Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Oeganda stemt in met omstreden antihomowetgeving

President Oeganda stemt in met omstreden antihomowetgeving

KAMPALA (ANP/RTR) - De Oegandese president Yoweri Museveni heeft een gewijzigde versie van de omstreden antihomowetgeving goedgekeurd, meldt de voorzitter van het parlement. De wet is wereldwijd een van de strengste tegen de lhbti'ers en is bekritiseerd door onder meer westerse regeringen, internationale bedrijven en mensenrechtenorganisaties.

Onder meer hiv-patiënten kunnen de doodstraf krijgen als ze seks hebben met iemand van gelijk geslacht. Dit wordt aangemerkt als "gekwalificeerde homoseksualiteit", dus homoseksualiteit met verzwarende omstandigheden. Op het "promoten" van homoseksualiteit staat een maximumstraf van twintig jaar. Relaties tussen personen van hetzelfde geslacht waren al illegaal in Oeganda.

Activisten die zich in het Afrikaanse land inzetten voor lhbti-rechten vrezen dat ze hun werkzaamheden moeten staken. De lhbti-gemeenschap in Oeganda heeft te maken met arrestaties en intimidatie door wetshandhavers en de situatie zou erger zijn geworden door de wet, die op verzoek van de president iets is afgezwakt.

Museveni had een eerdere versie van de wet met verbeterpunten naar het parlement teruggestuurd. De nieuwe versie werd begin mei goedgekeurd. De zwaarste maatregelen zijn blijven staan. In de gewijzigde versie van de wet staat niet meer dat het strafbaar is om lhbti'er te zijn. Ook het aangeven van homoseksuele contacten is niet meer verplicht, tenzij een kind betrokken is.

Meer uit Buitenland

25 jaar cel voor beramen aanslag op Iraanse activiste in VS

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft twee mannen een gevangenisstraf van 25 jaar opgelegd voor het beramen van een aanslag op een Iraanse activiste. Zij waren volgens de aanklagers in 2022 door het Iraanse regime ingehuurd om de prominente journalist Masih Alinejad te vermoorden, maar dat werd voorkomen.

47 minuten geleden
Doden in Jamaica door orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR) - In Jamaica zijn zeker vier mensen omgekomen door de orkaan Melissa, meldt minister Desmond McKenzie. De orkaan heeft de eilandstaat inmiddels verlaten en langzaam wordt duidelijk hoe groot de schade is.

1 uur geleden
Gejuich en high fives bij JA21 na eerste exitpoll

DEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag waar JA21 de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen volgt, klinkt woensdagavond gejuich en applaus en mensen geven elkaar een high five. Volgens de eerste exitpoll die om 21.00 uur werd gepresenteerd door de NOS, krijgt de partij 9 zetels. Dat zijn er 8 meer dan nu.

2 uur geleden
Noorse moskee-aanvaller opnieuw veroordeeld tot 21 jaar cel

OSLO (ANP/DPA) - De man die zes jaar geleden een aanslag wilde plegen in een moskee in Noorwegen is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 jaar. Hij kreeg die straf in 2020 ook al, maar de zaak moest opnieuw worden behandeld nadat een deskundige twijfels had geuit over zijn mentale gesteldheid tijdens de misdaad.

3 uur geleden
Frankrijk scherpt verkrachtingswet aan na zaak Pelicot

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een nieuwe wet aangenomen over verkrachtingen. Vanaf nu gelden alle seksuele handelingen zonder expliciete consent (toestemming) vooraf als verkrachting.

5 uur geleden
President Brazilië geschokt over dodental drugsoperatie

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is niet te spreken over het hoge dodental bij een politieoperatie in Rio de Janeiro. Dat maakte zijn minister van Justitie bekend. "De president is geschokt door het aantal dodelijke incidenten en was verbaasd dat een operatie van deze omvang werd opgezet zonder medeweten van de federale overheid", zei bewindsman Ricardo Lewandowski.

5 uur geleden
Verdachten Louvre-roof bekennen gedeeltelijk betrokkenheid

PARIJS (ANP/RTR) - De twee opgepakte verdachten van de juwelenroof uit het Louvre hebben "gedeeltelijk" bekend dat ze betrokken waren, vertelde openbaar aanklager Laure Beccuau op een persconferentie. Er worden nog twee inbrekers gezocht en ook de sieraden zelf zijn nog niet terecht.

6 uur geleden