Principe-akkoord Barcelona met spelers over salarisverlaging
BARCELONA (ANP/DPA) - De leiding van FC Barcelona heeft met de spelersgroep een principe-akkoord bereikt over een salarisverlaging. Het gaat om een bedrag van ongeveer 175 miljoen euro, onderverdeeld in 122 miljoen euro aan 'vaste' salarissen en zo'n 50 miljoen euro aan variabele vergoedingen. De spelers en begeleiding van FC Barcelona moeten nog wel officieel akkoord geven.
Barcelona liet eerder al weten, vanwege het coronavirus, rekening te houden met 300 miljoen minder inkomsten dan gebruikelijk. Naast inkomsten uit kaartverkoop maakt Barcelona ook veel verlies door minder tot geen inkomsten uit clubwinkels en het museum van de club.
De onderhandelingen met de spelers verliepen lange tijd vrij moeizaam. Lang niet iedereen ging direct akkoord met minder salaris.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
18 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
3 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
16 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
17 uur geleden