Prijzen voor agrarische grond stijgen naar recordhoogte
UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs voor een hectare agrarische grond is dit jaar de 80.000 euro gepasseerd. Tien jaar geleden werd nog gemiddeld 50.000 euro voor een hectare betaald. Dat blijkt uit cijfers van makelaarsvereniging NVM.
Ten opzichte van heel 2023 steeg de prijs voor agrarische grond het afgelopen halfjaar met 3,3 procent. De NVM verwacht dat de prijsstijgingen voorlopig aanhouden. Sterke vraag vanuit de landbouw zelf en andere sectoren drijft de grondprijs op. Boeren zoeken vooral ruimte voor hun mest door de nieuwe stikstofregels. Daarnaast blijft grond gewild voor woningbouw, infrastructuur, duurzame energieprojecten of als belegging.
Vooral grote percelen liggen goed in de markt, zegt Jos Ebbers, NVM-vakgroepvoorzitter Agrarisch & Landelijk. Hij verwacht dat het aanbod van complete agrarische bedrijven zal toenemen.
Wonen nog steeds populair
Akkerbouwgrond nadert de grens van 100.000 euro per hectare. Grasland is een stuk goedkoper met gemiddeld 75.000 euro per hectare.
Landelijk wonen blijft populair, al is de vraag na de coronacrisis iets gedaald. De afgelopen vijf jaar hadden vrijstaande woningen of woonboerderijen buiten de bebouwde kom of in landelijk gebied gemiddeld een woonoppervlakte van 175 vierkante meter. De grootste landelijke optrekjes zijn verkocht in de provincie Utrecht met gemiddeld 193 vierkante meter woonoppervlakte.
Meer uit Financieel
ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
11 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
13 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.
14 uur geleden