Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Trudeau niet naar Trump-top met Mexicaanse president

Premier Trudeau niet naar Trump-top met Mexicaanse president

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Canadese premier Justin Trudeau zal deze week niet afreizen naar Washington voor een top met de Amerikaanse president Donald Trump en de Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador over een nieuw Noord-Amerikaans handelsverdrag.

Trudeau zei eerder tegen journalisten dat hij bezorgd is over het Amerikaanse onvermogen om de coronacrisis onder controle te krijgen. Ook verwees hij naar spanningen over mogelijke Amerikaanse tarieven op Canadees aluminium. De onderhandelingen over de voorwaarden rond de bijeenkomst, die gepland staat voor 8 en 9 juli, lopen nog wel.

De Mexicaanse president zal de Amerikaanse president Donald Trump woensdag in het Witte Huis ontmoeten, zijn eerste reis buiten Mexico sinds zijn aantreden. López Obrador had er bij Trudeau in het openbaar op aangedrongen zich bij hem in Washington te voegen.

Test

López Obrador voegde eraan toe dat hij een coronavirus-test zal doen voordat hij Mexico verlaat, en dat hij bereid is er nog een te doen in de Verenigde Staten als hij daartoe verplicht wordt.

Trudeau zal wel zo snel mogelijk Mexico bezoeken. Hij heeft een uitnodiging van de Mexicaanse president daartoe aangenomen. De twee leiders hadden maandagochtend een telefoongesprek met elkaar.

"Hij zal ons niet kunnen vergezellen in Washington, maar hij stemde ermee in om Mexico zo snel mogelijk te bezoeken", zei López Obrador op Twitter, verwijzend naar zijn reis naar Trump in Washington. "We hebben een heel goede relatie."

Meer uit Buitenland

Israël claimt dood Hamas-kopstuk Mohammed Odeh

GAZA-STAD (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz en het Israëlische leger zeggen dat Hamas-commandant Mohammed Odeh dinsdag is omgekomen bij een aanval op Gaza-Stad. Eerder meldden Katz en premier Benjamin Netanyahu al dat het leger een aanval had uitgevoerd die gericht was op Odeh.

15 minuten geleden
Politie doorzoekt hoofdbureau regeringspartij Spanje

MADRID (ANP) - De Spaanse politie doet naar het zich laat aanzien huiszoeking in het nationale hoofdkwartier van de Spaanse Socialistische Arbeiderspartij (PSOE), de partij van premier Pedro Sánchez. De Guardia Civil heeft alleen bekendgemaakt het pand te zijn binnengegaan in een onderzoek naar illegale financiering van de partij.

56 minuten geleden
Ontbossing in Amazonegebied Brazilië op laagste niveau sinds 2019

BRASILIA (ANP/AFP) - De ontbossing in het Braziliaanse Amazonegebied is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau sinds 2019, volgens een rapport van monitor MapBiomas dat woensdag is gepubliceerd. Het grootste land van Zuid-Amerika verloor vorig jaar 985.000 hectare aan inheemse vegetatie, een daling van 20,6 procent ten opzichte van 2024, aldus MapBiomas.

5 uur geleden
Trump voegt oud-justitieminister Bondi toe aan AI-adviescommissie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.

6 uur geleden
Door Trump gesteunde Paxton verslaat senator in primary Texas

AUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.

6 uur geleden
Noord-Korea test nieuw multifunctioneel raketlanceersysteem

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.

9 uur geleden
Libanon stelt dodental door Israëlische aanvallen bij naar 31

BEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.

10 uur geleden