President Biden dinsdag naar stakend personeel autofabrikanten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat dinsdag naar Michigan om zijn steun te betuigen voor de staking bij de grote autofabrikanten in Detroit. Die vakbondsactie houdt de Amerikaanse auto-industrie al meer dan een week in de greep. Biden wil een dag voor voormalig president Donald Trump bij de stakers langsgaan.
"Dinsdag ga ik naar Michigan", zo kondigde Biden aan op X, dat voorheen bekend stond als Twitter. "Het is tijd voor een win-winovereenkomst die ervoor zorgt dat de Amerikaanse autoproductie floreert", voegde hij eraan toe. Eerder riep de president autofabrikanten General Motors (GM), Ford en Stellantis ook al op meer loon te bieden aan hun personeel.
Het bezoek van Biden is bijzonder. Het komt zelden voor dat een Amerikaanse president stakers bezoekt, verklaarde historicus Jeremi Suri van de Universiteit van Texas in Austin. "Dit zou een grote, grote verandering voor Biden zijn om als president de kant te kiezen van de stakende arbeiders, in plaats van de zijde van de industrie of boven de partijen te blijven."
'Goedkope fotosessie'
De Democraat Biden ziet zichzelf als een president die pro-vakbonden is. Met zijn bezoek aan de stakers probeert hij naar alle waarschijnlijkheid ook de banden aan te halen met autovakbond UAW, de drijvende kracht achter deze staking. Tal van vakbonden hebben al hun steun uitgesproken voor een herverkiezing van Biden als president, maar de UAW heeft dat nog niet gedaan.
De Republikein Trump wil echter graag terug naar het Witte Huis en wordt bij de presidentsverkiezingen volgend jaar mogelijk Bidens belangrijkste rivaal. Een woordvoerder van de campagne van Trump deed Bidens aangekondigde bezoek af als "goedkope fotosessie". De enige reden dat Biden dinsdag naar Michigan wil, zou zijn omdat Trump heeft gezegd dat hij woensdag gaat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
29 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De grote producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Oracle is een belangrijke speler met clouddiensten voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en doet ook omvangrijke investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf gaf daarbij aan dat de jaarlijkse uitgaven aan AI met 15 miljard dollar zullen stijgen ten opzichte van eerdere verwachtingen.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Damen is eropuit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.
1 uur geleden