worden uitgedeeld, de Branchevereniging Wasbare Luiers geeft een presentatie en deelnemers gaan de luiers bekijken en bij een paspop proberen. De luiercoaches van de branchevereniging beantwoorden vragen en sturen bij waar nodig.
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen en waterschap Scheldestromen gaan vanaf dit jaar sloten, vijvers en andere watergangen minder vaak maaien: twee of mogelijk zelfs maar één keer per jaar. Dat doen ze om planten en dieren beter te beschermen. Door ecologisch te maaien worden planten en dieren zo min mogelijk verstoord. Ook scheelt dit in onderhoudskosten.
11 uur geledenTHOLEN - Aan de hitte komt nog even geen einde. Tot en met donderdag is het zonnig en erg warm met 29 tot 32 graden in het binnenland. "Tijdens de ochtenden kan regionaal eerst lage bewolking voorkomen, maar de middagen verlopen veelal zonovergoten. Op vrijdag stijgt de kans op buien en vanaf het weekend wordt het minder warm", stelt meteoroloog Floris Lafeber.
15 uur geledenHOOGERHEIDE - Door een ongeval met meerdere voertuigen op de A4 bij Hoogerheide moeten automobilisten rekening houden met een vertraging van bijna 45 minuten. Het ongeval gebeurde rond 6.49 uur deze ochtend in de richting van Zeeland/Belgische grens. De file stond op het hoogtepunt vanaf de afrit Tholen tot aan knooppunt Markiezaat.
20 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Aan de Stationsstraat in Sint Philipsland heeft een groot stuk rietveld in brand gestaan. De brandweer was met meerdere voertuigen uitgerukt om het vuur te blussen. Na een uur was de brand onder controle.
1 dag geledenTHOLEN - EBS en de Provincie Zeeland presenteerden vrijdag de eerste bus voor Reizen door Zeeland. Daarmee bereikt de voorbereiding op de nieuwe busconcessie in Zeeland een belangrijke mijlpaal. Vanaf december verzorgt EBS in opdracht van de Provincie Zeeland twaalf jaar lang het openbaar busvervoer met een nieuwe vloot van 73 volledig elektrische BYD-bussen. Daarvan zijn inmiddels 38 voertuigen in Nederland aangekomen; de overige worden deze zomer geleverd.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - "Wanneer je een brug over wandelt, weet je dat je verkeerd bent gelopen", grapt Dirkjan Havermans voor vertrek tegen twee deelnemers. Uit heel het land wisten wandelliefhebbers het eiland Tholen opnieuw te vinden voor de 36e editie van de Zevendorpentocht.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geleden