Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces Marengo bespreekt dossier moord misdaadblogger Martin Kok

Proces Marengo bespreekt dossier moord misdaadblogger Martin Kok

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank bespreekt donderdag in het liquidatieproces Marengo de dossiers rond de moord en de daaraan voorafgaande poging tot moord op ex-crimineel en misdaadblogger Martin Kok (49). Hij werd op 8 december 2016 op de parkeerplaats van een seksclub in Laren doodgeschoten. Op 2 juli van dat jaar ontdekte Kok een bom onder zijn auto, die op dat moment geparkeerd stond op de Amsteldijk in Amsterdam vlakbij een vol terras van een café. Het zeer zware explosief kon tijdig onschadelijk worden gemaakt.

Volgens het Openbaar Ministerie wilde Ridouan Taghi, hoofdverdachte in Marengo, Kok dood hebben omdat hij op zijn website Vlinderscrime berichten over Taghi en diens handlanger Naoufal 'Noffel' F. plaatste. Nadat de bomaanslag was mislukt, werd een paar maanden later een schutter op pad gestuurd om de klus alsnog te klaren.

Op de bewuste avond probeerde de schutter Kok op straat van dichtbij neer te schieten, nadat deze een hotel in Amsterdam had verlaten. Deze actie is door bewakingscamera's geregistreerd. Op de beelden is te zien hoe de schutter Kok van achteren nadert en van zeer dichtbij een pistool op diens hoofd richt. Het wapen weigerde dienst, waarop de schutter er vandoor ging. Kok lijkt niets gemerkt te hebben.

Later die avond bezocht Kok een seksclub in Laren. Kort nadat hij die had verlaten en in zijn auto was gaan zitten, werd hij doodgeschoten. De uitvoerder van de moord is tot dusver niet aangehouden.

Martin Kok was een zelfbenoemd misdaadjournalist, die het niet erg nauw nam met gangbare journalistieke gedragsregels. Hij publiceerde met naam en toenaam over criminele kopstukken en gebruikte ongecensureerd beeldmateriaal waar hij kon. Kok werd zelf twee keer veroordeeld voor een levensdelict.

Meer uit Binnenland

Weeronline: 2025 op vijf na warmste jaar ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.

7 minuten geleden
Politiechef Rotterdam: helft explosies niet uit criminele hoek

ROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.

23 minuten geleden
Meerderheid Nederlanders wil meer kerncentrales

DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.

2 uur geleden
Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

11 uur geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

15 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

15 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

16 uur geleden