President Indonesië bekijkt hoofdstad Australië als voorbeeld
CANBERRA (ANP) - De Indonesische president Joko Widodo kijkt bij zijn staatsbezoek aan Australië met extra aandacht naar de hoofdstad Canberra. Widodo herhaalde volgens de Jakarta Post kort voor zijn vertrek naar Australië dat hij een nieuwe Indonesische hoofdstad wil bouwen op Borneo in de provincie Oost-Kalimantan. De miljoenenstad Jakarta verzakt en heeft steeds meer problemen met overstromingen en met de verkeersdrukte.
Widodo gaat de berg Ainslie op om van de top Canberra te bewonderen. Widodo hoopt voor ruim 30 miljard euro een nieuwe hoofdstad te hebben rond 2024. Canberra is net als bijvoorbeeld Abuja (Nigeria), Brasilia (Brazilië) en Washington (VS) speciaal als nieuwe hoofdstad uit de grond gestampt. Widodo bespreekt de bouw van Canberra met zijn gastheren, aldus een regeringswoordvoerder.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
35 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
5 uur geleden