President Trump dit jaar wel naar World Economic Forum in Davos
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal dit jaar het World Economic Forum in het Zwitserse skioord Davos bijwonen. Dat zei een regeringsfunctionaris in Washington donderdag. Vorig jaar annuleerde Trump de reis naar de jaarlijkse bijeenkomst van belangrijkste regeringsleiders en topmanagers.
Trump zal op 21 en 22 januari zijn opwachting maken in Zwitserland, hoewel van verschillende andere wereldleiders wordt verwacht dat ze wegblijven. Vorig jaar bleef Trump weg van de bijeenkomst, vanwege begrotingsperikelen met het Congres. Verschillende Amerikaanse overheidsdiensten werden daardoor tijdelijk gesloten.
Nu maakt Trump de reis tijdens toenemende spanning in het Midden-Oosten. Vooral met Iran zijn de spanningen hoog opgelopen na de uitschakeling door de VS van een Iraanse generaal op Iraaks grondgebied. Ook loopt tegen Trump nog steeds een impeachment-proces dat hem beoogt af te zetten.
Het Witte Huis zei dat in de delegatie van Trump ook zijn dochter Ivanka en haar echtgenoot Jared Kushner zitten. Verder reizen minister van Financiën Steven Mnuchin, minister van Economische Zaken Wilbur Ross en de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Robert Lighthizer mee.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden