Prijzen koper en aluminium naar record door oorlog Oekraïne
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van koper, aluminium en nikkel stegen maandag naar nieuwe records door de vrees dat de leveringen uit Rusland geraakt zullen gaan worden door de westerse sancties over de oorlog in Oekraïne. Rusland is een belangrijke producent van die metalen die veel worden gebruikt in onder meer de industrie en bouwsector.
De prijs van een ton koper, dat bijvoorbeeld wordt gebruikt voor bekabeling in de telecom, steeg op de Londense metalenmarkt naar 10.790 dollar, waarmee het oude record van mei vorig jaar werd verbroken. Aluminium kost nu meer dan 4000 dollar per ton. Dat lichtgewicht metaal wordt bijvoorbeeld veel gebruikt voor de productie van auto's en vliegtuigen, maar ook voor bouwmaterialen.
Ook de nikkelprijs heeft een nieuw record bereikt, met meer dan 37.000 dollar per ton. Nikkel wordt onder meer gebruikt voor batterijen en de productie van roestvrij staal. Ook de prijzen van metalen als zink en tin gingen verder omhoog door de onrust rond Oekraïne.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
13 uur geleden