President Venezuela wil hard optreden na protesten
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro roept op tot een "ijzeren vuist" van de staat na protesten tegen de verkiezingsuitslag. Bij de demonstraties tegen Maduro's herverkiezing zijn zeker 25 doden en meer dan 190 gewonden gevallen.
Maduro won de presidentsverkiezingen volgens de officiële uitslag met 52 procent van de stemmen, maar dit klopt volgens de oppositie niet. Die meent bewijs te hebben dat hun kandidaat Edmundo González Urrutia 67 procent van de stemmen heeft gekregen.
De uitslag wordt niet alleen in Venezuela, maar ook in andere landen ernstig in twijfel getrokken. De Europese Unie, de Verenigde Staten en meerdere Latijns-Amerikaanse landen erkennen de uitslag niet. Bovendien zegt een aantal landen dat González Urrutia de winnaar is.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.
3 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft woensdag opgeroepen tot actie voor vrijheid, precies een jaar nadat hij een politieke crisis had veroorzaakt door de militaire noodtoestand af te kondigen.
5 minuten geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand gaat alcoholverkoop voor het eerst in decennia 's middags weer toestaan. Deze versoepeling van de strenge Thaise alcoholregelgeving geldt voor een proefperiode van zes maanden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.
2 uur geleden