Premier League wil actie tegen verantwoordelijken Super League
LONDEN (ANP) - De organisatie van de Premier League wil dat de leidinggevenden van de zes clubs die van plan waren de Super League op te richten uit alle comité's en werkgroepen van het Engels voetbal stappen. Dat meldt Sky Sports. Vooralsnog is het verzoek of ze dit vrijwillig willen doen. Als ze aan de oproep geen gehoor geven, wil de Premier League ze dwingen.
Het gaat in eerste instantie om de topbestuurders van Arsenal, Manchester City, Chelsea, Liverpool en Manchester United. De zesde betrokken club, Tottenham, heeft geen afgevaardigden op belangrijke posten binnen de Premier League.
De beslissing om tot deze stap te komen is genomen op een bijeenkomst van veertien clubs uit de Premier League. De omstreden zes waren niet uitgenodigd voor deze vergadering.
De Engelse clubs besloten amper twee dagen nadat de Super League werd gepresenteerd al uit het project te stappen. De kritiek op de besloten competitie was in het land groot, met name van de fans, de overige clubs en de politiek.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
1 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
20 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
22 uur geleden