Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Poetin sluit niet uit nog langer te willen regeren

President Poetin sluit niet uit nog langer te willen regeren

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Russische president Poetin sluit niet uit dat hij nog langer aan de macht wil blijven. Hij overweegt zich kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen van 2024, mocht dat mogelijk worden door een verandering van de grondwet.

Poetin zei dat in een documentaire van de Russische staatsomroep. Hij is nota bene zelf de grootste pleitbezorger van de ingrijpendste wijziging van de grondwet in de geschiedenis van het nieuwe Rusland. De bevolking mag zich er op 1 juli over uitspreken in een referendum.

Door de drastische aanpassing van de constitutie en een uitzonderingspositie voor Poetin krijgt hij de mogelijkheid om nog zestien jaar, tot 2036, aan de macht te blijven. De 67-jarige Poetin heeft al sinds 1999 de touwtjes in handen in het Kremlin, afwisselend als premier en staatshoofd.

Poetin zegt niet uit te sluiten dat hij zich kandidaat stelt "als de grondwet het mogelijk maakt. We zullen zien". Het zou dan de vijfde keer worden dat hij een gooi doet naar het presidentschap. Hij zegt dat een zoektocht naar een opvolger het risico met zich meebrengt dat het werk van de Russische regering wordt lamgelegd.

Meer uit Buitenland

Politie Israël verhindert opdragen mis door patriarch Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.

20 minuten geleden
Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.

1 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

1 uur geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

2 uur geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

3 uur geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

8 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

13 uur geleden