
Pricewise: ruim twee derde Nederlanders wil vast energiecontract
AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen willen een vast energiecontract, meldt prijsvergelijker Pricewise. Begin dit jaar waren er niet of nauwelijks aanbieders te vinden bij wie een vast energiecontract kon worden afgesloten voor een jaar of langer. Maar dat is de afgelopen maanden in hoog tempo veranderd.
Uit recent onderzoek van Pricewise blijkt dat maar liefst bijna 69 procent van de Nederlanders nu een vast energiecontract wil. 13 procent wil geen vast contract en 18 procent weet het nog niet. Begin dit jaar meldde de prijsvergelijker nog op basis van een groot onderzoek in samenwerking met onderzoeksbureau Panel Inzicht, dat 56 procent van de Nederlanders een vast energiecontract wilde. 14 procent wilde dat niet en de rest wist het destijds nog niet.
De verschillen in animo voor vaste contracten in vergelijking met de periode voor de nieuwe regels van toezichthouder ACM en de energiecrisis zijn volgens Hans de Kok, directeur van Pricewise, "enorm". Zo is de wens voor een vast contract in een paar maanden weer gestegen met 13 procent. "De afgelopen maanden zien wij logischerwijs een forse stijging in orders van eenjarige energiecontracten ten opzichte van voor de energiecrisis en de nieuwe regelgeving ook vanwege het teruggekeerde aanbod ervan."
Veel mensen vragen zich volgens De Kok af of er al te voorspellen is hoe hoog de energieprijzen komende winter worden. De inkoopprijzen op de groothandelsmarkt gaan echter als een jojo hard op en neer. De verkoopprijs die een klant aan een energiebedrijf betaalt beweegt mee of wijzigt voor nieuw aanbod. "Dat overstappen loont, is niet zozeer de vraag, maar wel is het voordeel per situatie zeer verschillend. Wat zeker is, is dat het nu een goed moment is om je huidige energiecontract goed onder de loep te nemen", aldus de directeur van Pricewise.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
17 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
18 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
19 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
19 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
20 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
22 uur geleden