Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Privésauna's zinnen op rechtszaak tegen gedwongen sluiting

Privésauna's zinnen op rechtszaak tegen gedwongen sluiting

AMSTERDAM (ANP) - Eigenaren van privésauna's zijn boos omdat ze tijdens de lockdown op een hoop worden gegooid met openbare sauna's. Hierdoor zijn ze gedwongen gesloten, terwijl ze volgens belangenvereniging BPSE veel meer gemeen hebben met ondernemers in contactberoepen die al wel klanten mogen ontvangen. De organisatie zint op een rechtszaak en probeert daarvoor via crowdfunding genoeg geld op te halen.

Privésauna's zijn alleen op reservering te boeken voor kleine gezelschappen. Het probleem is volgens de BSPE dat ze dezelfde SBI-code, die voor ieder bedrijf de hoofdactiviteit aangeeft, hebben voor openbaar toegankelijke sauna's. Daardoor worden de risico's op coronabesmettingen ook even hoog ingeschat voor privésauna's.

Boetes en handhavingsbevelen voor ondernemers die hun privésauna toch openen ziet BPSE-voorzitter Frans Kragten als "grove chantage", omdat er volgens hem helemaal geen redenen zijn de kleine sauna's te sluiten. "Hierover is juridische onduidelijkheid op dit moment, totdat de (hoogste) rechter uitspraak heeft gedaan", schrijft Kragten. "Er is geen ondernemer die het toch aandurft om zijn zaak te openen omdat de daaraan klevende risico’s te groot zijn. Het uitgangspunt is dat alleen tegen een handhavingsbesluit bestuursrechtelijke stappen zijn te zetten, zoals bezwaar en beroep."

Meer uit Financieel

WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

27 minuten geleden
UWV stopt met ontwikkeling systeem waar 55 miljoen aan is besteed

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.

44 minuten geleden
Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

1 uur geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

1 uur geleden
Bank of America daalt op gemengd Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.

2 uur geleden
Bronnen: EU onderhandelt met China over ASML-toeleverancier

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Portugal kiest Lufthansa voor minderheidsbelang in TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.

3 uur geleden