Problemen na faillissement kleine warmteleverancier DEEM NL
DEN HAAG (ANP) - De kleine warmteleverancier DEEM NL, met circa 300 aansluitingen op verschillende warmtenetten, is failliet. Branchegenoot InWarmte is door de overheid aangewezen als noodleverancier om de warmtelevering voort te zetten, maar voor ongeveer honderd bewoners zijn er toch problemen. De verhuurder van deze woningen heeft in enkele gevallen straalkachels als tijdelijke oplossing geboden.
Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de toezichthouder is het de eerste keer dat een warmteleverancier failliet gaat en er een noodleverancier moet worden aangewezen. Daarmee wordt ook meteen een probleem aan het licht gebracht. Anders dan bij stroom- of gasleveranciers is wettelijk niet goed geregeld dat warmteverbruikers niet in de kou kunnen komen te zitten als hun warmteleverancier omvalt.
De ACM laat weten contact te hebben opgenomen met de regionale netbeheerders en een waterbedrijf om te zorgen dat de levering van stroom en gas die nodig is voor de warmte niet wordt afgesloten. Maar bij twee warmtenetten in IJmuiden lukte het niet alle leveringen vlekkeloos door te laten gaan.
De toezichthouder en het ministerie van Klimaat en Groene Groei hebben contact met noodleverancier InWarmte en de curator van DEEM NL om te zorgen dat de problemen voor de bewoners zo snel mogelijk worden opgelost. De ACM praat ook met het ministerie over de komst van een nieuwe warmtewet waarin de consumentenbescherming beter geborgd zal zijn.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
8 minuten geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
3 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
3 uur geleden