Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presidenten Rusland en Mexico feliciteren Biden met zege

Presidenten Rusland en Mexico feliciteren Biden met zege

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische en de Mexicaanse president hebben Joe Biden gefeliciteerd met het winnen van de Amerikaanse verkiezingen. De uitslag van de verkiezingen was al bekend, maar zittend president Donald Trump vocht die nog aan, waardoor enkele buitenlandse leiders Biden nog niet wilden feliciteren.

Maandag werd de voormalig vicepresident officieel gekozen door de kiesmannen. Democraat Biden heeft 306 kiesmannen achter zich, Trump 232. Voor Vladimir Poetin en Andres Manuel Lopez Obrador was dit het moment om Biden te feliciteren.

Poetin heeft Biden verteld dat hij openstaat voor contact en samenwerking, meldt het Kremlin in een verklaring. De Russische president zei tegen Biden dat de VS en Rusland een verantwoordelijkheid hebben om de veiligheid en stabiliteit van de wereld te waarborgen.

Felicitatiebrief

De Mexicaanse president liet weten dat hij een felicitatiebrief aan zijn toekomstige ambtgenoot heeft gestuurd.

Ook de Poolse president Andrzej Duda heeft Biden dinsdag gefeliciteerd. Duda bezocht Trump afgelopen zomer nog. "Ik wens Biden een succesvolle ambtsperiode toe."

Later op de dag kwam ook de Braziliaanse president Jair Bolsonaro met felicitaties. De uiterst rechtse Bolsonaro, ideologisch een verwant van Trump, zei er klaar voor te zijn om met Biden samen te werken, onder meer op het vlak van handel.

Meer uit Buitenland

Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

43 minuten geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

1 uur geleden
Iran: weg naar mogelijk akkoord met VS ingeslagen

GENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.

2 uur geleden
België heeft Amerikaanse ambassadeur teruggefloten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft dinsdag van de Belgische regering te verstaan gekregen dat elke inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van België in strijd is met de diplomatieke basisregels. Hij is "herinnerd aan de rol en de beperkingen van een ambassadeur die in België is geaccrediteerd", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een persbericht.

3 uur geleden
Doden door brand in appartementencomplex Catalonië

BARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.

4 uur geleden
Trump roemt overleden burgerrechtenactivist Jackson

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".

4 uur geleden
VS-ambassadeur White: ik zou België nooit beledigen

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White zou België "nooit beledigen", zei hij dinsdag bij aankomst op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar moet hij verantwoording afleggen over zijn uithaal naar België.

4 uur geleden