Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijzen voor agrarische grond stijgen naar recordhoogte

Prijzen voor agrarische grond stijgen naar recordhoogte

UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs voor een hectare agrarische grond is dit jaar de 80.000 euro gepasseerd. Tien jaar geleden werd nog gemiddeld 50.000 euro voor een hectare betaald. Dat blijkt uit cijfers van makelaarsvereniging NVM.

Ten opzichte van heel 2023 steeg de prijs voor agrarische grond het afgelopen halfjaar met 3,3 procent. De NVM verwacht dat de prijsstijgingen voorlopig aanhouden. Sterke vraag vanuit de landbouw zelf en andere sectoren drijft de grondprijs op. Boeren zoeken vooral ruimte voor hun mest door de nieuwe stikstofregels. Daarnaast blijft grond gewild voor woningbouw, infrastructuur, duurzame energieprojecten of als belegging.

Vooral grote percelen liggen goed in de markt, zegt Jos Ebbers, NVM-vakgroepvoorzitter Agrarisch & Landelijk. Hij verwacht dat het aanbod van complete agrarische bedrijven zal toenemen.

Wonen nog steeds populair

Akkerbouwgrond nadert de grens van 100.000 euro per hectare. Grasland is een stuk goedkoper met gemiddeld 75.000 euro per hectare.

Landelijk wonen blijft populair, al is de vraag na de coronacrisis iets gedaald. De afgelopen vijf jaar hadden vrijstaande woningen of woonboerderijen buiten de bebouwde kom of in landelijk gebied gemiddeld een woonoppervlakte van 175 vierkante meter. De grootste landelijke optrekjes zijn verkocht in de provincie Utrecht met gemiddeld 193 vierkante meter woonoppervlakte.

Meer uit Financieel

Frankrijk exporteert minder wijn en drank voor derde jaar op rij

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.

19 minuten geleden
Topman Rabobank wil bank efficiënter en simpeler maken

UTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.

21 minuten geleden
Reisorganisatie TUI kent sterkste winterstart ooit

HANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.

30 minuten geleden
Pensioenen bouwsector fors omhoog door vernieuwd stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".

38 minuten geleden
India in gesprek met Nederland over winning kritieke mineralen

NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Olieconcern BP mikt op meer kostenbesparingen

LONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.

1 uur geleden
NS besteedt IT-beheer deels uit aan Amerikaans bedrijf DXC

UTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.

1 uur geleden