Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijzen vliegvakanties weer gedaald door onzekerheid over reizen

Prijzen vliegvakanties weer gedaald door onzekerheid over reizen

ROTTERDAM (ANP) - De prijzen van vliegvakanties zijn afgelopen week flink gedaald omdat veel Nederlanders nog afwachtend zijn met boeken. Reiswebsite Zoover meldt dat de prijzen met zo'n 13 procent daalden. De reisbranche heeft veel ruimte in hotels ingekocht met de verwachting dat Nederlanders zitten te springen om vakantie. De onduidelijkheid over vakantieregels en de onzekerheid over het verloop van de coronapandemie maakt mensen echter voorzichtig waardoor de boekingen achterblijven.

De daling is des te opmerkelijker omdat doorgaans de prijzen stijgen vlak voor de zomervakantie. Zelfs vorig jaar was dat het geval, ondanks dat er toen nauwelijks mensen op vakantie gingen. De reisbranche had daar dit jaar weer op gerekend, aldus Zoover, dat 10 miljoen prijzen van pakketreizen over de afgelopen drie jaar analyseerde.

Ook was de verwachting van de reisbranche dat mensen dit jaar meer uit zouden willen geven omdat ze vorig jaar geld hadden gespaard. "Ook hier zien we dit jaar een grote trendbreuk: mensen boeken de laatste weken goedkopere vakanties", stelt Zoover-directeur Judith Eyck vast. In plaats van aan hun budget vast te houden en een luxere vakantie te boeken nu de prijzen gedaald zijn, kiezen veel consumenten ervoor om het voordeel te nemen.

De laatste weken wordt vooral gezocht naar autovakanties naar landen als Frankrijk en Italiƫ. Terwijl vorig jaar Nederland het populairste land was voor de vakantie, is dat nu weer Frankrijk. Bijna een derde van de zoekopdrachten bij Zoover betreft dat land, terwijl dat vorige maand nog minimaal was.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia overtreft verwachtingen met omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.

1 uur geleden
Beurzen New York sluiten hoger in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
'Veel' Fed-beleidsmakers pleitten tegen nieuwe renteverlaging

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.

2 uur geleden
Muziekconcern achter Charli XCX sluit deal met AI-startup Udio

NEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.

3 uur geleden
Prada-erfgenaam krijgt leiding over Versace

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.

3 uur geleden
Genoeg steun voor overname Atheense beurs door Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.

5 uur geleden
Beurs Amsterdam sluit hoger in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.

6 uur geleden