Premier Zweden stelt bezoek aan Zuid-Korea uit
STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse premier Ulf Kristersson stelt zijn geplande bezoek van deze week aan Zuid-Korea uit wegens de politieke crisis in het Aziatische land. Hij zou president Yoon Suk-yeol ontmoeten, wiens positie zwaar onder vuur ligt sinds het uitroepen van de militaire noodtoestand.
De woordvoerder van de premier verklaart dat "gezien de recente ontwikkelingen" is besloten het bezoek uit te stellen, dat er met Zuid-Korea contact is en wordt gekeken naar een nieuwe datum. De ontmoeting tussen de premier en president zou in het teken staan van het versterken van de samenwerking tussen hun landen.
Kristersson is bezig met zijn eerste bezoek aan Azië sinds zijn aantreden als premier in november 2022. Hij arriveerde dinsdag in Japan en zou donderdag doorreizen naar Zuid-Korea. Het bezoek aan Zuid-Korea zou tot en met zaterdag duren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense ministers hebben de beroemde Biënnale van Venetië gevraagd om Rusland alsnog te weren. De organisatie van de kunstmanifestatie is van plan om voor het eerst sinds de grootschalige invasie van Oekraïne weer plek in te ruimen voor Rusland.
29 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De grote zoekactie naar vlucht MH370, die eind vorig jaar begon, heeft niets opgeleverd. Er is een gebied van 15.000 vierkante kilometer afgezocht, maar dat resulteerde niet in "bevindingen die de locatie van het wrak bevestigen", melden de Maleisische autoriteiten. Deze zondag is het precies twaalf jaar geleden dat de Boeing 777 van Malaysia Airlines met 239 mensen aan boord vermist raakte. Onder hen was één Nederlander.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
4 uur geleden