Pro-Palestijnse Samidoun in steeds meer landen terreurorganisatie
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Canada hebben in een gezamenlijke stap de pro-Palestijnse Samidoun tot terreurorganisatie bestempeld. Officieel gaat het om een internationaal solidariteitsnetwerk voor Palestijnse gevangenen, dat ook in Nederland bestaat. De Amerikanen en Canadezen spreken echter over een nep-liefdadigheidinstelling die geld inzamelt voor het terroristische Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP).
Volgens Washington gebruikt de PFLP Samidoun om fondsen te werven in Europa en Noord-Amerika. Daarbij zou een lid van de leiding van de PFLP, Khaled Barakat, een belangrijke rol spelen. Hij is daarom ook op de zwarte lijst gezet.
In Nederland wordt bekeken hoe Samidoun kan worden aangepakt, al dan niet in Europees verband. In Duitsland is de organisatie sinds bijna een jaar verboden omdat Samidoun voorstander is van het gebruik van geweld als middel om politieke standpunten af te dwingen. De verheerlijking van de terreur van de Palestijnse beweging Hamas na de terroristische aanvallen op Israël sinds 7 oktober vorig jaar is bijzonder ernstig, aldus Berlijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
6 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
8 uur geleden