President Indonesië: geen sancties FIFA na stadionramp
JAKARTA (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat Indonesië geen straf opleggen na de stadionrellen van afgelopen zaterdag bij de wedstrijd tussen Arema FC en Persebaya Surabaya in Malang, waarbij zeker 131 mensen om het leven kwamen. Dat zegt president Joko Widodo van Indonesië.
In een videoboodschap meldt de Indonesische president dat het land met de FIFA samenwerkt om het managen van voetbalwedstrijden te verbeteren. Volgens Widodo brengt FIFA-voorzitter Gianni Infantino deze maand of volgende maand een bezoek aan Indonesië.
De politie gebruikte traangas in het stadion toen daar rellen ontstonden. Dat leidde tot paniek onder de toeschouwers. Heel wat mensen kwamen in de verdrukking om het leven.
Levenslange schorsingen
Twee medewerkers van de Indonesische club Arema FC kregen eerder deze week een levenslange schorsing naar aanleiding van de stadionramp. Arema FC mag dit seizoen bovendien geen wedstrijden meer organiseren en kreeg een boete van 250 miljoen rupiah, omgerekend ruim 16.500 euro.
De Indonesische justitie vervolgt zes mensen, onder wie drie agenten, voor het drama in het stadion van Arema. De politiechef van Malang is ontslagen.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
20 uur geleden