Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Iran zegt agressie niet te tolereren

President Iran zegt agressie niet te tolereren

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt dat zijn land aanvallen op de eigen belangen en veiligheid nooit zal negeren. Ook haalde hij in een telefoongesprek met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron uit naar Israël: "Als de Verenigde Staten en westerse landen echt proberen om oorlog in de regio te voorkomen, moeten ze het regime dwingen de genocide in Gaza te stoppen en een bestand te accepteren."

Macron maande de Iraanse president op zijn beurt al het mogelijke te doen om militaire escalatie te voorkomen. Er moet een einde komen aan de cyclus van vergelding, bepleitte hij volgens een verklaring van de Franse regering. Macron vroeg Iran de "destabiliserende partijen die het ondersteunt" aan te sporen zich terughoudend op te stellen. Iran heeft nauwe banden met gewapende groepen als Hezbollah in Libanon en de Houthi's in Jemen.

Internationaal wordt gevreesd dat Iran een aanval op Israël gaat uitvoeren na de recente dood van Hamasleider Ismail Haniyeh in Teheran. De politieke leider van de Palestijnse beweging bezocht Iran voor de beëdiging van Pezeshkian. Hij zou vervolgens zijn omgekomen door een explosie in een zwaarbewaakt gastenverblijf. Iran houdt Israël verantwoordelijk en heeft wraak gezworen. Israël heeft niet toegegeven dat het verantwoordelijk is voor de dood van de Hamasleider.

De Organisatie voor Islamitische Samenwerking kwam woensdag bijeen voor spoedberaad over de dood van Haniyeh. Dat gebeurde op verzoek van Iran. Voorzitter Mamadou Tangara uit Gambia veroordeelde de liquidatie van de Hamasleider daar in scherpe bewoordingen. Hij sprak over een gruweldaad die kan leiden tot een veel groter conflict waar de hele regio in wordt meegesleurd.

Meer uit Buitenland

Gesprekken Oekraïne, Rusland en VS zouden 1 februari verdergaan

WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.

17 minuten geleden
Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, melden Amerikaanse media als CNN en de New York Times. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

1 uur geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

2 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

3 uur geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

4 uur geleden
Tweede overlegronde Oekraïne, Rusland en VS afgerond

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.

4 uur geleden