Problemen na faillissement kleine warmteleverancier DEEM NL
DEN HAAG (ANP) - De kleine warmteleverancier DEEM NL, met circa 300 aansluitingen op verschillende warmtenetten, is failliet. Branchegenoot InWarmte is door de overheid aangewezen als noodleverancier om de warmtelevering voort te zetten, maar voor ongeveer honderd bewoners zijn er toch problemen. De verhuurder van deze woningen heeft in enkele gevallen straalkachels als tijdelijke oplossing geboden.
Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de toezichthouder is het de eerste keer dat een warmteleverancier failliet gaat en er een noodleverancier moet worden aangewezen. Daarmee wordt ook meteen een probleem aan het licht gebracht. Anders dan bij stroom- of gasleveranciers is wettelijk niet goed geregeld dat warmteverbruikers niet in de kou kunnen komen te zitten als hun warmteleverancier omvalt.
De ACM laat weten contact te hebben opgenomen met de regionale netbeheerders en een waterbedrijf om te zorgen dat de levering van stroom en gas die nodig is voor de warmte niet wordt afgesloten. Maar bij twee warmtenetten in IJmuiden lukte het niet alle leveringen vlekkeloos door te laten gaan.
De toezichthouder en het ministerie van Klimaat en Groene Groei hebben contact met noodleverancier InWarmte en de curator van DEEM NL om te zorgen dat de problemen voor de bewoners zo snel mogelijk worden opgelost. De ACM praat ook met het ministerie over de komst van een nieuwe warmtewet waarin de consumentenbescherming beter geborgd zal zijn.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
17 uur geleden