Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijzenslag knaagt aan winst Chinese automaker Geely

Prijzenslag knaagt aan winst Chinese automaker Geely

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese autoconcern Geely Automobile Holdings, onder andere eigenaar van automerken als Zeekr, Lynk, Livan en grootaandeelhouder van Volvo, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar flink zien stijgen. Ondanks de sterke verkopen steeg de winst slechts minimaal door de toegenomen concurrentie en prijzenoorlog op de Chinese markt.

De nettowinst steeg met 1 procent tot 1,6 miljard yuan (zo'n 200 miljoen euro) in de zes maanden tot en met juni. Het bedrijf boekte daarmee wel meer winst dan analisten hadden verwacht. De omzet steeg met 26 procent tot ruim 73 miljard yuan (dik 9 miljard euro). Het concern verkocht 694.045 voertuigen. Dat waren er 13 procent meer dan een jaar geleden. Ondanks de zwakkere economische vooruitzichten verwacht Geely dit jaar nog altijd 1,65 miljoen auto's te verkopen.

De daling van de prijs van lithiumcarbonaat in de eerste jaarhelft resulteerde volgens het bedrijf in een daling van de accuprijzen, wat een positieve invloed had op de kosten van nieuwe elektrische auto's. De winstmarge werd echter nog steeds beïnvloed door de hogere kosten van de overgang naar elektrische auto's en de toegenomen concurrentie op de automarkt.

Prijzenoorlog

De prijzenoorlog op de Chinese markt heeft veel autofabrikanten gedwongen om de prijzen van sommige modellen te verlagen. Investeringen in de ontwikkeling van schonere auto's zetten de winstmarges ook onder druk aangezien Geely de overgang naar elektrische auto's probeert te versnellen om het op te nemen tegen concurrenten als Tesla en BYD. Het bedrijf heeft zijn uitgaven op dit gebied wel wat beperkt in vergelijking met vorig jaar. Zo daalden de totale kosten voor onderzoek en ontwikkeling met 8 procent tot 3 miljard yuan (zo'n 380 miljoen euro).

Lynk&Co, een samenwerkingsverband van Geely en Volvo Car dat in 2017 werd opgericht, verkocht in de eerste jaarhelft ruim 82.000 auto's. Dat is een stijging van meer dan 6 procent in vergelijking met een jaar eerder. Sinds de lancering heeft Lynk ruim 900.000 voertuigen verkocht en is het marktaandeel van het automerk in China gestaag toegenomen. In de eerste helft van 2023 breidde Lynk ook de activiteiten uit in verschillende Europese landen, waaronder Nederland, Frankrijk, Italië, Duitsland, Zweden, België en Spanje.

Meer uit Financieel

Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

36 minuten geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

1 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

10 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

11 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

12 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

14 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

15 uur geleden