President Biden praat met bedrijven in VS over impact oorlog
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat maandag praten met topbestuurders uit het bedrijfsleven in de Verenigde Staten over de economische impact van de oorlog in Oekraïne. Dat zei woordvoerder Jen Psaki van het Witte Huis. Vanwege de oorlog en de zware economische sancties tegen Rusland hebben veel grote Amerikaanse bedrijven al gezegd afscheid te nemen van het land.
Volgens het Witte Huis zal Biden een bijeenkomst bijwonen van de Business Roundtable, een groep van topmensen van Amerikaanse bedrijven. Veel grote concerns als Boeing, McDonald's, Ford Motor, Apple, Harley-Davidson, Coca-Cola, Burger King, ExxonMobil en American Express stoppen met activiteiten in Rusland, net zoals grote banken als Goldman Sachs en JPMorgan Chase.
De oorlog heeft ook gevolgen voor de Amerikaanse economie, bijvoorbeeld door de sterk stijgende prijzen voor brandstof, voedsel en grondstoffen. Daarvan hebben ook bedrijven last. De inflatie in de VS ligt nu op het hoogste niveau in ruim veertig jaar. De populariteit van Biden kan geraakt worden door een sterk stijgende inflatie.
Biden sprak vrijdag met de Chinese president Xi Jinping over de oorlog. De VS willen dat China geen economische steun verleent aan Rusland om zo de oorlog door te kunnen zetten. Washington zelf heeft ook onder meer een importverbod opgelegd op Russische fossiele brandstoffen zoals olie en gas.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
4 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
7 uur geleden