President Venezuela wil hard optreden na protesten
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro roept op tot een "ijzeren vuist" van de staat na protesten tegen de verkiezingsuitslag. Bij de demonstraties tegen Maduro's herverkiezing zijn zeker 25 doden en meer dan 190 gewonden gevallen.
Maduro won de presidentsverkiezingen volgens de officiële uitslag met 52 procent van de stemmen, maar dit klopt volgens de oppositie niet. Die meent bewijs te hebben dat hun kandidaat Edmundo González Urrutia 67 procent van de stemmen heeft gekregen.
De uitslag wordt niet alleen in Venezuela, maar ook in andere landen ernstig in twijfel getrokken. De Europese Unie, de Verenigde Staten en meerdere Latijns-Amerikaanse landen erkennen de uitslag niet. Bovendien zegt een aantal landen dat González Urrutia de winnaar is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
9 uur geleden