Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins Constantijn opende World Press Photo Middelburg 2023

Prins Constantijn opende World Press Photo Middelburg 2023

MIDDELBURG - Op zaterdag 16 september opende Prins Constantijn World Press Photo Middelburg 2023. Het is de vierde keer dat de Stichting de Oostkerk erin slaagt deze belangrijke tentoonstelling naar Middelburg te halen. De komende vijf weken zijn in de Middelburgs koepelkerk de beste en de krachtigste nieuwsfoto’s van het afgelopen jaar te zien, groot afgedrukt en met uitleg.

Prins Constantijn werd bij de Oostkerk verwelkomd door gedeputeerde Jo-Annes de Bat en wethouder Eduard Smit.

Wethouder Smit, die zich er met de gemeente Middelburg hard voor maakt de Oostkerk open te houden, benadrukte in zijn welkomstwoord dat World Press Photo goed op zijn plek is in Middelburg, stad van de vier vrijheden.

Gedeputeerde de Bat, deze zomer nog in beeld als mogelijke nieuwe landelijke CDA-leider, was blij dat World Press Photo dit jaar ook maximaal toegankelijk is voor scholieren, de foto’s geven indringende - en vaak ook mooie -beelden bij veel zaken die op school besproken worden. Ook vond Jo-Anne’s de Bat het mooi dat de Oostkerk echt wordt gedragen door de lokale gemeenschap: hij noemde als voorbeeld de vele vrijwilligers die in hun vrij tijd meehelpen. Ook bij deze tentoonstelling zijn er weer 50(!) mensen die een handje toesteken.

Prins Constantijn, als beschermheer al tientallen jaren bij World Press Photo betrokken, noemde een aantal van de prijswinnende foto’s door de jaren heen. In een aantal gevallen beschreven die foto’s niet alleen de geschiedenis, maar veranderden ze hem zelfs. Denk aan de afschuwelijke foto uit 1973 van het Vietnamees meisje dat wegrent na een napalmbombardement.

Prins Constantijn haalde ook Middelburg als stad van de vrijheid aan, en wees erop dat er ook heel wat steden zijn waarin vrijheid bepaald niet vanzelfsprekend is. Ook daar probeert World Press Photo zich te laten zien. Daarnaast staat in heel wat landen de persvrijheid op de tocht en kunnen fotografen vaak niet veilig en vrijelijk hun werk doen. World Press Photo is voor die fotografen een niet te onderschatten steun in de rug. Relatief nieuw is dat World Press Photo de laatste jaren extra aandacht geeft aan lokale persfotografen, zodat we de wereld niet alleen door onze eigen, Westerse, lens te zien krijgen.

World Press Photo Middelburg is van 17 september tot 23 oktober dagelijks van 11 tot 17 uur te bezoeken in de Oostkerk, Oostkerkplein 1 in Middelburg.

Meer uit Middelburg

FOTO’S: Festival Hrieps is weer goed feestje in Grijpskerke; op naar jubileumeditie in 2026

GRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.

3 minuten geleden
Verdrag van Middelburg ondertekend; 200 jongeren uit ruim 50 landen roepen wereldleiders op vrijheid en democratie te beschermen

MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.

2 uur geleden
Fietsers onder invloed van alcohol gewond na verlaten festivalterrein Hrieps

GRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.

4 uur geleden
Traumahelikopter ingezet vanwege melding Grijpskerke

GRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.

1 dag geleden
Tachtig jaar na Tweede Wereldoorlog: Dodenherdenking op verschillende plaatsen

MIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.

1 dag geleden
Burgemeester onthult bijzonder wandkleed in museum Vlissingen: ‘Het is van ons allemaal’

VLISSINGEN - In het Maritiem Muzeeum Zeeland in Vlissingen mocht burgemeester Bas van den Tillaar donderdag het monumentale wandkleed 'Draden van ons Nederlandse slavernijverleden Zeeland gepresenteerd' onthullen. Acht maanden is er op verschillende locaties in Zeeland door honderden vrijwilligers aan dit kleed, naar ontwerp van Middelburgse kunstenaar Liesbeth Labeur, gewerkt. 

1 dag geleden
Drie gewonden bij botsing Meliskerke, bestelbus in de sloot

MELISKERKE - Bij Meliskerke zijn vrijdag aan het einde van de ochtend een auto en bestelbus op elkaar gebotst, waarna de hulpdiensten een persoon uit de sloot moesten halen. In totaal raakten drie personen gewond. De bestelbus belandde in de sloot.

1 dag geleden