President Poetin sluit niet uit nog langer te willen regeren
MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Russische president Poetin sluit niet uit dat hij nog langer aan de macht wil blijven. Hij overweegt zich kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen van 2024, mocht dat mogelijk worden door een verandering van de grondwet.
Poetin zei dat in een documentaire van de Russische staatsomroep. Hij is nota bene zelf de grootste pleitbezorger van de ingrijpendste wijziging van de grondwet in de geschiedenis van het nieuwe Rusland. De bevolking mag zich er op 1 juli over uitspreken in een referendum.
Door de drastische aanpassing van de constitutie en een uitzonderingspositie voor Poetin krijgt hij de mogelijkheid om nog zestien jaar, tot 2036, aan de macht te blijven. De 67-jarige Poetin heeft al sinds 1999 de touwtjes in handen in het Kremlin, afwisselend als premier en staatshoofd.
Poetin zegt niet uit te sluiten dat hij zich kandidaat stelt "als de grondwet het mogelijk maakt. We zullen zien". Het zou dan de vijfde keer worden dat hij een gooi doet naar het presidentschap. Hij zegt dat een zoektocht naar een opvolger het risico met zich meebrengt dat het werk van de Russische regering wordt lamgelegd.
Meer uit Buitenland
VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR/AFP) - De G7-landen hebben opgeroepen tot een onmiddellijk einde aan de aanvallen op burgers en civiele infrastructuur in het Midden-Oosten. De buitenlandministers van die club grote industrielanden waren donderdag en vrijdag bijeen nabij Parijs, om te spreken over belangrijke mondiale thema's.
24 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".
5 uur geleden