Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijzen voor agrarische grond stijgen naar recordhoogte

Prijzen voor agrarische grond stijgen naar recordhoogte

UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs voor een hectare agrarische grond is dit jaar de 80.000 euro gepasseerd. Tien jaar geleden werd nog gemiddeld 50.000 euro voor een hectare betaald. Dat blijkt uit cijfers van makelaarsvereniging NVM.

Ten opzichte van heel 2023 steeg de prijs voor agrarische grond het afgelopen halfjaar met 3,3 procent. De NVM verwacht dat de prijsstijgingen voorlopig aanhouden. Sterke vraag vanuit de landbouw zelf en andere sectoren drijft de grondprijs op. Boeren zoeken vooral ruimte voor hun mest door de nieuwe stikstofregels. Daarnaast blijft grond gewild voor woningbouw, infrastructuur, duurzame energieprojecten of als belegging.

Vooral grote percelen liggen goed in de markt, zegt Jos Ebbers, NVM-vakgroepvoorzitter Agrarisch & Landelijk. Hij verwacht dat het aanbod van complete agrarische bedrijven zal toenemen.

Wonen nog steeds populair

Akkerbouwgrond nadert de grens van 100.000 euro per hectare. Grasland is een stuk goedkoper met gemiddeld 75.000 euro per hectare.

Landelijk wonen blijft populair, al is de vraag na de coronacrisis iets gedaald. De afgelopen vijf jaar hadden vrijstaande woningen of woonboerderijen buiten de bebouwde kom of in landelijk gebied gemiddeld een woonoppervlakte van 175 vierkante meter. De grootste landelijke optrekjes zijn verkocht in de provincie Utrecht met gemiddeld 193 vierkante meter woonoppervlakte.

Meer uit Financieel

Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

29 minuten geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

12 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

14 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

15 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

15 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

17 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

19 uur geleden