President Trump dit jaar wel naar World Economic Forum in Davos
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal dit jaar het World Economic Forum in het Zwitserse skioord Davos bijwonen. Dat zei een regeringsfunctionaris in Washington donderdag. Vorig jaar annuleerde Trump de reis naar de jaarlijkse bijeenkomst van belangrijkste regeringsleiders en topmanagers.
Trump zal op 21 en 22 januari zijn opwachting maken in Zwitserland, hoewel van verschillende andere wereldleiders wordt verwacht dat ze wegblijven. Vorig jaar bleef Trump weg van de bijeenkomst, vanwege begrotingsperikelen met het Congres. Verschillende Amerikaanse overheidsdiensten werden daardoor tijdelijk gesloten.
Nu maakt Trump de reis tijdens toenemende spanning in het Midden-Oosten. Vooral met Iran zijn de spanningen hoog opgelopen na de uitschakeling door de VS van een Iraanse generaal op Iraaks grondgebied. Ook loopt tegen Trump nog steeds een impeachment-proces dat hem beoogt af te zetten.
Het Witte Huis zei dat in de delegatie van Trump ook zijn dochter Ivanka en haar echtgenoot Jared Kushner zitten. Verder reizen minister van Financiën Steven Mnuchin, minister van Economische Zaken Wilbur Ross en de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Robert Lighthizer mee.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
20 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
2 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.
2 uur geleden