Prijzen koopwoningen zijn gedaald, met name appartementen goedkoper
THOLEN - In het tweede kwartaal van 2023 waren de prijzen van bestaande koopwoningen in alle provincies lager dan een jaar eerder. Dat was voor het eerst in ruim 9 jaar. Daarnaast waren er in bijna alle provincies minder woningtransacties. In Zeeland zijn de prijzen gemiddeld 2,7 procent lager dan vorig jaar, en daalde het aantal transacties met 6,3 procent. Dat blijkt uit cijfers van het CBS.De prijzen van koopwoningen waren in alle provincies lager dan een jaar eerder. De daling was met 8,7 procent het grootst in Utrecht en met 2,7 procent het kleinst in Zeeland. Ook ten opzichte van het eerste kwartaal van 2023 daalden in alle provincies de prijzen van bestaande koopwoningen.Het aantal bestaande koopwoningen dat in Nederland van eigenaar wisselde in het tweede kwartaal van 2023 bedroeg 44 500. Dat was 6,1 procent minder dan een jaar eerder.
Appartementen
Van alle woningtypen waren de prijzen en het aantal transacties lager dan een jaar eerder. Net als in het eerste kwartaal was in het tweede kwartaal van 2023 de prijsdaling het grootst bij de appartementen (-6,5 procent). Van vrijstaande woningen was de prijsdaling het kleinst (-4,3 procent), maar de daling van het aantal woningtransacties het sterkst. Het kleinst was de daling van het aantal transacties bij hoekwoningen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Wie met het openbaar vervoer in Zeeland reist, moet vanaf zondag rekening houden met een nieuwe dienstregeling. Busbedrijf Connexxion verandert een aantal buslijnen. Op Tholen komt er een extra rit voor scholieren tussen Poortvliet en Sommelsdijk.
2 uur geledenBERGEN OP ZOOM/SINT-ANNALAND - Cees van Broekhoven (71) is als rasechte Bergenaar al decennialang nauw verbonden met Sint-Annaland. De voormalige leerkracht en docent theater kent het dorp van binnenuit. "Het is een hechte gemeenschap, maar tegelijk open voor nieuwkomers."
18 uur geledenOUD-VOSSEMEER/THOLEN - Popkoor Voix en Cultikoor organiseren samen een kerstconcert op zondag 14 december in de Rooms-Katholieke kerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer. Tijdens deze middag kunnen bezoekers genieten van een muzikale kerstsfeer vol bekende en verrassende liedjes.
22 uur geledenTHOLEN - Voor het eerst sinds de oprichting in 1972 verhoogt de Grote Clubactie de afdrachtpercentage voor verenigingen van 80 naar 85 procent. Deze verhoging geldt meteen voor de actie van dit jaar. Voor elf Thoolse verenigingen betekent dit dat zij samen niet 23.868 euro, maar 25.359 euro ontvangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht.
1 dag geledenTHOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.
2 dagen geleden