Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse Samidoun in steeds meer landen terreurorganisatie

Pro-Palestijnse Samidoun in steeds meer landen terreurorganisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Canada hebben in een gezamenlijke stap de pro-Palestijnse Samidoun tot terreurorganisatie bestempeld. Officieel gaat het om een internationaal solidariteitsnetwerk voor Palestijnse gevangenen, dat ook in Nederland bestaat. De Amerikanen en Canadezen spreken echter over een nep-liefdadigheidinstelling die geld inzamelt voor het terroristische Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP).

Volgens Washington gebruikt de PFLP Samidoun om fondsen te werven in Europa en Noord-Amerika. Daarbij zou een lid van de leiding van de PFLP, Khaled Barakat, een belangrijke rol spelen. Hij is daarom ook op de zwarte lijst gezet.

In Nederland wordt bekeken hoe Samidoun kan worden aangepakt, al dan niet in Europees verband. In Duitsland is de organisatie sinds bijna een jaar verboden omdat Samidoun voorstander is van het gebruik van geweld als middel om politieke standpunten af te dwingen. De verheerlijking van de terreur van de Palestijnse beweging Hamas na de terroristische aanvallen op Israël sinds 7 oktober vorig jaar is bijzonder ernstig, aldus Berlijn.

Meer uit Buitenland

Media: doden door aanrijding trein en schoolbusje in Vlaanderen

BUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.

13 minuten geleden
Iran zegt Amerikaanse drone te hebben neergehaald

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.

1 uur geleden
Jazzartiest Sonny Rollins (95) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.

3 uur geleden
Ook halvering salaris president stopt protesten in Bolivia niet

LA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.

5 uur geleden
HRW: Colombianen betrokken bij wreedheden Soedan opgeleid in VAE

BEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.

6 uur geleden
Rubio: ondanks aanvallen VS is akkoord met Iran nog mogelijk

JAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.

6 uur geleden
VS vallen doelen aan in zuiden Iran

WASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".

8 uur geleden