President Libanon hekelt aanval Israël, onderzoek raketlancering
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun stelt dat de Israëlische aanval op Beiroet niet is gerechtvaardigd. Hij voegde eraan toe dat Hezbollah waarschijnlijk niet achter een raketaanval op Israël zit en dat zijn leger daar onderzoek naar doet.
Israël viel het zuiden van Libanon en de Libanese hoofdstad vrijdag aan na de lancering van raketten vanuit Libanon. Het buurland beweert dat Hezbollah verantwoordelijk is, maar die militante groepering ontkent. In Libanon zijn ook andere milities actief. Het leger probeert de daders te identificeren.
Aoun verklaarde ook dat Libanon zijn land en leger wil opbouwen en zijn controle over het hele land wil uitbreiden. De Israëlische aanval zou de Libanese vastberadenheid en toewijding vergroten. "We verwerpen elke aanval op Libanon of een verdachte, kwaadaardige poging om Libanon terug te brengen naar de cyclus van geweld", zei Aoun tijdens een persconferentie met de Franse president Emmanuel Macron in Parijs.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
18 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
19 uur geleden