Zelensky: bezoek Witkoff en Kushner aan Kyiv op handen
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
Kyiv en de VS kijken naar een geschikte datum waarop de Amerikaanse afgevaardigden naar Oekraïne kunnen afreizen. "Zo'n reis zou uiterst nuttig zijn om tot oplossingen voor vrede te komen", aldus Zelensky.
Hoewel al maanden wordt gesproken over een mogelijk bezoek, werd een geplande trip in augustus uitgesteld, naar verluidt vanwege de toegenomen Russische aanvallen op Oekraïne. Noch Witkoff, noch Kushner is in functie in Oekraïne geweest. Wel is Witkoff meermaals naar Moskou afgereisd voor overleg met president Vladimir Poetin. Mogelijk wordt een bezoek van de twee aan Kyiv gecombineerd met een bezoek aan Moskou, al heeft zowel de VS als Rusland die geruchten niet bevestigd.
Meer uit Buitenland
BISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
37 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenKYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.
4 uur geleden