Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces Marengo bespreekt dossier moord misdaadblogger Martin Kok

Proces Marengo bespreekt dossier moord misdaadblogger Martin Kok

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank bespreekt donderdag in het liquidatieproces Marengo de dossiers rond de moord en de daaraan voorafgaande poging tot moord op ex-crimineel en misdaadblogger Martin Kok (49). Hij werd op 8 december 2016 op de parkeerplaats van een seksclub in Laren doodgeschoten. Op 2 juli van dat jaar ontdekte Kok een bom onder zijn auto, die op dat moment geparkeerd stond op de Amsteldijk in Amsterdam vlakbij een vol terras van een café. Het zeer zware explosief kon tijdig onschadelijk worden gemaakt.

Volgens het Openbaar Ministerie wilde Ridouan Taghi, hoofdverdachte in Marengo, Kok dood hebben omdat hij op zijn website Vlinderscrime berichten over Taghi en diens handlanger Naoufal 'Noffel' F. plaatste. Nadat de bomaanslag was mislukt, werd een paar maanden later een schutter op pad gestuurd om de klus alsnog te klaren.

Op de bewuste avond probeerde de schutter Kok op straat van dichtbij neer te schieten, nadat deze een hotel in Amsterdam had verlaten. Deze actie is door bewakingscamera's geregistreerd. Op de beelden is te zien hoe de schutter Kok van achteren nadert en van zeer dichtbij een pistool op diens hoofd richt. Het wapen weigerde dienst, waarop de schutter er vandoor ging. Kok lijkt niets gemerkt te hebben.

Later die avond bezocht Kok een seksclub in Laren. Kort nadat hij die had verlaten en in zijn auto was gaan zitten, werd hij doodgeschoten. De uitvoerder van de moord is tot dusver niet aangehouden.

Martin Kok was een zelfbenoemd misdaadjournalist, die het niet erg nauw nam met gangbare journalistieke gedragsregels. Hij publiceerde met naam en toenaam over criminele kopstukken en gebruikte ongecensureerd beeldmateriaal waar hij kon. Kok werd zelf twee keer veroordeeld voor een levensdelict.

Meer uit Binnenland

Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

1 uur geleden
Klimaatraad: Nederland moet kiezen welke industrie blijft bestaan

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.

1 uur geleden
Tata Steel moet 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.

3 uur geleden
Politie onderzoekt 'bepaalde berichten' over Utrechtse agent

UTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.

3 uur geleden
Klanten Rotterdamse voedselbank krijgen gratis noodpakket

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.

4 uur geleden
Koningin Máxima heeft griep en zegt bezoek in Rotterdam af

ROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".

4 uur geleden
Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.

4 uur geleden