Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse Samidoun in steeds meer landen terreurorganisatie

Pro-Palestijnse Samidoun in steeds meer landen terreurorganisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Canada hebben in een gezamenlijke stap de pro-Palestijnse Samidoun tot terreurorganisatie bestempeld. Officieel gaat het om een internationaal solidariteitsnetwerk voor Palestijnse gevangenen, dat ook in Nederland bestaat. De Amerikanen en Canadezen spreken echter over een nep-liefdadigheidinstelling die geld inzamelt voor het terroristische Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP).

Volgens Washington gebruikt de PFLP Samidoun om fondsen te werven in Europa en Noord-Amerika. Daarbij zou een lid van de leiding van de PFLP, Khaled Barakat, een belangrijke rol spelen. Hij is daarom ook op de zwarte lijst gezet.

In Nederland wordt bekeken hoe Samidoun kan worden aangepakt, al dan niet in Europees verband. In Duitsland is de organisatie sinds bijna een jaar verboden omdat Samidoun voorstander is van het gebruik van geweld als middel om politieke standpunten af te dwingen. De verheerlijking van de terreur van de Palestijnse beweging Hamas na de terroristische aanvallen op Israël sinds 7 oktober vorig jaar is bijzonder ernstig, aldus Berlijn.

Meer uit Buitenland

Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

13 minuten geleden
IAEA vraagt toegang tot lab kerncentrale Zaporizja na droneaanval

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.

1 uur geleden
Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

4 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

6 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

8 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

15 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

16 uur geleden