Presidentskandidaat Kennedy niet op stembiljet New York
NEW YORK (ANP) - De inwoners van de Amerikaanse staat New York kunnen bij de presidentsverkiezingen in november niet stemmen op de onafhankelijke kandidaat Robert F. Kennedy, meldt The New York Times. De rechter oordeelde dat hij niet op het stembiljet mag staan, omdat hij een vals adres heeft opgegeven. Kennedy heeft aangekondigd in beroep te gaan.
Kennedy woonde jarenlang in New York, maar is in 2014 verhuisd naar Los Angeles. Toch gaf hij een adres op in Katonah, een dorp ten noorden van New York. Volgens de mensen die een klacht indienden, heeft hij daar nooit gewoond en is dat het huis van een vriend.
Hij slaapt daar in een leegstaande slaapkamer, verklaarde de eigenaar van het pand. De advocaten van Kennedy zeggen dat onder meer zijn rijbewijs op dat adres geregistreerd staat en dat hij daar post ontvangt. Ook zou hij van plan zijn terug te verhuizen naar New York, als zijn vrouw met pensioen gaat. De rechter achtte het "zeer onwaarschijnlijk" dat Kennedy met zijn familie en al zijn spullen naar die slaapkamer zou verhuizen.
Negentien staten
De zaak werd aangespannen door de Democratische organisatie Clear Choice. Kennedy verwijt zijn voormalige partijgenoten dat ze uit angst voor hem de democratie niet respecteren. "Ze zijn er niet zeker van dat ze kunnen winnen via de stembus, dus proberen ze te voorkomen dat de kiezers een keuze hebben. We zullen in beroep gaan, en we zullen winnen."
Kennedy is nu in zeker negentien staten verkiesbaar, maar deze uitspraak kan ook gevolgen hebben voor die staten. Hij heeft daar namelijk hetzelfde adres opgegeven. In nog eens twintig staten probeert hij op het stembiljet te komen.
Stemmen wegkapen
Kennedy maakt geen kans om zelf de verkiezingen te winnen, maar zijn deelname kan wel belangrijk zijn voor de uitkomst. Hij kan zowel bij de Republikeinen als bij de Democraten belangrijke stemmen wegkapen. Peilingen suggereerden eerst dat vooral de Democraten daarvoor moesten vrezen, maar sinds Kamala Harris het heeft overgenomen van Joe Biden, lijken juist de Republikeinen de meeste kiezers te verliezen aan de onafhankelijke kandidaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
13 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
1 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
1 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil dat Oekraïne een soort EU-lidmaatschap 'light' krijgt, als tussenstap op weg naar volledig lidmaatschap. Oekraïne zou om te beginnen aan vergaderingen van de EU-lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie kunnen deelnemen, maar zonder stemrecht. Merz heeft dit voorgesteld aan de EU-leiders, zei hij na afloop van de tweedaagse informele top in Cyprus.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De Europese Commissie gaat verder uitwerken wat precies de inhoud is van artikel 42.7 van het Europees Verdrag, vergelijkbaar met NAVO-artikel 5. Dat zeiden voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Cypriotische president Nikos Christodoulides na afloop van de informele EU-top, die werd voorgezeten door Cyprus.
2 uur geleden