President Xi: herstel economie China nog altijd in kritieke fase
BEIJING (ANP/AFP) - Het herstel van de Chinese economie bevindt zich nog altijd in een "kritieke fase", zei president Xi Jinping vrijdag volgens de staatsomroep CCTV. De economie van het land herstelt zich moeizaam na het loslaten van de coronamaatregelen eind vorig jaar. Zo steeg de export van de op een na grootste economie ter wereld in november wel na een maandenlange daling, maar de uitvoer ligt nog steeds laag.
Ook de vastgoedsector in China heeft het nog altijd moeilijk. Projectontwikkelaars kampen met een zware schuldenlast. Sommige van de grootste projectontwikkelaars van het land hebben honderden miljarden dollars aan schulden en dreigen failliet te gaan. China voerde afgelopen tijd de steun aan de vastgoedsector op. Xi drong vrijdag aan op meer maatregelen om de economie te steunen.
Kredietbeoordelaar Moody's verlaagde eerder deze week de vooruitzichten voor de kredietwaardigheid van China naar negatief. Dat betekent dat het ratingbureau rekent op een afwaardering in de toekomst. Het Chinese ministerie van Financiën zei "teleurgesteld" te zijn over het besluit van Moody's en gaf ook aan dat zorgen over de Chinese economie "onnodig" waren.
Meer uit Financieel
PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM verwacht dit jaar nog steeds meer woningen te verkopen in Nederland dan vorig jaar. De bouwer denkt dat de vraag naar onder meer woningen "robuust" zal blijven, hoewel de onzekerheid door de stikstofproblemen aanhoudt. Dit meldt BAM in een handelsbericht over de eerste drie kwartalen van 2025.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal is optimistisch over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Ook denkt de grote staalproducent te profiteren van recente overnames en investeringen.
2 uur geleden