President Afrikaanse archipel Comoren lichtgewond door mesaanval
MORONI (ANP/AFP/RTR) - President Azali Assoumani van de Comoren is lichtgewond geraakt door een mesaanval, meldt een regeringswoordvoerder. "Godzijdank is zijn leven niet in gevaar."
Het incident gebeurde bij een begrafenis waarbij Assoumani aanwezig was. Er is een verdachte opgepakt. De aanvaller zou een jonge "actieve politieagent" zijn geweest die in 2022 werd gerekruteerd. Meer details zijn nog niet bekend.
De 65-jarige Assoumani, een voormalige militaire leider die in 1999 door een staatsgreep aan de macht kwam, werd in januari herkozen na een omstreden stemming die werd gevolgd door twee dagen van dodelijke protesten. Hij wordt beschuldigd van autoritarisme.
De Comoren zijn een vulkanische archipel voor de oostkust van Afrika, nabij Madagaskar in de Indische Oceaan. De soevereine staat met naar schatting 1 miljoen inwoners is sinds 1975 onafhankelijk van Frankrijk.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
13 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
34 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
3 uur geleden