Ajax neemt Braziliaanse linksback Henrique over van AS Monaco
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
Henrique begon in de jeugd van Santos in Brazilië en maakte zijn profdebuut in 2016 bij Atlético Madrid in Spanje, dat hem achtereenvolgens verhuurde aan de Braziliaanse clubs Paraná, Fluminense en Grêmio. In augustus 2020 maakte de vleugelverdediger de definitieve overstap naar AS Monaco, waar hij jarenlang een vaste waarde was en meer dan tweehonderd duels speelde. Henrique speelde ook interlands voor Brazilië, maar maakt geen deel uit van de huidige WK-selectie.
"We zijn blij met de komst van Caio", zegt technisch directeur Jordi Cruijff. "We hebben lange tijd gewerkt aan zijn komst en het is mooi dat het gelukt is. Hij is een speler die veel ervaring en leiderschap met zich meebrengt. Met zijn kwaliteiten is hij een waardevolle aanvulling die er direct kan staan."
'De lat hoog leggen'
Caio Henrique is de tiende Braziliaan in het shirt van Ajax. "Kampioen worden van Nederland. Zo simpel is het. We moeten de lat hoog leggen", zegt de speler in een interview op de website van Ajax. "Jordi Cruijff heeft mij heel duidelijk gemaakt dat het doel is om titels te winnen. We moeten met Ajax terug naar de periode waarin we prijzen pakten."
Henrique treft met Lucas Rosa een landgenoot in de selectie. Hij heeft met oud-Ajacieden Antony en David Neres samengespeeld in de Braziliaanse jeugdelftallen en verwijst naar een andere Braziliaanse linksback die in het verleden kampioen werd met Ajax. "Maxwell heeft hier ook successen gekend en prijzen gewonnen. Zijn naam is vereeuwigd in de geschiedenis van Ajax. Dat wil ik ook."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
6 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
12 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
14 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
15 uur geleden