Pricewise: ruim twee derde Nederlanders wil vast energiecontract
AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen willen een vast energiecontract, meldt prijsvergelijker Pricewise. Begin dit jaar waren er niet of nauwelijks aanbieders te vinden bij wie een vast energiecontract kon worden afgesloten voor een jaar of langer. Maar dat is de afgelopen maanden in hoog tempo veranderd.
Uit recent onderzoek van Pricewise blijkt dat maar liefst bijna 69 procent van de Nederlanders nu een vast energiecontract wil. 13 procent wil geen vast contract en 18 procent weet het nog niet. Begin dit jaar meldde de prijsvergelijker nog op basis van een groot onderzoek in samenwerking met onderzoeksbureau Panel Inzicht, dat 56 procent van de Nederlanders een vast energiecontract wilde. 14 procent wilde dat niet en de rest wist het destijds nog niet.
De verschillen in animo voor vaste contracten in vergelijking met de periode voor de nieuwe regels van toezichthouder ACM en de energiecrisis zijn volgens Hans de Kok, directeur van Pricewise, "enorm". Zo is de wens voor een vast contract in een paar maanden weer gestegen met 13 procent. "De afgelopen maanden zien wij logischerwijs een forse stijging in orders van eenjarige energiecontracten ten opzichte van voor de energiecrisis en de nieuwe regelgeving ook vanwege het teruggekeerde aanbod ervan."
Veel mensen vragen zich volgens De Kok af of er al te voorspellen is hoe hoog de energieprijzen komende winter worden. De inkoopprijzen op de groothandelsmarkt gaan echter als een jojo hard op en neer. De verkoopprijs die een klant aan een energiebedrijf betaalt beweegt mee of wijzigt voor nieuw aanbod. "Dat overstappen loont, is niet zozeer de vraag, maar wel is het voordeel per situatie zeer verschillend. Wat zeker is, is dat het nu een goed moment is om je huidige energiecontract goed onder de loep te nemen", aldus de directeur van Pricewise.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
7 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
9 uur geleden