Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Zweden stelt bezoek aan Zuid-Korea uit

Premier Zweden stelt bezoek aan Zuid-Korea uit

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse premier Ulf Kristersson stelt zijn geplande bezoek van deze week aan Zuid-Korea uit wegens de politieke crisis in het Aziatische land. Hij zou president Yoon Suk-yeol ontmoeten, wiens positie zwaar onder vuur ligt sinds het uitroepen van de militaire noodtoestand.

De woordvoerder van de premier verklaart dat "gezien de recente ontwikkelingen" is besloten het bezoek uit te stellen, dat er met Zuid-Korea contact is en wordt gekeken naar een nieuwe datum. De ontmoeting tussen de premier en president zou in het teken staan van het versterken van de samenwerking tussen hun landen.

Kristersson is bezig met zijn eerste bezoek aan Azië sinds zijn aantreden als premier in november 2022. Hij arriveerde dinsdag in Japan en zou donderdag doorreizen naar Zuid-Korea. Het bezoek aan Zuid-Korea zou tot en met zaterdag duren.

Meer uit Buitenland

Merz vindt levering Taurus-raketten aan Oekraïne niet meer nodig

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".

1 uur geleden
Amerikaanse defensie steekt meer geld in wapens en munitie

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.

1 uur geleden
Sarah Mullally aangetreden als religieus leider Anglicaanse Kerk

CANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.

2 uur geleden
VN-chef: Libanon mag niet het volgende Gaza worden

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Verenigde Naties heeft gewaarschuwd dat Libanon niet het lot van de Gazastrook mag ondergaan. "Het Gaza-model moet niet worden herhaald in Libanon", zei secretaris-generaal António Guterres.

2 uur geleden
Cyprus overlegt met VK over Britse bases na aanval

NICOSIA (ANP/RTR) - Cyprus is met het Verenigd Koninkrijk in gesprek gegaan over de toekomst van Britse bases op het eiland. Dat zei president Nikos Christodoulides van Cyprus nadat deze maand onrust was ontstaan over een drone-aanval op een van die militaire installaties.

2 uur geleden
Leider Hezbollah wil geen onderhandelingen tijdens gevechten

BEIROET (ANP/RTR) - De leider van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat de door Iran gesteunde beweging niet in gesprek gaat met Israël zolang de Israëlische aanvallen op Libanon doorgaan.

2 uur geleden
Legerchefs dertigtal landen overleggen over 'Hormuz-coalitie'

PARIJS/DEN HAAG (ANP) - De hoogste militair van Nederland en die van een dertigtal vooral Europese landen gaan overleggen over het breken van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Ze komen later deze week bijeen in het Verenigd Koninkrijk, dat het voortouw wil nemen in de nieuwe 'Hormuz-coalitie'.

4 uur geleden