Principe-akkoord Barcelona met spelers over salarisverlaging
BARCELONA (ANP/DPA) - De leiding van FC Barcelona heeft met de spelersgroep een principe-akkoord bereikt over een salarisverlaging. Het gaat om een bedrag van ongeveer 175 miljoen euro, onderverdeeld in 122 miljoen euro aan 'vaste' salarissen en zo'n 50 miljoen euro aan variabele vergoedingen. De spelers en begeleiding van FC Barcelona moeten nog wel officieel akkoord geven.
Barcelona liet eerder al weten, vanwege het coronavirus, rekening te houden met 300 miljoen minder inkomsten dan gebruikelijk. Naast inkomsten uit kaartverkoop maakt Barcelona ook veel verlies door minder tot geen inkomsten uit clubwinkels en het museum van de club.
De onderhandelingen met de spelers verliepen lange tijd vrij moeizaam. Lang niet iedereen ging direct akkoord met minder salaris.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
25 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
16 uur geleden