President Mexico zegt geen handelsoorlog met VS te verwachten
MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico verwacht niet dat er een handelsoorlog met de Verenigde Staten komt als Donald Trump aan zijn nieuwe termijn als Amerikaans president begint. Trump zei eerder deze week invoerheffingen van 25 procent te willen invoeren op alles wat vanuit Mexico de VS binnenkomt, waarop Sheinbaum dreigde met vergeldingsmaatregelen. Maar een telefoongesprek tussen de twee verliep goed en op vriendelijke toon, zei Sheinbaum donderdag tegen journalisten.
"Er zal geen potentiƫle handelsoorlog zijn", zei Sheinbaum daags na haar telefoongesprek met Trump. "Het was een erg vriendelijk gesprek", zei ze verder. "We hebben afgesproken dat er een goede relatie zal zijn."
Trump zei dinsdag vanaf de eerste dag dat hij president is Mexico en Canada forse invoerheffingen op te willen leggen. Die moeten van kracht blijven tot die landen een oplossing vinden voor de handel in de drug fentanyl en de komst van illegale migranten naar de VS.
Trump beweerde eerder op zijn socialemediaplatform Truth Social dat Sheinbaum akkoord ging met de feitelijke sluiting van de Amerikaans-Mexicaanse grens. Sheinbaum nuanceerde dat en zei dat Mexico veel doet om migranten tegen te houden voordat ze de grens bereiken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.
7 uur geleden