Premier Noordrijn-Westfalen schaart zich achter snelle lockdown
DÜSSELDORF (ANP) - De premier van de dichtbevolkte Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen (NRW), Armin Laschet, heeft zich vrijdag achter de leiders geschaard die meteen een strenge lockdown in heel het land willen. Hij vindt dat de huidige stijging van het aantal coronabesmettingen en het aantal sterfgevallen onmiddellijk tot ingrijpende maatregelen dwingt.
Laschet wil naar eigen zeggen het liefst maandag al alle ondernemingen sluiten die geen eerste levensbehoefte dienen. De federale regering zou de getroffen ondernemingen moeten steunen. Het onderwijs is al vrijwel stilgelegd.
De deelstaatpremier wil ook dat mensen die op plekken zijn geweest waar een uitbraak van corona is vastgesteld, preventief in quarantaine gaan. Hij was eerder terughoudend over strenge beperkingen in verband met de economische schade. Pas nog betoogde hij in een krant dat de coronamaatregelen niet vol te houden zijn vanwege de sociale en economische impact.
Nationale maatregelen
Hij wil nu echter dat heel het land tot een strenge lockdown tot zeker 10 januari besluit. Laschet eist nationale maatregelen en het is niet duidelijk wat hij onderneemt als er geen eensgezindheid komt op het beraad van de deelstaten aanstaande zondag. Vrijdag beraden de ministers van Binnenlandse Zaken van de deelstaten zich over de coronamaatregelen.
NRW is een economische motor voor Duitsland en heeft met bijna 18 miljoen mensen de meeste inwoners van alle deelstaten. Circa dertig van de tachtig grootste steden van Duitsland liggen in NRW. De deelstaat grenst aan de Nederlandse provincies Limburg, Gelderland en Overijssel.
De feestdagen lijken met dergelijke maatregelen geschrapt te worden. De minister van Gezondheid, Jens Spahn, wil dat ook. Hij zei vrijdag dat "de kerstdagen geen feest voor het virus mogen worden". De premier van Saksen, Michael Kretschmer wil bovendien dat er "heel duidelijke autoritaire maatregelen van de staat" komen om de beperkingen af te dwingen.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De Europese Unie vervult nog altijd een belangrijke leiderschapsrol in de onderhandelingen die momenteel gaande zijn tijdens de klimaattop in het Braziliaanse Belém, verzekert Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). Met twijfels van milieuorganisaties over de opgestelde doelen voor 2035 en 2040 is hij het niet eens. "Kijk naar wat hier echt op tafel ligt in termen van ambities en plannen", zegt hij. "Met uitzondering van Groot-Brittannië is er niemand die net zoveel doet als de Europese Unie."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
5 uur geledenMEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
10 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
10 uur geleden