Premier Johnson verder in het nauw: nog meer illegale borrels
LONDEN (ANP) - De onthullingen over illegale borrels door medewerkers van de Britse premier Boris Johnson blijven elkaar in snel tempo opvolgen. Ze brengen hem verder in het nauw. Het Britse krant Daily Mirror meldt dat personeel van de ambtswoning van Johnson ook tijdens de coronalockdowns elke vrijdag bij elkaar kwam om te drinken, ondanks een verbod op dergelijke feestjes binnen.
Johnson zou regelmatig getuige zijn geweest van de borrels en hij zou zijn staf hebben aangemoedigd "stoom af te blazen". Volgens het blad werd er zelfs een speciale koelkast voor aangeschaft.
Eerder vrijdag zag het kantoor van Johnson zich nog gedwongen koningin Elizabeth excuses aan te bieden voor twee feestjes op 16 april 2021, aan de vooravond van de begrafenis van prins Philip, de echtgenoot van de vorstin. Het was tijdens de lockdown en tijdens een periode van nationale rouw. Op de bijeenkomsten in de tuin van Downing Street 10, Johnsons kantoor en residentie, waren ongeveer dertig mensen. De premier zelf verbleef toen elders.
Vertrek
Johnson ging eerder deze week in het parlement al door het stof voor een borrel van naaste medewerkers met hem in de tuin van zijn ambtswoning op 20 mei 2020, tijdens de eerste lockdown. Niet alleen de oppositie eist zijn vertrek, ook steeds meer partijgenoten uiten openlijk kritiek op de premier.
Johnson heeft parlementariërs opgeroepen te wachten op de uitkomst van een onderzoek naar mogelijke overtredingen van de coronaregels. Een topambtenaar voert dit onderzoek uit en zal op zijn vroegst volgende week haar bevindingen rapporteren.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
6 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
6 uur geleden