Premier League wil actie tegen verantwoordelijken Super League
LONDEN (ANP) - De organisatie van de Premier League wil dat de leidinggevenden van de zes clubs die van plan waren de Super League op te richten uit alle comité's en werkgroepen van het Engels voetbal stappen. Dat meldt Sky Sports. Vooralsnog is het verzoek of ze dit vrijwillig willen doen. Als ze aan de oproep geen gehoor geven, wil de Premier League ze dwingen.
Het gaat in eerste instantie om de topbestuurders van Arsenal, Manchester City, Chelsea, Liverpool en Manchester United. De zesde betrokken club, Tottenham, heeft geen afgevaardigden op belangrijke posten binnen de Premier League.
De beslissing om tot deze stap te komen is genomen op een bijeenkomst van veertien clubs uit de Premier League. De omstreden zes waren niet uitgenodigd voor deze vergadering.
De Engelse clubs besloten amper twee dagen nadat de Super League werd gepresenteerd al uit het project te stappen. De kritiek op de besloten competitie was in het land groot, met name van de fans, de overige clubs en de politiek.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
28 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
7 uur geleden