President Biden dinsdag naar stakend personeel autofabrikanten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat dinsdag naar Michigan om zijn steun te betuigen voor de staking bij de grote autofabrikanten in Detroit. Die vakbondsactie houdt de Amerikaanse auto-industrie al meer dan een week in de greep. Biden wil een dag voor voormalig president Donald Trump bij de stakers langsgaan.
"Dinsdag ga ik naar Michigan", zo kondigde Biden aan op X, dat voorheen bekend stond als Twitter. "Het is tijd voor een win-winovereenkomst die ervoor zorgt dat de Amerikaanse autoproductie floreert", voegde hij eraan toe. Eerder riep de president autofabrikanten General Motors (GM), Ford en Stellantis ook al op meer loon te bieden aan hun personeel.
Het bezoek van Biden is bijzonder. Het komt zelden voor dat een Amerikaanse president stakers bezoekt, verklaarde historicus Jeremi Suri van de Universiteit van Texas in Austin. "Dit zou een grote, grote verandering voor Biden zijn om als president de kant te kiezen van de stakende arbeiders, in plaats van de zijde van de industrie of boven de partijen te blijven."
'Goedkope fotosessie'
De Democraat Biden ziet zichzelf als een president die pro-vakbonden is. Met zijn bezoek aan de stakers probeert hij naar alle waarschijnlijkheid ook de banden aan te halen met autovakbond UAW, de drijvende kracht achter deze staking. Tal van vakbonden hebben al hun steun uitgesproken voor een herverkiezing van Biden als president, maar de UAW heeft dat nog niet gedaan.
De Republikein Trump wil echter graag terug naar het Witte Huis en wordt bij de presidentsverkiezingen volgend jaar mogelijk Bidens belangrijkste rivaal. Een woordvoerder van de campagne van Trump deed Bidens aangekondigde bezoek af als "goedkope fotosessie". De enige reden dat Biden dinsdag naar Michigan wil, zou zijn omdat Trump heeft gezegd dat hij woensdag gaat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
12 uur geleden