Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidentskandidaat Kennedy niet op stembiljet New York

Presidentskandidaat Kennedy niet op stembiljet New York

NEW YORK (ANP) - De inwoners van de Amerikaanse staat New York kunnen bij de presidentsverkiezingen in november niet stemmen op de onafhankelijke kandidaat Robert F. Kennedy, meldt The New York Times. De rechter oordeelde dat hij niet op het stembiljet mag staan, omdat hij een vals adres heeft opgegeven. Kennedy heeft aangekondigd in beroep te gaan.

Kennedy woonde jarenlang in New York, maar is in 2014 verhuisd naar Los Angeles. Toch gaf hij een adres op in Katonah, een dorp ten noorden van New York. Volgens de mensen die een klacht indienden, heeft hij daar nooit gewoond en is dat het huis van een vriend.

Hij slaapt daar in een leegstaande slaapkamer, verklaarde de eigenaar van het pand. De advocaten van Kennedy zeggen dat onder meer zijn rijbewijs op dat adres geregistreerd staat en dat hij daar post ontvangt. Ook zou hij van plan zijn terug te verhuizen naar New York, als zijn vrouw met pensioen gaat. De rechter achtte het "zeer onwaarschijnlijk" dat Kennedy met zijn familie en al zijn spullen naar die slaapkamer zou verhuizen.

Negentien staten

De zaak werd aangespannen door de Democratische organisatie Clear Choice. Kennedy verwijt zijn voormalige partijgenoten dat ze uit angst voor hem de democratie niet respecteren. "Ze zijn er niet zeker van dat ze kunnen winnen via de stembus, dus proberen ze te voorkomen dat de kiezers een keuze hebben. We zullen in beroep gaan, en we zullen winnen."

Kennedy is nu in zeker negentien staten verkiesbaar, maar deze uitspraak kan ook gevolgen hebben voor die staten. Hij heeft daar namelijk hetzelfde adres opgegeven. In nog eens twintig staten probeert hij op het stembiljet te komen.

Stemmen wegkapen

Kennedy maakt geen kans om zelf de verkiezingen te winnen, maar zijn deelname kan wel belangrijk zijn voor de uitkomst. Hij kan zowel bij de Republikeinen als bij de Democraten belangrijke stemmen wegkapen. Peilingen suggereerden eerst dat vooral de Democraten daarvoor moesten vrezen, maar sinds Kamala Harris het heeft overgenomen van Joe Biden, lijken juist de Republikeinen de meeste kiezers te verliezen aan de onafhankelijke kandidaat.

Meer uit Buitenland

Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

39 minuten geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

42 minuten geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

46 minuten geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

2 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

2 uur geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

3 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

3 uur geleden