
Present Walcheren draait rollen om
MIDDELBURG - Een gebrek aan tijd is voor veel mensen een belangrijke reden om te denken dat vrijwilligerswerk niet past in hun leven. Maar het hoeft helemaal niet ingewikkeld te zijn. Stichting Present Walcheren draait de rollen om: vrijwilligerswerk doen wanneer het jou uitkomt. In gesprek met Wobbien en Ina, medewerkers van Present Walcheren. ,,Wij willen dat iedereen op een vrijblijvende manier een bijdrage kan leveren.’’
Vrijwilligerswerk, veel mensen willen wel maar doen het niet. Wat doen jullie anders?
Wobbien: ,,Bij Present Walcheren kunnen vrijwilligers aangeven wanneer en hoeveel uren ze beschikbaar zijn. Of ze praktisch bezig willen zijn of liever iets doen met een sociaal karakter. Iemand met groene vingers kan misschien helpen bij het onder handen nemen van een tuin. Een ander gaat liever op bezoek bij iemand die eenzaam is. Het is fijn wanneer een vrijwilliger wekelijks beschikbaar is, maar één keer per jaar mag ook. Als vrijwilliger bij Present Walcheren heb je zelf het heft in handen.’’
Jullie koppelen vrijwilligers aan een project?
Ina: ,,Klopt. De stichting ontvangt hulpvragen en wij kijken welke vrijwilligers passen bij welke hulpvraag. Als vrijwilliger ben je eenmalig met een project bezig. Daarna kun je weer ergens anders worden ingezet. We krijgen veel hulpvragen binnen, maar wij kunnen ze helaas niet allemaal verwerken. We hanteren drie criteria; er is sprake van een gebrek aan financiële middelen, geen eigen netwerk of mogelijkheden om het probleem zelf aan te pakken. Door iemand eenmalig op weg te helpen hopen we een duwtje in de rug te geven. Dat mensen even op adem kunnen komen en weer met een schone lei kunnen beginnen.’’
Wat is een voorbeeld van een project waar jullie nu mee bezig zijn?
Wobbien: ,,’De Bolusconcerten’ is een nieuw, grootschalig sociaal project. We brengen muzikale vrijwilligers bij elkaar die voor ouderen in verzorgingstehuizen een concert geven. In de verzorgingstehuizen is weinig ruimte voor iets extra’s en zelf een concert bezoeken is voor veel ouderen erg lastig. Dankzij de vrijwilligers hebben de ouderen toch een leuke middag. Op deze manier hebben ze een mini-concert met wat lekkers, een bolus, in de pauze. De reacties zijn erg goed!’’
Hoe kunnen mensen zich aanmelden om vrijwilliger worden?
Wobbien: ,,Geïnteresseerden kunnen een formulier invullen op de website, een e-mail sturen naar [email protected] of bellen naar 06-57335901 voor een intakegesprek. Eventueel kunnen we afspreken voor een kennismaking. Je kan jezelf opgeven als vrijwilliger maar als gezin, met collega’s of met vrienden kan ook. We hebben ook vacatures op de website staan voor nieuwe bestuursleden. Daar zijn we dringend naar op zoek. En we hopen ook in contact te komen met scholen die iets willen doen. We denken dat het goed is om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met vrijwilligerswerk. We hebben ook vrijwilligers van in de 80. Present Walcheren kan in principe voor iedereen een passend project vinden. Wij willen dat iedereen op een vrijblijvende manier een bijdrage kan leveren. Bij vrijwilligerswerk snijdt het mes aan twee kanten. Je maakt mensen blij en zelf haal je er ook voldoening uit.’’
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
1 uur geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
6 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.
7 uur geledenZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden.
10 uur geledenMIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
22 uur geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
1 dag geledenMIDDELBURG- Het KNMI heeft voor maandagmiddag code geel afgekondigd voor de zuidwestelijke kustgebieden. Er kunnen daar dan zware windstoten voorkomen. Er zijn windstoten mogelijk van 80 km/uur. Ze komen uit een zuidwestelijke richting.
1 dag geleden