Prijs bitcoin zakt weer tot onder de 50.000 dollar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van bitcoin is donderdagmiddag onder het niveau van 50.000 dollar gezakt. De waarde van de digitale munt kreeg een tik te verwerken na opmerkingen van Tesla-baas Elon Musk. Die noemde het energieverbruik voor het minen van de munt krankzinnig. Ook de mogelijkheid om met bitcoins een auto van Tesla aan te schaffen werd geschrapt.
Musk plaatste op Twitter een grafiek van de universiteit van Cambridge waaruit blijkt dat het energieverbruik voor het vervaardigen van bitcoin dit jaar omhoog is geschoten. Het is de tweede dag op rij dat hij het minen van crypto's bekritiseert voor het gebruik van fossiele brandstoffen. Het minen van de token zou 66 keer meer elektriciteit verbruiken dan eind 2015.
De ommekeer van Musk, die te boek staat als een van de grootste liefhebbers van digitale valuta, verraste beleggers en deed de prijzen voor de munten over de hele breedte kelderen. Op donderdagmiddag zakte bitcoin tot onder de grens van 50.000 dollar, wat een daling van 10 procent betekende in een etmaal. Ook ether en dogecoin zakten in waarde. Fondsen gelieerd aan crypto's zoals handelsplatform Coinbase lijken donderdag op Wall Street ook aan waarde in te moeten leveren.
Eerder werd bekend dat Tesla een investering van 1,5 miljard dollar had gedaan in bitcoins. Dat heeft er mede toe bijgedragen dat de prijs voor de munt door het dak ging. Tesla gaat zijn bitcoins niet verkopen, maar kijkt wel naar andere cryptomunten die minder fossiele energiebronnen verbruiken. Musk zei te blijven geloven in de toekomst van digitale valuta.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
8 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
9 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
14 uur geleden