President Iran zegt interview af na hoofddoekweigering journalist
NEW YORK (ANP) - De Iraanse president Ebrahim Raisi heeft een interview met CNN op het laatste moment afgezegd, nadat presentator Christiane Amanpour had geweigerd een hoofddoek te dragen. Volgens Amanpour kwamen medewerkers van Raisi op het laatste moment met de eis dat ze een hoofddoek zou dragen tijdens het interview, dat zou plaatsvinden in New York.
"Ik heb het verzoek heel beleefd afgewezen namens mijzelf, CNN en vrouwelijke journalisten overal", zei Amanpour tegen haar collega's van CNN. In Iran zelf wil ze best aan zo'n verzoek voldoen, legde ze uit, maar in Amerika niet. "Daar is het de gewoonte, dan draag je een hoofddoek, anders kun je als journalist je werk niet doen. Maar hier in New York of waar dan ook buiten Iran, heeft geen enkele Iraanse president, en ik heb ze allemaal geïnterviewd sinds 1995, me ooit gevraagd een hoofddoek te dragen", zei Amanpour, die van Brits-Iraanse afkomst is.
Naar de precieze reden van de afzegging is het gissen. "Ik denk dat hij op dit moment niet gezien wilde worden naast een vrouw die geen hoofddoek draagt", speculeerde de CNN-presentator.
Protesten
De afzegging komt juist tijdens felle protesten over vrouwenrechten in Iran. In het land wordt massaal gedemonstreerd sinds de dood van de 22-jarige Mahsa Amini, die overleed nadat ze door de religieuze politie was aangehouden omdat ze haar hoofd volgens agenten niet had bedekt. Volgens de politie kreeg ze een hartaanval, maar demonstranten geloven daar niets van en denken dat ze door geweld om het leven is gekomen.
In het interview had Amanpour onder meer willen praten over schendingen van de mensenrechten en bijvoorbeeld ook over de Iraanse steun aan Rusland in de oorlog tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
2 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
3 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
8 uur geleden