President Biden zet meer Chinese bedrijven op zwarte lijst
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft meer Chinese bedrijven op een zwarte lijst voor Amerikaanse investeringen gezet omdat die bedrijven nauwe banden met het Chinese leger zouden hebben. Daarmee borduurt Biden voort op het harde beleid van zijn voorganger Donald Trump tegen China.
In totaal staan nu 59 bedrijven op de zwarte lijst. Dat waren er eerder 31. Het verbod op nieuwe investeringen gaat in op 2 augustus en Amerikaanse investeerders hebben daarna een jaar de tijd om alle investeringen van de hand te doen. De bedrijven zoals technologieconcern Huawei Technologies, maar ook grote telecomconcerns worden ervan verdacht het Chinese leger en veiligheidsapparaat te helpen met leveringen en andere diensten. Daarnaast wordt Huawei door Washington ook beschuldigd van spionage voor China, iets wat het bedrijf ontkent.
Peking is al langer kwaad over de zwarte lijst en zegt dat die politiek gemotiveerd is. China heeft gezegd de belangen van Chinese bedrijven te zullen beschermen.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
38 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
8 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
9 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
9 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
12 uur geleden