Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentskandidaat Kennedy niet op stembiljet New York

Presidentskandidaat Kennedy niet op stembiljet New York

NEW YORK (ANP) - De inwoners van de Amerikaanse staat New York kunnen bij de presidentsverkiezingen in november niet stemmen op de onafhankelijke kandidaat Robert F. Kennedy, meldt The New York Times. De rechter oordeelde dat hij niet op het stembiljet mag staan, omdat hij een vals adres heeft opgegeven. Kennedy heeft aangekondigd in beroep te gaan.

Kennedy woonde jarenlang in New York, maar is in 2014 verhuisd naar Los Angeles. Toch gaf hij een adres op in Katonah, een dorp ten noorden van New York. Volgens de mensen die een klacht indienden, heeft hij daar nooit gewoond en is dat het huis van een vriend.

Hij slaapt daar in een leegstaande slaapkamer, verklaarde de eigenaar van het pand. De advocaten van Kennedy zeggen dat onder meer zijn rijbewijs op dat adres geregistreerd staat en dat hij daar post ontvangt. Ook zou hij van plan zijn terug te verhuizen naar New York, als zijn vrouw met pensioen gaat. De rechter achtte het "zeer onwaarschijnlijk" dat Kennedy met zijn familie en al zijn spullen naar die slaapkamer zou verhuizen.

Negentien staten

De zaak werd aangespannen door de Democratische organisatie Clear Choice. Kennedy verwijt zijn voormalige partijgenoten dat ze uit angst voor hem de democratie niet respecteren. "Ze zijn er niet zeker van dat ze kunnen winnen via de stembus, dus proberen ze te voorkomen dat de kiezers een keuze hebben. We zullen in beroep gaan, en we zullen winnen."

Kennedy is nu in zeker negentien staten verkiesbaar, maar deze uitspraak kan ook gevolgen hebben voor die staten. Hij heeft daar namelijk hetzelfde adres opgegeven. In nog eens twintig staten probeert hij op het stembiljet te komen.

Stemmen wegkapen

Kennedy maakt geen kans om zelf de verkiezingen te winnen, maar zijn deelname kan wel belangrijk zijn voor de uitkomst. Hij kan zowel bij de Republikeinen als bij de Democraten belangrijke stemmen wegkapen. Peilingen suggereerden eerst dat vooral de Democraten daarvoor moesten vrezen, maar sinds Kamala Harris het heeft overgenomen van Joe Biden, lijken juist de Republikeinen de meeste kiezers te verliezen aan de onafhankelijke kandidaat.

Meer uit Buitenland

Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

2 uur geleden
Vier doden en zeker 18 gewonden bij ernstig ongeval in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.

2 uur geleden
Zittende president Museveni wint verkiezingen Oeganda

KAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.

3 uur geleden
Oud-ECB-president Mario Draghi ontvangt prestigieuze Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".

3 uur geleden
Betoging voor stadhuis Kopenhagen tegen aanspraak VS op Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.

4 uur geleden
Zelensky beveelt snel meer import van elektriciteit

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.

5 uur geleden
Iran: Trump verantwoordelijk voor slachtoffers in Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider, ayatollah Ali Khamenei, noemt de Amerikaanse president Donald Trump een crimineel voor het "veroorzaken van slachtoffers, schade en laster jegens het Iraanse volk" tijdens de protesten in het land. Iran geeft de VS al langer de schuld van het geweld in Iran.

6 uur geleden