Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces Marengo bespreekt dossier moord misdaadblogger Martin Kok

Proces Marengo bespreekt dossier moord misdaadblogger Martin Kok

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank bespreekt donderdag in het liquidatieproces Marengo de dossiers rond de moord en de daaraan voorafgaande poging tot moord op ex-crimineel en misdaadblogger Martin Kok (49). Hij werd op 8 december 2016 op de parkeerplaats van een seksclub in Laren doodgeschoten. Op 2 juli van dat jaar ontdekte Kok een bom onder zijn auto, die op dat moment geparkeerd stond op de Amsteldijk in Amsterdam vlakbij een vol terras van een café. Het zeer zware explosief kon tijdig onschadelijk worden gemaakt.

Volgens het Openbaar Ministerie wilde Ridouan Taghi, hoofdverdachte in Marengo, Kok dood hebben omdat hij op zijn website Vlinderscrime berichten over Taghi en diens handlanger Naoufal 'Noffel' F. plaatste. Nadat de bomaanslag was mislukt, werd een paar maanden later een schutter op pad gestuurd om de klus alsnog te klaren.

Op de bewuste avond probeerde de schutter Kok op straat van dichtbij neer te schieten, nadat deze een hotel in Amsterdam had verlaten. Deze actie is door bewakingscamera's geregistreerd. Op de beelden is te zien hoe de schutter Kok van achteren nadert en van zeer dichtbij een pistool op diens hoofd richt. Het wapen weigerde dienst, waarop de schutter er vandoor ging. Kok lijkt niets gemerkt te hebben.

Later die avond bezocht Kok een seksclub in Laren. Kort nadat hij die had verlaten en in zijn auto was gaan zitten, werd hij doodgeschoten. De uitvoerder van de moord is tot dusver niet aangehouden.

Martin Kok was een zelfbenoemd misdaadjournalist, die het niet erg nauw nam met gangbare journalistieke gedragsregels. Hij publiceerde met naam en toenaam over criminele kopstukken en gebruikte ongecensureerd beeldmateriaal waar hij kon. Kok werd zelf twee keer veroordeeld voor een levensdelict.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

2 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

6 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

7 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

11 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

13 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

19 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

21 uur geleden