Premier Rutte: Avondklok naar 22.00 uur, verdere versoepelingen van de baan
De avondklok gaat vanaf volgende week woensdag pas om 22.00 uur in plaats van om 21.00 uur in. Dat heeft premier Rutte vanavond bekend gemaakt in de persconferentie. De avondklok helemaal afschaffen, is vanwege het hoge aantal besmettingen niet mogelijk stelt Rutte. Ook andere aangekondigde versoepelingen, zoals het openen van de terrassen met Pasen, gaan niet door.
Tijdens de vorige persconferentie waren de vooruitzichten goed. Mogelijk zouden terrassen open kunnen met Pasen, en ook het hoger onderwijs zou weer deels open kunnen. Maar dan had het R-getal onder de 1 moeten blijven. En dat is niet het geval. Het aantal besmettingen is omhoog gegaan, en het R-getal ligt duidelijk boven de 1. Maatregelen loslaten is daarom niet mogelijk.
De huidige maatregelen worden verlengd voor drie weken. Die gaan dus gelden tot 20 april. Er is slechts één aanpassing. De avondklok gaat vanaf woensdag 31 maart (als de klok is verzet) gelden van 22.00 uur ‘s avonds tot 4.30 uur ‘s ochtends. Dat was een verzoek van zowel burgemeesters en handhaving, dat door het kabinet wordt gevolgd.
“Dit valt tegen. Ik snap het ongeduld. En we zien de maatschappelijke onrust”, gaf Rutte toe. Wel gaf hij aan dat als de cijfers komende weken beter worden, versoepelingen mogelijk toch kunnen worden doorgevoerd. “Dan zullen we snel handelen”, aldus Rutte. Maar als de cijfers slechter worden, dan zijn verscherpingen van de maatregelen ook mogelijk.
Reisadvies
Het huidige reisadvies wordt verlengd tot 15 mei. Het dringende verzoek voor de meivakantie is om thuis te blijven. Over de zomervakantie valt nog niets te zeggen, aldus Rutte. Daar kan het kabinet nog geen advies voor uitbrengen.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - De nieuwe randweg bij Oud-Vossemeer zal de omliggende woningen naar verwachting niet belasten met geluidsoverlast. Dat blijkt uit onderzoek dat de Provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De weg, die ten zuiden van het dorp wordt aangelegd om het doorgaande en vrachtverkeer uit de kern te halen, blijft binnen de wettelijke geluidsgrenzen.
31 minuten geledenTHOLEN - Drie scholen in de gemeente Tholen doen binnenkort mee aan de Textiel Race. Samen met acht basisscholen in de Bevelanden gaan de leerlingen van groep 7 en 8 zoveel mogelijk oud textiel hergebruiken en inzamelen. De school die de meeste punten verzamelt, wint een prijs.
4 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De landelijke griepepidemie zet door en zorgt op meerdere plekken in Nederland voor extra druk op de zorg. Dat meldde de NOS deze week op basis van cijfers van het RIVM. Ook bij het Bravis Ziekenhuis is sprake van een seizoensgebonden toename van patiënten met griep- en luchtweginfecties, al blijft de situatie daar volgens het ziekenhuis beheersbaar.
8 uur geledenPOORTVLIET - Poortvliet heeft als eerste in de gemeente Tholen een mobiliteitshub. Reizigers stappen al sinds 15 februari op bij deze nieuwe opstapplaats, maar wethouder Corniel van Leeuwen wilde tot na de voorjaarsvakantie wachten met de officiële opening. Met de hub wordt een stap gezet naar het vernieuwde vervoersysteem in Zeeland.
23 uur geledenTHOLEN - Wie in Zeeland in een hotel overnacht, betaalt dit jaar gemiddeld 1,91 euro toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is 6,5 procent meer dan vorig jaar. In de gemeente Tholen ligt dit percentage 40 procent hoger. Waar je in 2025 nog één euro per persoon per nacht betaalde is dat dit jaar 1,40 euro. Bijna alle Zeeuwse gemeenten voerden een prijsstijging door. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl.
1 dag geledenTHOLEN - Het is de mensen uit Tholen vast niet ontgaan: het populaire programma Winter Vol Liefde heeft dit jaar een Thoolse kandidaat, de 70-jarige Thea. Zij doet mee als kandidaat voor de Nederlandse deelnemer Hans, die in Noorwegen woont.
2 dagen geledenTHOLEN - Niet alleen de aanleg van nieuwe laadpalen staat onder druk, maar ook de beschikbaarheid en betrouwbaarheid van bestaande palen op het eiland. Dat stellen Jan Heshof en Nancy Raas-Tophoven (PvdA-GroenLinks) in nieuwe schriftelijke vragen aan het college.
2 dagen geleden