Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse Samidoun in steeds meer landen terreurorganisatie

Pro-Palestijnse Samidoun in steeds meer landen terreurorganisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Canada hebben in een gezamenlijke stap de pro-Palestijnse Samidoun tot terreurorganisatie bestempeld. Officieel gaat het om een internationaal solidariteitsnetwerk voor Palestijnse gevangenen, dat ook in Nederland bestaat. De Amerikanen en Canadezen spreken echter over een nep-liefdadigheidinstelling die geld inzamelt voor het terroristische Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP).

Volgens Washington gebruikt de PFLP Samidoun om fondsen te werven in Europa en Noord-Amerika. Daarbij zou een lid van de leiding van de PFLP, Khaled Barakat, een belangrijke rol spelen. Hij is daarom ook op de zwarte lijst gezet.

In Nederland wordt bekeken hoe Samidoun kan worden aangepakt, al dan niet in Europees verband. In Duitsland is de organisatie sinds bijna een jaar verboden omdat Samidoun voorstander is van het gebruik van geweld als middel om politieke standpunten af te dwingen. De verheerlijking van de terreur van de Palestijnse beweging Hamas na de terroristische aanvallen op Israël sinds 7 oktober vorig jaar is bijzonder ernstig, aldus Berlijn.

Meer uit Buitenland

Anti-jihadistische strijdmacht bombardeert opstandelingen Mali

NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van anti-jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.

19 minuten geleden
Executie in Texas ondanks steun van rappers

HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.

4 uur geleden
VS waarschuwen bondgenoten om steun aan Gaza-flotilla

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.

5 uur geleden
Krant: mogelijk zelfmoordbriefje Epstein al jaren geheim

NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.

8 uur geleden
Hegseth: 60-dagenregel voor einde oorlog niet tijdens bestand

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.

9 uur geleden
Vijftien doden in Libanon na Israëlische aanvallen donderdag

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.

9 uur geleden
VS wel tevreden over nieuwe beoogde regeringschef Irak

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.

9 uur geleden