Pro-Palestijnse Samidoun in steeds meer landen terreurorganisatie
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Canada hebben in een gezamenlijke stap de pro-Palestijnse Samidoun tot terreurorganisatie bestempeld. Officieel gaat het om een internationaal solidariteitsnetwerk voor Palestijnse gevangenen, dat ook in Nederland bestaat. De Amerikanen en Canadezen spreken echter over een nep-liefdadigheidinstelling die geld inzamelt voor het terroristische Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP).
Volgens Washington gebruikt de PFLP Samidoun om fondsen te werven in Europa en Noord-Amerika. Daarbij zou een lid van de leiding van de PFLP, Khaled Barakat, een belangrijke rol spelen. Hij is daarom ook op de zwarte lijst gezet.
In Nederland wordt bekeken hoe Samidoun kan worden aangepakt, al dan niet in Europees verband. In Duitsland is de organisatie sinds bijna een jaar verboden omdat Samidoun voorstander is van het gebruik van geweld als middel om politieke standpunten af te dwingen. De verheerlijking van de terreur van de Palestijnse beweging Hamas na de terroristische aanvallen op Israël sinds 7 oktober vorig jaar is bijzonder ernstig, aldus Berlijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
56 minuten geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
13 uur geleden