President Poetin sluit niet uit nog langer te willen regeren
MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Russische president Poetin sluit niet uit dat hij nog langer aan de macht wil blijven. Hij overweegt zich kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen van 2024, mocht dat mogelijk worden door een verandering van de grondwet.
Poetin zei dat in een documentaire van de Russische staatsomroep. Hij is nota bene zelf de grootste pleitbezorger van de ingrijpendste wijziging van de grondwet in de geschiedenis van het nieuwe Rusland. De bevolking mag zich er op 1 juli over uitspreken in een referendum.
Door de drastische aanpassing van de constitutie en een uitzonderingspositie voor Poetin krijgt hij de mogelijkheid om nog zestien jaar, tot 2036, aan de macht te blijven. De 67-jarige Poetin heeft al sinds 1999 de touwtjes in handen in het Kremlin, afwisselend als premier en staatshoofd.
Poetin zegt niet uit te sluiten dat hij zich kandidaat stelt "als de grondwet het mogelijk maakt. We zullen zien". Het zou dan de vijfde keer worden dat hij een gooi doet naar het presidentschap. Hij zegt dat een zoektocht naar een opvolger het risico met zich meebrengt dat het werk van de Russische regering wordt lamgelegd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
10 uur geleden