Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier League wil alles doen om Super League te voorkomen

Premier League wil alles doen om Super League te voorkomen

LONDEN (ANP) - De Premier League, de hoogste voetbalcompetitie in Engeland, wil er alles aan doen om de komst van een Super League te voorkomen. Zes clubs uit de Premier League kondigden in de nacht van zondag op maandag aan dat ze samen met drie clubs uit Spanje en drie uit Italië zo'n 'gesloten' competitie willen opzetten, die voor de initiatiefnemers in plaats komt van deelname aan de Europese bekertoernooien onder de hoede van de UEFA. De andere veertien clubs uit de Engelse topcompetitie voerden dinsdag spoedoverleg.

"De veertien clubs die op de vergadering aanwezig waren, verwerpen unaniem en krachtig de plannen voor deze competitie", staat in een verklaring. "De Premier League overweegt alle mogelijke maatregelen te nemen om te voorkomen dat dit doorgaat."

De organisatie benadrukt dat de zes clubs die de Super League in willen (Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Tottenham Hotspur en Arsenal) aandeelhouder zijn van de Premier League en zich dus aan de afspraken moeten houden.

De vrees bestaat dat de grote clubs hun beste spelers straks in de Super League laten uitkomen en in de Premier League met een veredeld tweede elftal voetballen. Dat zou de waarde van de Engelse competitie aanmerkelijk verminderen.

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

1 uur geleden
Voetbalsters Ajax verspelen koppositie tegen HERA United: 1-2

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.

2 uur geleden
Nieuwkomers bezorgen FC Utrecht een punt in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).

2 uur geleden
Ajax wil Japanner Sano overnemen van concurrent NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.

2 uur geleden
NEC haalt middenvelder Hansen-Aarøen naar Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.

3 uur geleden
Aston Villa verliest van tien man Brentford, ManUnited wint nipt

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.

3 uur geleden
PSV-trainer Bosz verlengt aflopend contract met twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.

3 uur geleden