Prinses Margriet heropent Artis dat vijf maanden gesloten was
AMSTERDAM (ANP) - Prinses Margriet heeft woensdag de dierentuin Artis in Amsterdam heropend. De dierentuin was wegens corona vijf maanden dicht en opende woensdagmorgen weer de poorten voor het publiek. Prinses Margriet is beschermvrouwe van Artis.
Er was gelijk al veel belangstelling. "Ondanks de regen was er een goede sfeer. De bezoekers zijn heel blij dat ze het park weer in mogen. Het is een verademing na vijf maanden dicht te zijn geweest", zegt een woordvoerster.
Bezoekers moeten wegens corona wel van tevoren boeken via internet en daarbij een starttijd aangeven. Voor de komende dagen en het pinksterweekend zijn al meer dan 20.000 reserveringen binnengekomen, vertelt de woordvoerster.
De bezoekers kunnen vooralsnog alleen terecht in het buitengedeelte. In het park zijn verder de nodige aanpassingen gedaan om de veiligheid van de bezoekers, de medewerkers en de dieren te garanderen. Artis laat per 10 vierkante meter één persoon toe, dat betekent dat per dag 5000 bezoekers er terecht zouden kunnen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
13 uur geleden